reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

reklama
To późno by się wydawało.. Ale faktycznie później narobił.. Mi się wydaje, że jej trochę waga przeszkadza... pediatra mówi, żeby się nie martwić ale, dała nam skierowanie, żeby nas obejrzał rehabilitant.. Na wszelki wypadek, w dodatku jak ją ubieram, to tak zaciska piąstki i trzyma rączki spięte, że muszę trochę siły użyć aby ją ubrać..
Tzn obracać zaczął się koło 5 miesiąca. Natomiast moja córka też wszystko robiła szybciej więc na głowę dostawałam.
Też miałam wizytę rehabilitanta i stwierdził, że ok, ale dla świętego spokoju to polecam się umówić.
 
Super jakby jutro udało się do niego dostać. Wcześniej tak nie miałam a teraz i ciśnienie i zaczęły mi dłonie i stopy puchnąć [emoji853]
Jak się dostaniesz to super a jak nie a ciśnienie nadal będzie wysokie to nawet na IP lepiej pojechać o jeden raz za dużo niż za mało... Zawsze to cie zbadaja i się nie będziesz stresować [emoji8]
 
Jak się dostaniesz to super a jak nie a ciśnienie nadal będzie wysokie to nawet na IP lepiej pojechać o jeden raz za dużo niż za mało... Zawsze to cie zbadaja i się nie będziesz stresować [emoji8]
Masz rację, wolałabym wiedzieć na czym stoję[emoji4] mam nadzieję, że dzisiaj już to ciśnienie nie wzrośnie.
 
To późno by się wydawało.. Ale faktycznie później narobił.. Mi się wydaje, że jej trochę waga przeszkadza... pediatra mówi, żeby się nie martwić ale, dała nam skierowanie, żeby nas obejrzał rehabilitant.. Na wszelki wypadek, w dodatku jak ją ubieram, to tak zaciska piąstki i trzyma rączki spięte, że muszę trochę siły użyć aby ją ubrać..
Nam fizjo mówiła, że z powodu dużej wagi Zośce jest dużo trudniej i wiele rzeczy będzie robić później. Jednocześnie ma kilka problemów, które ćwiczymy. Powiem szczerze, że fizjoterapeuci sa bardzo różni, bo poprzednia praktycznie nie widziala problemu, a ja widzę ze np. za bardzo odchyla głowę przez sen i ta potwierdziła, że jeśli tego nie przepracujemy to też ta żuchwa może źle się rozwijać i będą problemy z mówieniem, zgryzem itd. Musisz zdać się na swój instynkt, coś Cię niepokoi to szukaj odpowiedzi.
 
To późno by się wydawało.. Ale faktycznie później narobił.. Mi się wydaje, że jej trochę waga przeszkadza... pediatra mówi, żeby się nie martwić ale, dała nam skierowanie, żeby nas obejrzał rehabilitant.. Na wszelki wypadek, w dodatku jak ją ubieram, to tak zaciska piąstki i trzyma rączki spięte, że muszę trochę siły użyć aby ją ubrać..
Takie zaciśnięte piąstki to może być wzmożone napięcie mięśniowe. Najlepiej udać się do rehabilitanta i niech zbada. Spokojniejsza głowa będzie i może są jakoś zestaw badań do ćwiczenia nawet jeśli nie będzie jakiegoś problemu. U nas mój syn Nowy wszystko robił opóźnieniem, nawet pierwszy ząb mu wyszedł w wieku 10 mcy ;) ale też był takim michelinkiem [emoji38] dlatego nauczyłam się nie ponaglać , broń boże nie porównywać z innymi dziećmi ale sprawdzić i u lekarza i kontrolować.
 
Nam fizjo mówiła, że z powodu dużej wagi Zośce jest dużo trudniej i wiele rzeczy będzie robić później. Jednocześnie ma kilka problemów, które ćwiczymy. Powiem szczerze, że fizjoterapeuci sa bardzo różni, bo poprzednia praktycznie nie widziala problemu, a ja widzę ze np. za bardzo odchyla głowę przez sen i ta potwierdziła, że jeśli tego nie przepracujemy to też ta żuchwa może źle się rozwijać i będą problemy z mówieniem, zgryzem itd. Musisz zdać się na swój instynkt, coś Cię niepokoi to szukaj odpowiedzi.
Powiedz mi jak wyglądało u was to odchylanie głowy ? Bo ja do tej pory karmiłam Igora na leżąco z głową uniesioną i on zaczął się przekręcać na bok i odchylać głowę do tyłu, to samo zauważyłam przy drzemce jak się przebudza, w nocy śpi normalnie, wstawię ci zdjęcie
IMG_20191012_102344641.jpeg
 
reklama
Do góry