reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2023

Hej dziewczyny!
Mam pytanie😊 Jestem umówiona na najbliższa środę na badanie drożności jajowodów metoda Histerosalpingografia (HSG) czyli tzw promieniami rentgenowskimi. Dogadałam się z moim ginekologiem ze położy mnie w szpitalu i wykona badanie na NFZ ze względu na koszty.
Mam dwa pytania:
1. Czy któraś z Was miała i chciałaby podzielić się doświadczeniem z przebiegu? Bardzo bolesna/ drastyczna metoda?
2. Czy po takim badaniu staraliście się w tym samym cyklu i się udało?
Ginekolog powiedział ze ten cykl trzeba odpuścić ze względu na promienie rentgenowskie a ja czytałam ze warto starać się w tym samym cyklu. Mam mętlik w głowie 😢
 
reklama
Hej,

Ja już głupieje, załączam zdjęcia testów owulacyjnych. Czy pink był wczoraj? Myślałam ze kreska jeszcze słaba i ze dziś pewnie będzie ale dziś jest o wiele gorzej
 

Załączniki

  • A53A99BB-9C32-4D08-9F23-A27498BFFEE8.jpeg
    A53A99BB-9C32-4D08-9F23-A27498BFFEE8.jpeg
    267 KB · Wyświetleń: 85
  • 8D31CC18-0033-4F81-BAD8-49FE4AEB7056.jpeg
    8D31CC18-0033-4F81-BAD8-49FE4AEB7056.jpeg
    280,2 KB · Wyświetleń: 85
  • 844C6ADE-519E-4CE9-9089-2A6307314E63.jpeg
    844C6ADE-519E-4CE9-9089-2A6307314E63.jpeg
    269,1 KB · Wyświetleń: 83
Ależ mnie ta moja @ irytuje. Nie dość że po laparo spóźniona o 10 dni to jeszcze od 3 dni plamienia i nie chce się rozkręcić 🙄. Już tak czekam żeby zaznaczyć a w apce 1 DC i zacząć starania 😅
 
Wyssałam się przez te dwa lata ze wszystkich oszczędności. 2/3 monitoringi w miesiącu po 200 zł, Ovitrelle, Duphastony, Clo, Lametta, Badania wszystkich hormonów, Amh x 2 (po 200zl), nasienie (250zl), HSG (750zl). Suplementy dla mnie i dla starego, nucleox, fembiony,inofemy, miovelia, zioła ojca sroki, wiesiołek, niezliczone ilości testów ciażowych i betaHCG... Wszystko prywatnie, bo dostać się wtedy kiedy potrzebuję do dobrego ginekologa to jest jakiś żart. Na konsultacje dzisiejszą czekałam od października. Po prostu brak mi słów do mojego szczęścia :D Już się świeci jakieś światełko, że może ta laparoskopia i znowu wymazy trzeba zrobić i kolejne 500/600 zł pójdzie, bo muszę je zrobić na cito :D no po prostu brak mi słów.
kurde, czy tylko u mnie w szpitalu laparo, histero są robione od ręki? Wszędzie gdzie czytam to kilka mies czekania w kolejce, a ja dzwonię, mówię że mam skierowanie i chce już to mam już...
 
kurde, czy tylko u mnie w szpitalu laparo, histero są robione od ręki? Wszędzie gdzie czytam to kilka mies czekania w kolejce, a ja dzwonię, mówię że mam skierowanie i chce już to mam już...
Dzwoniłam dzisiaj do szpitala ginekologicznego w swojej rodzinnej miejscowości to powiedzieli, że nawet od ręki histero mi nie zrobią bo oczekują jednego pełnego cyklu na antykoncepcji xD
 
reklama
Hej dziewczyny!
Mam pytanie😊 Jestem umówiona na najbliższa środę na badanie drożności jajowodów metoda Histerosalpingografia (HSG) czyli tzw promieniami rentgenowskimi. Dogadałam się z moim ginekologiem ze położy mnie w szpitalu i wykona badanie na NFZ ze względu na koszty.
Mam dwa pytania:
1. Czy któraś z Was miała i chciałaby podzielić się doświadczeniem z przebiegu? Bardzo bolesna/ drastyczna metoda?
2. Czy po takim badaniu staraliście się w tym samym cyklu i się udało?
Ginekolog powiedział ze ten cykl trzeba odpuścić ze względu na promienie rentgenowskie a ja czytałam ze warto starać się w tym samym cyklu. Mam mętlik w głowie 😢
1. Niedrastyczna i niebolesna metoda - wg mnie. W każdym razie mniej uciążliwa niż sono HSG w moim wypadku. Ale być może mój ginekolog po prostu dobrze umiał to wykonywać... Nie byłam badana w PL, więc nie było kładzenia się w szpitalu - wizyta na 8:00 i na 9:00 byłam w pracy.
2. Nie, bo generalnie zrobiliśmy sobie wtedy przerwę przed inseminacją w następnym cyklu.
 
Do góry