reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

Hejka dziewczyny! Ja wczoraj cały dzień zawalony, mama wczoraj do mnie zadzwoniła, żebym zaszła na SOR, bo ciocia się przewróciła (to siostra mojej babci, na pogrzebie jej męża byliśmy 18 maja i po pogrzebie mama wzięła ją do siebie, bo nie mają dzieci gdyż wujek był bezpłodny) no i się kobiecina przewróciła w łazience, akurat na tą nogę gdzie miała operowane biodro w marcu. Moja mama mieszka w mieście obok i u nich szpitala nie ma, wiec zawieźli ciotkę do szpitala w moim mieście. Nasyłałam się tam na SORze przy jej łóżku, bo czekaliśmy, aż rentgen naprawią, bo jakaś awaria była… W końcu okazało się, że ma pękniętą kość udową wzdłuż i przyjmują ją na ortopedię i będzie miała operację. Zostawiłam jej wodę i pojechałam na chwilę do domu odpocząć (już mnie tak plecy ciągnęły od tego stanu tam) o zaraz przyjechała moja mama i razem z nią znowu do szpitala do ciotki dać jej rzeczy i dopytać o wszystko. Także prawie cały dzień spędziłam w szpitalu 🙆‍♀️ Dzisiaj coś mnie głowa pobolewa, ale tragedii nie ma. No i polecę dziś zrobić kolejny przyrost 😉
 
reklama
Dobra to ja źle spytałam, robię teraz hormonalne badania i zastanawiałam się czy na początek cyklu coś warto dorzucić.
Te wszytskie co pisałaś mam aktualne - tak do 3 miesięcy i wszytsko jest już pięknie wyprowadzone ;) Ale nie badałam nigdy kortyzolu - pytanie jak go badać? To jest bardzo niestabilny hormon z tego co kiedyś czytałam.
No tak, badanie kortyzolu najlepiej wykonać do 2 h po przebudzeniu podobno. Nie zmęczyć się przed badaniem (jedziemy a nie idziemy na piechote) dzień wcześniej warto dobrze się wyspać itp. Trochę jak z prolaktyną. Wogole ja miałam lekko podniesiona prolaktynę i kortyzol i okazało się że jak zbiłam kortyzol to spadła prolaktyna 🤷🏽‍♀️
No powiem Wam, że wczoraj cały wieczór łaziłam w niej po domu, bo tak super się w niej czuję :D
A jaki to materiał?
 
Hejka dziewczyny! Ja wczoraj cały dzień zawalony, mama wczoraj do mnie zadzwoniła, żebym zaszła na SOR, bo ciocia się przewróciła (to siostra mojej babci, na pogrzebie jej męża byliśmy 18 maja i po pogrzebie mama wzięła ją do siebie, bo nie mają dzieci gdyż wujek był bezpłodny) no i się kobiecina przewróciła w łazience, akurat na tą nogę gdzie miała operowane biodro w marcu. Moja mama mieszka w mieście obok i u nich szpitala nie ma, wiec zawieźli ciotkę do szpitala w moim mieście. Nasyłałam się tam na SORze przy jej łóżku, bo czekaliśmy, aż rentgen naprawią, bo jakaś awaria była… W końcu okazało się, że ma pękniętą kość udową wzdłuż i przyjmują ją na ortopedię i będzie miała operację. Zostawiłam jej wodę i pojechałam na chwilę do domu odpocząć (już mnie tak plecy ciągnęły od tego stanu tam) o zaraz przyjechała moja mama i razem z nią znowu do szpitala do ciotki dać jej rzeczy i dopytać o wszystko. Także prawie cały dzień spędziłam w szpitalu 🙆‍♀️ Dzisiaj coś mnie głowa pobolewa, ale tragedii nie ma. No i polecę dziś zrobić kolejny przyrost 😉
Kurczę, moja Oma w kwietniu przy wstawaniu z łóżka przewróciła się i złamała biodro. Powoli ją rehabilitujemy, ale mamie powoli też kręgosłup wysiada :( Masakra


Czekamy na przyrost!
 
No tak, badanie kortyzolu najlepiej wykonać do 2 h po przebudzeniu podobno. Nie zmęczyć się przed badaniem (jedziemy a nie idziemy na piechote) dzień wcześniej warto dobrze się wyspać itp. Trochę jak z prolaktyną. Wogole ja miałam lekko podniesiona prolaktynę i kortyzol i okazało się że jak zbiłam kortyzol to spadła prolaktyna 🤷🏽‍♀️

A jaki to materiał?
kijowy, bo to shein :D poliester :D
 
O kurczę, od kilku lat, bez reakcji na leki i nikt nie dał skierowania na rezonans? :O To też dziwne, przesady ani w jedną, ani w drugą nie są dobre... Przecież taka prolaktyna może być jedynym powodem niepowodzeń 😳
Nikt, jedyne co słyszę to, ze terminy na za półtora roku ale prywatnie to, wie pani, hehe, za tydzień wciśniemy 😐
 
reklama
Do góry