reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Ja jestem blondi [emoji6]
Aga to szkoda ze ci go zostawili bo nie jest ci on potrzebny a mocno miesza. I lekarze mówiący ze maja dużo przypadków ze kobiety wracają z cp w tym samym miejscu a jednak nie wycinają go to dziwni lekarze [emoji20] No nic nadal mocno Tzrymam kciukowi oby następna owu była tylko z lewego jajnika

Wiesz ja nie miałam pojęcia ani wiedzy wtedy o cp... pewnie bym sobie dala usunąć... lekarz prowadzący mnie skierował do szpitala i tam zadecydowano, że zakończą to laparoskopowo...

Wszytko było tak szybko...
 
reklama
Wiesz ja nie miałam pojęcia ani wiedzy wtedy o cp... pewnie bym sobie dala usunąć... lekarz prowadzący mnie skierował do szpitala i tam zadecydowano, że zakończą to laparoskopowo...

Wszytko było tak szybko...[/


No przy laparoskopi powinni go wyciąć wlasnie :( A na szybko bo co się działo? Pękał już czy jak?
 
Jak mieli wyciąć jajowód laparoskopowo? Przecież nie wyjeliby go w ten sposób przez cienką rurkę.

Laparoskopowo nacieli jajowód, wyjeli ciąże ektopową (pozamaciczną) zaszyli jajowód, zachowując go.

Jak mieli usunąć? no normalnie - nie pisałam nic, że musi być to laparoskopowo... Chociaż jak mnie znieczulalli to mówili, ze może byc taka sytuacja, że jeżeli będą powikłania to usuną jajowód... Nie wiem czy wtedy otwierają brzuch czy robią też to laparoskipią to ja już nie lekarz by to wiedzieć ;)
 
Laparoskopowo nacieli jajowód, wyjeli ciąże ektopową (pozamaciczną) zaszyli jajowód, zachowując go.

Jak mieli usunąć? no normalnie - nie pisałam nic, że musi być to laparoskopowo... Chociaż jak mnie znieczulalli to mówili, ze może byc taka sytuacja, że jeżeli będą powikłania to usuną jajowód... Nie wiem czy wtedy otwierają brzuch czy robią też to laparoskipią to ja już nie lekarz by to wiedzieć ;)
Aga, może to głupie pytanie, nie bądź na mnie zła, jak tak jest, bo ja się kompletnie nie znam. Nie da się tego jajowodu udrożnić?
 
Próbowali kochana (ból okropny) i dupa blada. Jak mnie otwierali to jajowód już był zwężony a laparoskopia podobno jeszcze bardziej go zwęzi. Po za tym był jakiś zrost (przed operacją), który spowodował przesuniecie macicy w prawą stronę.

Operacja z kolei zwiększa ilość zrostów w operowanym miejscu.

Aga, może to głupie pytanie, nie bądź na mnie zła, jak tak jest, bo ja się kompletnie nie znam. Nie da się tego jajowodu udrożnić?
 
@Wesoła_Aga Moja odpowiedź była do Happybabymama, bo napisała że mieli Ci wyciąć przy laparoskopii jajowód. A przecież się tego nie da zrobić :)

Laparoskopia da się usunąć jakowod oczywoscie ze tak. Laparoskopia przeprowadza się wiele operacji nawet wycięcie wyrostka. Ja miałam laparoskopię i w ten sposób mieli mi usunąć już pęknięty jajowod ale niestety blizny to uniemożliwiły wiec musieli mimo laparoskopii otworzyć brzuch standardowo żeby „uwolnić blizny”. Natomaist usunięcie jajowodu najczęściej jest przeprowadzane laparoskopia.
 
Ostatnia edycja:
Czesci dziewczyny. Jestem nowa na forum i chciałaby zasięgnąć waszej rady. Czy widzicie na teście druga kreskę? Test zrobiony wczoraj 4 dni przed miesiączka zdjęcie zrobione jakieś 5-8min po wykonaniu testu. Pozdrawiam N. _20200321_233753.JPG_20200321_233722.JPG
 
reklama
Do góry