reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

reklama
Po takich wstepnych ogledzinach zdania sa pol na pol, jedni mówią ze od razu koniecznie, drudzy żeby odpuscic ten cykl, a jeszcze 1 opinia to 2 cykle czekac zeby wytworzyly sie pecherzyki, ktore nie tknal rentgen 🤦‍♀️🤯
Chętnie poczytam co ustalisz, zeby wiedzieć co robić 🙄
Mi lekarz powiedział, że są zdania podzielone, bo jedni uważają, że po naświetlaniu nie powinno się starać, a inni wprost zachęcają. Jego zdaniem, nie ma na co czekać, i że jest nawet sporo przypadków gdzie dziewczyny po HSG zaszły w ciążę.
 
Ja jutro idę się prosić o skierowanie na rezonans na NFZ i marzę, zeby się zgodziła 🙈 tylko, ze ja prolaktynę mam blisko 1000 od kilku lat i nie zbijają jej leki 🙄 prywatnie to u nas około 1500zl, ogólnie szok, ze człowiek w takiej sytuacji musi sie prosić o skierowanie 😡
O kurczę, od kilku lat, bez reakcji na leki i nikt nie dał skierowania na rezonans? :O To też dziwne, przesady ani w jedną, ani w drugą nie są dobre... Przecież taka prolaktyna może być jedynym powodem niepowodzeń 😳
A myślisz że jak pójdę i powiem że nie mogę zajść w ciążę to sama przepisze skierowanie na różne hormony czy muszę iść z listą badań które chce zrobić i się prosić?
A na oddział w Słupcy cie skierowała? Musiałaś leżeć w szpitalu? Czy tylko pobrali krew i tyle?

Jak mi się nie uda w tym cyklu to chciałabym na nowo zrobić badania hormonów. A nigdy żaden lekarz nie skierował mnie na prolaktyne🤔 kiedy się ją bada?
Bada się ją w przypadku nieskutecznych starań przez jakiś czas, niektórzy przepisują szybciej, inni później... Niektórzy kierują na badanie z obciążeniem, inni mówią że się od tego odchodzi... 🙄 Ja najpierw miałam bliżej górnej granicy, duży wzrost po obciążeniu (są widełki) nie udawało się, powtarzaliśmy, aż w końcu i na czczo wyszło ponad normę i dopiero wtedy dostałam leki i biorę je do tej pory.
 
A myślisz że jak pójdę i powiem że nie mogę zajść w ciążę to sama przepisze skierowanie na różne hormony czy muszę iść z listą badań które chce zrobić i się prosić?
A na oddział w Słupcy cie skierowała? Musiałaś leżeć w szpitalu? Czy tylko pobrali krew i tyle?

Jak mi się nie uda w tym cyklu to chciałabym na nowo zrobić badania hormonów. A nigdy żaden lekarz nie skierował mnie na prolaktyne🤔 kiedy się ją bada?
Wiesz zależy zależy twoja sytuacja z tarczyca jest bo po części skupia się na tarczycy i również to co z hormonami. Ja już pakiet tarczycowy miałam zrobiony zanim poszlam więc do tego jeszcze była prolaktyna testosteron, anty tg i anty tpo zawsze taki funduje sovie pakiet bo testosteron po poronienie miałam wywalony w kosmos, anty tg i anty tpo szaleja mi też w górę trochę a prolaktyna zawsze doraznie bo mialam cykle beż owu. Wtedy pandemia była więc mówiła oddzial endokrynologiczny w Poznaniu albo Kutnie. Byłam w Kutnie na 3 doby. Pierwszej doby pobierają Ci krew co 2h nawet w nocy. Mi dzieki temu wyszla hiperprolaktynemia czynnościowa bo sprawdzili o różnej pozę stężenie tego hormonu jest. Prolaktyne zawsze badałam z innymi hormonami od 3-5dc. Ale kiedyś bralko mi tabletek że szpitala (bromergon) to Gin( doraznie byłam u innego) kazał sprawdzić obojętnie w ktorym dniu cyklu ale że na zajutrz miałam wizytę endo to nie sprawdzałam bo endo mowila ze musze ciągle brać
 
Miłego dnia laseczki!
Mi się śnił ofc test jakby pozytywny, ale jak to sen, musiał być powalony i ten test miał jakby powielone kreski, tak po lewo były 3 kreski, a trochę bardziej po prawo były 2 kreski xD Miałam zatestować znów dopiero jutro, a teraz już sama nie wiem xD A pryszcz na brodzie boli, bo to nie typowy pryszcz tylko taki syf podskórny który nie wylezie 😑😖 Jak już miewam to prawie tylko takie... -_-
 
No i wiadomo ze mozna by jeszcze b12, ferrytyne, kwas foliowy, kortyzol, homocysteine, insulina i Glukoza i wiele wiele innych, zależy co kiedykolwiek wyskakiwało poza normy
Dobra to ja źle spytałam, robię teraz hormonalne badania i zastanawiałam się czy na początek cyklu coś warto dorzucić.
Te wszytskie co pisałaś mam aktualne - tak do 3 miesięcy i wszytsko jest już pięknie wyprowadzone ;) Ale nie badałam nigdy kortyzolu - pytanie jak go badać? To jest bardzo niestabilny hormon z tego co kiedyś czytałam.
 

Załączniki

  • IMG_20220602_070629.jpg
    IMG_20220602_070629.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 130
reklama
Cześć 😊 chciałam się przywitać i przy okazji zadać kilka pytań 😊 do tej pory zaglądałam do Was tylko czasami, ale przyszedł najwyższy czas, aby być z Wami na bieżąco.
Tak w skrócie to staramy się z mężem o maluszka prawie 2lata. Moje wyniki są niby ok, w przyszłym tygodniu czeka mnie badanie drożności jajowodów. Natomiast mąż ma słabe wyniki nasienia + żylaki. Polecicie gdzie w Krakowie lub okolicy mogę go umówić na usunięcie żylaków powrózka nasiennego, jakiego lekarza wybrać i czy da się to załatwić na NFZ?
Hej! Z Krakowem nie pomoge niestety ale witam Cie wsrod nas.
Moj mąż tez ma slabe parametry, ktore i tak udalo się mega poprawic.
Mam nadzieje, że po usunięciu żylaków szybko sie uda. Powodzenia :)
 
Do góry