reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Ja tam wcale się nie dziwię dziewczynom że się cieszą jeśli zobaczą choćby cień... Ja też bym się cieszyła bo to oznacza, że jest nadzieja. Może złudna ale jest... Jedyne co to ja bym chyba nikomu nie mówiła oprócz nas tutaj. Nie powiedziałabym mężowi póki kreski nie będą ewidetne i wyraźne a beta dodatnia. Nie chciałabym mu tego robic. I później
Ja się zastanawiam czy wytrzymałabym chociaż do tej Wizyty u lekarza i wtedy powiedzieć mężowi a reszcie jeszcze później.
 
reklama
Podstawe L4 i zasilku maciezynskiego oblicza sie ze sredniego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesiecy poprzedzajacych czas nieobecnosci. Ale bierze sie pod uwage tylko te miesiace w ktorych nie wystepowalo L4 powyzej 14 dni. Wiec w Twoim wypadku Twoj zasilek za L4 a pozniej macierzynski nie bedzie sie prawie wcale roznic od tego co dostawalas poprzednim razem.

Dziękuje za odpowiedz [emoji8]
Najpierw to ja muszę być w ten ciąży [emoji846][emoji4][emoji23], a coś czuje, ze łatwo nie będzie i szybko nie pójdzie... teraz doszła mi jeszcZe IO i łykam metforminę
Czyli 7 dniowe L4 nie wchodzi w ten 3 miesięczny okres [emoji846]?
 
Miesiączki mam Radek regularne. W zeszłym miesiącu był cykl dziwny bo brałam podczas okresu antybiotyk i dlatego się rozregulowal. A tak średnia trwa 29-31 dni [emoji4]
Ja bym poczekala do dnia miesiączki, w szczególności jeśli masz (nie wiem czy masz) nieregularne. Pamiętaj że teraz jak ci cos wyjdzie nie daj bóg przyjdzie krwawienie bo beta nie przyrośnie prawidłowo i będzie Ci przykro. Chociaż wierzę że tym razem ci się udało [emoji3590][emoji8]
 
Ja się zastanawiam czy wytrzymałabym chociaż do tej Wizyty u lekarza i wtedy powiedzieć mężowi a reszcie jeszcze później.
Mysle, ze ciezko byloby Ci wytrzymac te np do tego 6 tygodnia:) ja powiedzialam po wyniku bhcg ale od razu przedstawilam mu rozne opcje jakie moga aie wydarzyc :) choc on to optymista. A reraz chyba juz powiedzial wszystkim znajomym 🤦‍♀️
 
Ja brałam kwas foliowy czysty folic acid 5mg całkowicie zmetylowany czyli ta wersja dla osób które mają mutacje 6tyg brania codziennie 1tabl mój kwas foliowy poszybowal w górę przedawkowalam go . A jest to najlepsza wersja kwasu foliowego nic mi się nie odkladalo a go przedawkowalam. Gdy lekarz mi przepisał kwas foliowy 5mg dodał do tego co 2mies proszę zrobić z krwi kwas foliowy żeby nie przedawkowac wiec jeśli mi tak lekarz powiedział to można przedawkowac . Wraz z kwasem foliowym robi się homocysteine mi wyszła 5.5 homocysteina tzn perfekcyjne przyswajanie witamin czyli nic mi się nie odkłada po prostu przedawkowalam kwas foliowy

Hmmm...a co konkretnie badalas? Jaki badanie pokazuje poziom kwasu foliowego?
Będę teraz badała tsh j prolaktyne to może z ciekawości sprawdzę
 
reklama
Do góry