reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Hej, wita Was Kasia :) To może i ja napiszę po 2 i pół latach namiętnego podczytywania Was :) mam 30 lat i jestem mamą prawie trzyletniego synka. Pierwsza ciąża udała się po roku takiego 'świadomego' starania. Wiedziałam zaraz po jego narodzinach, że bardzo chcę mieć drugie dziecko i tak to sobie zaplanowałam, ale jak widać do tej pory mi nie wyszło ;) przed ciążą okres był jak w zegarku co 27 dni, po ciąży niby dużej rozbieżności nie było, ale jednak wahał się od 26 do 35 dni. Przez pierwsze 1,5 roku starań myślałam, że tak musi być, że podobnie jak przy pierwszym dziecku trzeba poczekać. Jednak potem zaczęłam zwracać uwagę na to, że nie obserwuję u siebie w ogóle śluzu płodnego, a jeśli już widzę typowy płodny śluz, to dosłownie parę dni przed samym okresem,az do okresu. Zrobiłam więc serię badań z krwi, wszystko wyszło dobrze, i w końcu zdecydowalam się na monitorowanie owulacji. I jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że owulacji w ogóle nie ma, tworzą się torbiele, które samoczynnie znikały. Lekarz powiedział, że czasem tak bywa i kazał się dalej starać. Dwa miesiące temu jedna z takich torbieli była tak duża, że lekarka włączyła mi leczenie duphastonem i antykoncepcją. Powiedziała, że mam brać leki antykoncepcyjne przez 3 miesiące i ruszamy do starań. Po 20 dniach brania tych tabletek dostałam silnych zawrotów głowy i mdłości. Lekarz stwierdził, że to od tego (nigdy wcześniej nie bralam antykoncepcji), więc je odstawiłam i obecnie jestem w kropce. Chyba poczekam aż to całe zamieszanie z epidemią się skończy i znowu spróbuję jakiegos leczenia. Aczkolwiek powoli tracę nadzieję. Bardzo kocham swojego synka i cieszę się, że los pozwolił mi mieć chociaż jedno dziecko, ale nie ukrywam, że jest mi bardzo ciężko i po prostu przykro. Także podczytuję Was i podziwiam! Trzymam kciuki za każdą z Was i mam nadzieję, że i Wy będziecie mi kibicować :)
 
reklama
Mialam dzis pierwsza konsultacje z psychoterapeutą online tak jak wam ostatnio pisalam. Wykupilam od razu po tej koncultacji pakiet 8 "spotkan" pani byla prze mila, bardzo sympatyczna i kompetentna. Bylam oazą spokoju po konsultacji az do czasu jak skomentowano moją bete jako ze to pewnie kolejny WADLIWY ZARODEK...😔. Mam wrazenie ze tych wynikow sie nie doczekam bo czekanie do srody bedzie teraz nieksonczonoscią. Kupilam test taki sam ktory robilam w 11 dniu po owulacji i zobacze czy bardzo sciemnial. Jutro wypada 15 dzien po owu. Wiem ze ciemnienie testu nie ma za wiele nic do tego czy ciaza bedzie ok czy nie ale jesli bedzie ciemniejszy to i beta urosla...jak bedzie jasniejszy lub taki jak odtatnio to przynajmniej bede wiedziala czego sie moge spodziewac....
 
Mialam dzis pierwsza konsultacje z psychoterapeutą online tak jak wam ostatnio pisalam. Wykupilam od razu po tej koncultacji pakiet 8 "spotkan" pani byla prze mila, bardzo sympatyczna i kompetentna. Bylam oazą spokoju po konsultacji az do czasu jak skomentowano moją bete jako ze to pewnie kolejny WADLIWY ZARODEK...[emoji17]. Mam wrazenie ze tych wynikow sie nie doczekam bo czekanie do srody bedzie teraz nieksonczonoscią. Kupilam test taki sam ktory robilam w 11 dniu po owulacji i zobacze czy bardzo sciemnial. Jutro wypada 15 dzien po owu. Wiem ze ciemnienie testu nie ma za wiele nic do tego czy ciaza bedzie ok czy nie ale jesli bedzie ciemniejszy to i beta urosla...jak bedzie jasniejszy lub taki jak odtatnio to przynajmniej bede wiedziala czego sie moge spodziewac....
Mnie testy uspokajały [emoji6]
 
Ja juz rycze bo mi mowia na facebooku ze beta hujowa 😭😭😭😭😭
Piernik nie czytaj tych głupot i najlepiej wypisz się z tej grupy bo Cie tylko schizują 🙄 ja rozumiem, że jest mała beta itp ale co to ma do rzeczy ile właściwie ma skoro pokazuje ciążę? Pokazuje. Skoro labolatorium zakłada NORMĘ od 5 jednostek, a Ty masz 4 razy więcej tzn, że jesteś w normie i wszystko jest ok. Tym bardziej przed terminem okresu.
Laska, która miała betę 70 mogła mieć owu np 4 dni wcześniej albo zagnieżdżenie w 6 dpo.
Tylko przyrosty dają obraz zdrowej ciąży. Uspokój się bo szkodzisz dzidziusiowi. Będzie wszystko dobrze ok?
 
reklama
U mnie jest szansa raz na 4-5 miesięcy... nie wiem czy tak fajnie :D nawet nie wiem czy ktoś mi zrobi monitoring :D

Dzięki Aga. Może faktycznie coś się poprzesuwało chociaż wątpię.
W każdym bądź razie coś mi nie pasuje. Ostatnie moje 3 cykle to : 27 dni, 27 dni, 27 dni. Szły jak w zegarku. A dziś 30 dc.
No to czekamy. Fajnie, że Ty już masz to z głowy 😉 nowy cykl, nowe szanse 😉
 
Do góry