reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
W środę ok 17 zastrzyk Ovitrelle, a dzisiaj test ciążowy czyli niecałe 5dni po zastrzyku i ledno widoczny cień cienia
1590394036926.jpeg
 
A 5 dni po zastrzyku to nie za szybko? 😉😉 W zasadzie nie wiem, tylko pytam, bo nie korzystałam zastrzyków?
Za szybko na prawdziwy ciążowy. Ale ja chciałam zobaczyć czy zastrzyk się jeszcze utrzymuje. I się zdziwiłam bo już go prawie nie ma w moim organizmie
 
Dziewczyny, zastanawia mnie parę rzeczy, może będziecie znały odpowiedź ;)
1. Czy podwyższona temperatura w drugiej fazie cyklu występuje tylko w cyklach, w których doszło do owulacji? Testy owulacyjne robiłam, ale nie codziennie i niestety z porannego moczu, zdarzały mi się wyniki bliskie pozytywowi, ale się perspektywy czasu oceniam, że to jednak mogło nie być to. Mój gin na razie chce rozpocząć diagnostykę od partnera, także monitoringu jeszcze nie robię. Temperatura jednak w każdym cyklu była podwyższona mniej więcej właśnie w czasie fazy lutealnej.
2. Infekcje zdarzają mi się bardzo rzadko, ale akurat coś delikatnego się przypałętało - wzięłam gynofix (5 dni temu, owu szacuje na jutro lub pojutrze) i zdaje się, że przeszło, ale zastanawiam się czy może to mieć wpływ na ew. niepowodzenia w tym cyklu? Pytam zarówno o wpływ infekcji jak i globulek.
3. Kiedy najlepiej zbadać progresteron i jaki wynik świadczy o tym, że ten cykl był "owulacyjnie ok"? :)
4. Czy długość fazy lutealnej może się zmieniać? Od odstawienia hormonów miałam cykle 29-34 (34 akurat w bardzo stresującym miesiącu jeśli chodzi o pracę). Czy ta faza powinna być/jest stała i to kwestia po prostu np. późniejszej owulacji w tym cyklu?

W międzyczasie widziałam gdzieś tam dwie kreseczki, także serdeczne gratulacje! :)
 
reklama
Hej. Podwyższona temperatura wskazuje na to że owulacja prawdopodobnie się odbyła. Testów owulacyjnych nie powinno się robić z porannego moczu, najlepiej wieczorem. Progesteron najlepiej zbadać około 7 dni po owulacji, wynik powyżej 10 świadczy o przebytej owulacji. Infekcja raczej nie powinna być powodem niepowodzenia w tym cyklu, często dziewczyny właśnie w udanym cyklu mają objawy infekcji po owulacji, ja tak miałam. Zazwyczaj faza lutealna jest w miarę stała, może trwać od 10 do 16 dni. Jeśli cykl Ci się wydłużył to świadczy to o tym że owulacja odbyła się później niż zazwyczaj. Bardzo długie cykle mogą być też objawem braku owulacji :)
Dziewczyny, zastanawia mnie parę rzeczy, może będziecie znały odpowiedź ;)
1. Czy podwyższona temperatura w drugiej fazie cyklu występuje tylko w cyklach, w których doszło do owulacji? Testy owulacyjne robiłam, ale nie codziennie i niestety z porannego moczu, zdarzały mi się wyniki bliskie pozytywowi, ale się perspektywy czasu oceniam, że to jednak mogło nie być to. Mój gin na razie chce rozpocząć diagnostykę od partnera, także monitoringu jeszcze nie robię. Temperatura jednak w każdym cyklu była podwyższona mniej więcej właśnie w czasie fazy lutealnej.
2. Infekcje zdarzają mi się bardzo rzadko, ale akurat coś delikatnego się przypałętało - wzięłam gynofix (5 dni temu, owu szacuje na jutro lub pojutrze) i zdaje się, że przeszło, ale zastanawiam się czy może to mieć wpływ na ew. niepowodzenia w tym cyklu? Pytam zarówno o wpływ infekcji jak i globulek.
3. Kiedy najlepiej zbadać progresteron i jaki wynik świadczy o tym, że ten cykl był "owulacyjnie ok"? :)
4. Czy długość fazy lutealnej może się zmieniać? Od odstawienia hormonów miałam cykle 29-34 (34 akurat w bardzo stresującym miesiącu jeśli chodzi o pracę). Czy ta faza powinna być/jest stała i to kwestia po prostu np. późniejszej owulacji w tym cyklu?

W międzyczasie widziałam gdzieś tam dwie kreseczki, także serdeczne gratulacje! :)
 
Do góry