reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Ok tylko że ja nigdy go nie brałam moj ginekolog dzisiaj nie przyjmuje . Czekać do poniedziałku na rozwój sytuacji? Czy pojechać gdzieś na opiekę weekendowa po receptę? Ja zrobiłam dzisiaj test o czułości 20 Tak że coś chyba tam ciemnieje . Dzisiaj jak narazie nie mam żadnego plamienia ani nic. Bardziej się martwię że to pozamaciczna bo takie same plamienia miałam rok temu
Kochana nie denerwuj się . Plamienia w zdrowej ciąży też się zdarzają . Proga masz na super poziomie , betę też . Dla spokoju poszłabym na USG w poniedziałek aby sprawdzić czy pęcherzyk jest w odpowiednim miejscu.
Nie denerwuj się bo to teraz nie wskazane 😘
 
reklama
Z tego co liczyłam będę w 13t 6d ciąży jak będzie mi się kończyć umowa więc pracodawca nie może mnie zwolnić, a umowa przedłuża się do dnia porodu i wtedy nie ważne kiedy mu powiem? Pracuje po 10h i chciałabym po potwierdzeniu ciąży przez ginekologa od razu mu powiedzieć żeby jednak do tych 8h zmniejszył mi te godziny :)
Oczywiście :) Wtedy umowa przedłuża Ci się z samej mocy prawa do dnia porodu i nie trzeba nic podpisywać czy zawierać żadnych aneksów z pracodawcą. Powiedz pracodawcy przed ostatnim dniem umowy o pracę lub w ostatnim dniu, jeśli nie czujesz się na siłach by mówić wcześniej, albo powiedz po wizycie u lekarza - możesz od razu poprosić lekarza o zaświadczenie. Dzięki temu od razu będziesz mogła wymagać wszystkich uprawnień ciężarnych, w tym także wychodzenia z pracy na badania :)
 
Oczywiście :) Wtedy umowa przedłuża Ci się z samej mocy prawa do dnia porodu i nie trzeba nic podpisywać czy zawierać żadnych aneksów z pracodawcą. Powiedz pracodawcy przed ostatnim dniem umowy o pracę lub w ostatnim dniu, jeśli nie czujesz się na siłach by mówić wcześniej, albo powiedz po wizycie u lekarza - możesz od razu poprosić lekarza o zaświadczenie. Dzięki temu od razu będziesz mogła wymagać wszystkich uprawnień ciężarnych, w tym także wychodzenia z pracy na badania :)
Dziękuję bardzo za pomoc 🤗 wolę powiedzieć po badaniach jak już będę miała zaświadczenie, chciałam się tylko upewnić czy nie będzie mógł mnie wyrzucić, bo uwielbiam tą pracę i póki mogę to będę pracować 😁
 
reklama
Do góry