reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2023

Cześć, jestem tu nowa.
W listopadzie skończyłam 27 lat, staramy się o pierwsze dziecko od grudnia 2022.
To znaczy można to tak nazwać, gdyż teoretycznie decyzja padła na początku grudnia i owy miesiąc był pierwszym cyklem starań - niestety za pierwszym nie pykło :)
Koleżanka namówiła mnie by zrobić badania typowo tarczycowe, faktycznie moja tarczyca nie działała prawidłowo bo miałam wysokie TSH.
Ginekolog/endokrynolog przepisała mi lewotyroksynę 50, 3 opakowania i dała czerwone światło dla starań - mamy zacząć kiedy tsh spadnie.
Po jednym opakowaniu tsh bardzo ładnie spadło, wiec zdecydowaliśmy, że w tym cyklu spróbujemy znowu.
Pierwszy raz też kupiłam testy owulacyjne, robiłam od 10 dc a w 14 dc był pik.
Aktualnie jestem w 17 dc a cykle mniej więcej 30 dniowe.
Więc teraz czekam i staram się nie stresować i tak bardzo nie rozmyślać ale jest ciężko, trzymajcie kciuki za ten cykl :)
Cześć! :) Trzymam kciuki za Was aby się udało :) My zaczęliśmy podobnie czasowo starania :)
 
reklama
Następne badanie mamy w maju. Dam znać jak wyszło.
Szansa na poprawę zawsze jest, lekarz nam powiedział że mnóstwo jest par po wszystkich badaniach gdzie wszystko jest dobrze (!!) A ciąży nie ma.
Z tym sikaniem na testy nie wiadomo po co mam tak samo. Jak głupia doszukuje się kreski, jeśli mi się spóźni dwa dni to czytam po raz kolejny wszystkie tematy na forach jak to kobitki miały pozytyw tydzień po spóźnieniu @ haha znam te odpowiedzi już na pamięć. Do tego CO MIESIĄC mam nowe objawy ciążowe przyznam że kiedy dostaje okres to czuję się jakbym była powiem wprost - pierdolnięta bo wymyślam sobie kłucia w jajnikach, metaliczny posmak w ustach, nawet mdłości i latanie na siku co 10'. To jest chore, śmiech przez łzy.
AH te cudowne objawy ciąży. Ja też mam całą gamę i wszelkie niedogodności i znoszę je cała szczęśliwa. Ah te inne smaki. Ah zachcianka na śledzia i zjedzenie czekolady tuż po. Ah to chodzenie do toalety co chwile na siku. Miałam aż spisać w tamtym miesiącu co i kiedy mi się działo żeby nie świrować co miesiąc.
 
Dziewczyny, Trzymajcie kciuki, jutro mam drugie IUI. Z pierwszego IUI w poprzednim cyklu byla ciaza biochemiczna. Coś o mnie: ja 36 lat, maz 37, co najmniej 2 lata starań i nic.
Jakimi suplementami się wspomagacie dodatkowo? Ja biorę tylko Folik i Duphaston od 5 dnia po owulacji. Zarówno moj ginekolog jak i lekarz z kliniki nie sugeruja abym brala coś więcej.
 
Dziewczyny, Trzymajcie kciuki, jutro mam drugie IUI. Z pierwszego IUI w poprzednim cyklu byla ciaza biochemiczna. Coś o mnie: ja 36 lat, maz 37, co najmniej 2 lata starań i nic.
Jakimi suplementami się wspomagacie dodatkowo? Ja biorę tylko Folik i Duphaston od 5 dnia po owulacji. Zarówno moj ginekolog jak i lekarz z kliniki nie sugeruja abym brala coś więcej.
hej, a jakie u Was jest wskazanie do IUI? Jesteś na stymulacji cyklu czy na naturalnym?
Ja obecnie się praktycznie w ogóle nie suplementuję, biorę jedynie witaminę D3, w tym cyklu to zapomniałam nawet o wiesiołku i czarnuszce. Za to mój partner bierze wszystko co polecane na poprawę jakości nasienia
 
hej, a jakie u Was jest wskazanie do IUI? Jesteś na stymulacji cyklu czy na naturalnym?
Ja obecnie się praktycznie w ogóle nie suplementuję, biorę jedynie witaminę D3, w tym cyklu to zapomniałam nawet o wiesiołku i czarnuszce. Za to mój partner bierze wszystko co polecane na poprawę jakości nasienia
To bedzie drugi cykl naturalny. Wskazaniem jest wiek 36l oraz ponad 2 lata starań bez rezultatu. Generalnie niepłodność niezidentyfikowana, moj ginekolog zalecil skorzystanie z kliniki. Po mojej stronie wydaje sie byc wszystko w porządku, wyniki dobre, ginekolog doszukiwal sie ew. problemow ze sluzem. Maz w gruncie rzeczy ma prawidłowe parametry, aktualnie ograniczył alkohol do zera, zbija cholesterol i pracuje nad libido ;)
Poczytam o tym wiesiolku i czarnuszce. Dzięki!
 
Ostatnia edycja:
Cześć wszystkim. Często przzegldam Wasze forum żeby złapać trochę nadziei na lepsze jutro. Ja mam 30 lat mąż 32. Od lat mam nieregularne cykle a mąż słabe nasienie. W grudniu 2022 r. Mąż przeszedł operację na żylaki powrózka nasiennego III stopnia. W lutym badaliśmy nasienie i z morfologii 4 spadło na 3. Ilość plemników 32mln. Borykamy się z małą ruchliwością bo ok. 8-10%. Leczymy się od 2021 r. Ja regularnie monitoring owulacji. Raz stymulowane raz nie.
Dziś 24.03.2023 jesteśmy po pierwszej IUI. Może jest jakaś duszyczka która też od dziś liczy na cud z dwoma kreseczkami. Pozdrawiam cieplutko!
 
Cześć wszystkim. Często przzegldam Wasze forum żeby złapać trochę nadziei na lepsze jutro. Ja mam 30 lat mąż 32. Od lat mam nieregularne cykle a mąż słabe nasienie. W grudniu 2022 r. Mąż przeszedł operację na żylaki powrózka nasiennego III stopnia. W lutym badaliśmy nasienie i z morfologii 4 spadło na 3. Ilość plemników 32mln. Borykamy się z małą ruchliwością bo ok. 8-10%. Leczymy się od 2021 r. Ja regularnie monitoring owulacji. Raz stymulowane raz nie.
Dziś 24.03.2023 jesteśmy po pierwszej IUI. Może jest jakaś duszyczka która też od dziś liczy na cud z dwoma kreseczkami. Pozdrawiam cieplutko!
Ja też mialam w piątek IUI. Moje drugie. Z pierwszej niestety ciaza biochemiczna w poprzednim cyklu. Także liczymy razem ;)
 
Ja też mialam w piątek IUI. Moje drugie. Z pierwszej niestety ciaza biochemiczna w poprzednim cyklu. Także liczymy razem ;)
No to super. :) Ja we wtorek idę jeszcze do lekarza sprawdzić czy pękł pęcherzyk. Jestem dobrej myśli. Czy przez weekend alby zwiększyć swoje szanse będziesz próbowała naturalnej prokreacji??☺️😉
 
No to super. :) Ja we wtorek idę jeszcze do lekarza sprawdzić czy pękł pęcherzyk. Jestem dobrej myśli. Czy przez weekend alby zwiększyć swoje szanse będziesz próbowała naturalnej prokreacji??☺️😉
Tak będę próbowała, nawet nie w celu samego zaplodnienia, bo mój pecherzyk miał 22 mm i w czasie IUI, lekarz stwierdził, że jest owulacja (dzień wcześniej mialam zastrzyk Ovitrelle), ale aby był wytworzony śluz i mam nadzieje zapłodniona komórka przemiescila się odpowiednio i zagnieździła :) A ty jesteś na naturalnym cyklu czy stymulowanym? Wcześniej pisałaś że miałaś stymulowane cykle, od którego dnia wowczas po okresie zaczyna sie stymulacja?
 
reklama
Tak będę próbowała, nawet nie w celu samego zaplodnienia, bo mój pecherzyk miał 22 mm i w czasie IUI, lekarz stwierdził, że jest owulacja (dzień wcześniej mialam zastrzyk Ovitrelle), ale aby był wytworzony śluz i mam nadzieje zapłodniona komórka przemiescila się odpowiednio i zagnieździła :) A ty jesteś na naturalnym cyklu czy stymulowanym? Wcześniej pisałaś że miałaś stymulowane cykle, od którego dnia wowczas po okresie zaczyna sie stymulacja?
Teraz miałam cykl stymulowany od 9 dc fotomonem dwa-trzy zastrzyki w zależności od wielkości pęcherzyka. Inseminację miałam w 17dc oczywiście dzień wcześniej zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka.
 
Do góry