reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Cześć wszystkim, postanowiłam przycupnąć i powrócić do śledzenia forum :) a trochę o mnie staramy się o dzidziusia już około 2 lat początkowo usg badania histeroskopia Hsg cudy niewidy wszystkie testy badania owulka jak w zegarku no ale coś nie wychodziło.. no i mamy winowajcę Żylaki powrózka nasiennego czekamy na badanie nasienia w obecnych czasach :(
U nas było tak samo. Mąż przeszedł zabieg i wyniki poszły w górę, niestety na krótko bo znalazł się w grupie 4%, u której występują nawroty więc miał kolejny zabieg. Maksymalnie wykonuje się 2 zabiegi więc jeśli znowu się pokażą to jesteśmy w d.. pie.
 
U nas było tak samo. Mąż przeszedł zabieg i wyniki poszły w górę, niestety na krótko bo znalazł się w grupie 4%, u której występują nawroty więc miał kolejny zabieg. Maksymalnie wykonuje się 2 zabiegi więc jeśli znowu się pokażą to jesteśmy w d.. pie.
U mojego meza rowniez podejrzewają żylaki, ale nie chcieli ich ruszac narazie. Powiedzcie dziewczyny jak wyglada taki zabieg, jak dlugo sie dochodzi do siebie?
 
U mojego meza rowniez podejrzewają żylaki, ale nie chcieli ich ruszac narazie. Powiedzcie dziewczyny jak wyglada taki zabieg, jak dlugo sie dochodzi do siebie?
Mój szwagier też je ma [emoji85] ale każdy lekarz odradza ich usuwanie. Mój mąż miał to najgorsze stadium. Zabieg może być otwarty albo laporoskopowo. W zależności gdzie będzie robił. Mój mąż miał ta druga opcje, mniej bolesna bo to tylko 2 dziurki w brzuchu i doszedł do siebie bardzo szybko, dzień po już nie pamiętał, że miał zabieg[emoji6]zabieg jest pod narkozą, trwa bardzo krótko i jesli wszystko jest ok, i bez problemu zrobi siusiu i puści bąka [emoji28](serio) to go wypuszcza tego samego dnia.
 
U nas było tak samo. Mąż przeszedł zabieg i wyniki poszły w górę, niestety na krótko bo znalazł się w grupie 4%, u której występują nawroty więc miał kolejny zabieg. Maksymalnie wykonuje się 2 zabiegi więc jeśli znowu się pokażą to jesteśmy w d.. pie.

Zabieg robiliście na NFZ? Jak długo czekaliście? U nas kazał zrobić badania nasienia 2 razy i jak będą słabe a na pewno będą to na zabieg tylko ciekawa jestem ile się na to czeka :/
 
Mój szwagier też je ma [emoji85] ale każdy lekarz odradza ich usuwanie. Mój mąż miał to najgorsze stadium. Zabieg może być otwarty albo laporoskopowo. W zależności gdzie będzie robił. Mój mąż miał ta druga opcje, mniej bolesna bo to tylko 2 dziurki w brzuchu i doszedł do siebie bardzo szybko, dzień po już nie pamiętał, że miał zabieg[emoji6]zabieg jest pod narkozą, trwa bardzo krótko i jesli wszystko jest ok, i bez problemu zrobi siusiu i puści bąka [emoji28](serio) to go wypuszcza tego samego dnia.

U nas z wielkością tego jeszcze nie ma takiej tragedi ale są wyczuwalne palcami i jak napnie brzuch ale nie boli go nic tam tylko brak dzidziusia i u nas mówił ze to główny powód do operacji- słabe nasienie
 
U nas z wielkością tego jeszcze nie ma takiej tragedi ale są wyczuwalne palcami i jak napnie brzuch ale nie boli go nic tam tylko brak dzidziusia i u nas mówił ze to główny powód do operacji- słabe nasienie
Mojego męża też nic nie bolało, zupełnie. Ale ja je pierwsza wyczułam. Zanim był jeszcze u lekarza i zanim o nich usłyszeliśmy bo wcześniej nawet nam to do głowy nie przyszło. Po samym zabiegu wyniki mogą się nie poprawić a wręcz przeciwnie. Mogą być nawet gorsze. U męża po 2 zabiegu było 0 zywych plemników. Nic.załamaliśmy się. Dopiero androloga nam wytłumaczył, że to jedna z reakcji organizmu na zabieg i że takie coś może ale nie musi wystąpić. Dodał również, że poprawa/powrót plemnikow po zabiegu może potrwać nawet do 10 cykli spermatogenezy (a jeden cykl to ok 70 dni) więc baaaardzo długo. Na szczęście mężowi wróciło nasienie i to dużo lepsze po jakimś pół roku od zabiegu.
 
Zabieg robiliście na NFZ? Jak długo czekaliście? U nas kazał zrobić badania nasienia 2 razy i jak będą słabe a na pewno będą to na zabieg tylko ciekawa jestem ile się na to czeka :/
My robiliśmy zabiegi prywatnie w PL ponieważ mieszkamy w UK, za jeden zabieg zapłaciliśmy 1500zl
 
reklama
Cześć wszystkim, postanowiłam przycupnąć i powrócić do śledzenia forum :) a trochę o mnie staramy się o dzidziusia już około 2 lat początkowo usg badania histeroskopia Hsg cudy niewidy wszystkie testy badania owulka jak w zegarku no ale coś nie wychodziło.. no i mamy winowajcę Żylaki powrózka nasiennego czekamy na badanie nasienia w obecnych czasach :(

Hej, 3mam za was kciuki.
Mogę cię o cos zapytać?
Mój mąż ma słabe nasienie i możliwe że to są żylaki.
Co mówią wasi lekarze? Czy po operacji jeśli możliwość, że nasienie się poprawi? Jakie są rokowania po takiej operacji? No i czy Twój mąż czuje, że coś tam jest nie tak? Mój nie ma żadnych objawów...
Bardzo dużo czytałam na ten temat, ale niektórzy mówią, że to nic nie wnosi,a niektórzy 50/50, może, ale nie musi pomoc.
Mamy termin do urologa na piątek, ale martwię się już strasznie [emoji2356]


EDIT : wow nie widziałam ze konwersacja się tak rozwinęła! Dajecie mi nadzieję, że jednak mamy szansę na ciążę naturalną!
 
Do góry