reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

Tak w temacie mety to chyba zaczęłam źle reagować na większą dawkę i chyba wroce do niższej... od 3 dni mam mdłości i zero ochoty na jedzenie mimo uczucia głodu. Do tego lekki ból brzucha wieczorami. Dziś na kolacje zjadłam 2 ziemniaki z piekarnika i kawałek żeberka - mało to dietetyczne ale niczego nie żałuję 🐷
 
reklama
Jutro mam teleporadę w związku z tym to zobaczymy co lekarz na to

Na czczo za wysoka, po obciążeniu chyba graniczna, ale nie masz wzrostu glukozy po obciążeniu co może oznaczać lekką hiperinsulinemię lub hipoglikemię reaktywną i nie wiadomo czy nie dochodzi do hipoglikemii po np 3h, bo trochę w tę stronę to wygląda. Miewasz objawy po posiłku węglowodanowym?

Odkąd jestem na diecie wegańskiej to mi się wydaje, że nie jadamy jakoś mega dużo węgli. Czasem mam zjazd po jakiś słodyczach, ale zdecydowanie jem ich mniej niż kiedyś. Z tym, że faktycznie chyba nigdy nie sprawdzałam sobie cukru po kilku godzinach - a mogę bo Stary ma cukrzycę typu 1
 
Długo bierzesz mete? Ponoć się chudnie po niej i szybko zachodzi w ciążę? 😁 Mi endokrynolog chciał ją przepisać już na pierwszej wizycie ale stwierdził bym zrobiła krzywa cukrową i insulinowa a te wyszły idealnie więc mety nie przepisał jednak 😁
Ja zaszłam w pierwszym cyklu na mecie. Ale wcale jakoś nie chudnę, może że 3 kg w 3 miesiące ( z przerwą na CP). No ale moja dieta trwa do 18stej a potem bazuje na ziemniakach wiec czego się spodziewać...
 
Tak w temacie mety to chyba zaczęłam źle reagować na większą dawkę i chyba wroce do niższej... od 3 dni mam mdłości i zero ochoty na jedzenie mimo uczucia głodu. Do tego lekki ból brzucha wieczorami. Dziś na kolacje zjadłam 2 ziemniaki z piekarnika i kawałek żeberka - mało to dietetyczne ale niczego nie żałuję 🐷
Bibi nie rób mi smaka na żeberka przed spaniem 🤣
 
Długo bierzesz mete? Ponoć się chudnie po niej i szybko zachodzi w ciążę? 😁 Mi endokrynolog chciał ją przepisać już na pierwszej wizycie ale stwierdził bym zrobiła krzywa cukrową i insulinowa a te wyszły idealnie więc mety nie przepisał jednak 😁
Prawie 3 miesiące. Nie schudłam, nie przytyłam, w zasadzie nic się nie zmieniło, nie miałam efektów ubocznych :p. Ale ja od na dawna uważam na to co jem, staram się nie jeść słodyczy (moja słabość to lody, nic innego obecnie nie jem). Także nie spodziewałam się, że schudnę :).
 
A co to za lekarka na NFZ i gdzie przyjmuje? 😊 Długo się czeka na wizytę?
Ala Zielazna że Slupcy. Właśnie to był najszybszy termin u niej bo mam guzki na tarczycy około miesiąca półtora czekalam na 2 wizytę. Odrazu skierowała mnie na oddzial na badania hormonów ☺
Ja jutro idę się prosić o skierowanie na rezonans na NFZ i marzę, zeby się zgodziła 🙈 tylko, ze ja prolaktynę mam blisko 1000 od kilku lat i nie zbijają jej leki 🙄 prywatnie to u nas około 1500zl, ogólnie szok, ze człowiek w takiej sytuacji musi sie prosić o skierowanie 😡
To dziwne ze sama nie proponuję przy tak podwyższonej nie to co ja. Nawet babka w rezonansie w rejestracji mowila ze ta prolaktyna w normie niby xd Gin tez twierdzi że dużo nie jest podwyższona
Długo bierzesz mete? Ponoć się chudnie po niej i szybko zachodzi w ciążę? 😁 Mi endokrynolog chciał ją przepisać już na pierwszej wizycie ale stwierdził bym zrobiła krzywa cukrową i insulinowa a te wyszły idealnie więc mety nie przepisał jednak 😁
Mi tak samo przepisała endo glucophage rx? A teraz siofor właśnie na schudnięcie bo trochę kg za dużo przez tą całą tarczyce. Ale nie biorę bo cukry mam okej także nienwiem czy to dobre rozwiązanie brać ot tak sobie.
 
Jakbyś kiedyś zawitała do Łodzi to koniecznie zajrzyj do Ato na ramen, jest rewelacyjne 🤤🤤🤤
Ja znam Ato w Łodzi, Stary mieszkał w Łodzi przez pare lat ;) a jakoś od niedawna Ato jest tez we Wrocławiu i właśnie mi o tym przypomniałaś :) bo Wrocław to jest w porównaniu do Warszawy bardzo słaby w ramen ;(
 
reklama
Do góry