reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Meningo też nie szczepie tylko rota. Te szczepionki to i tak tylko na dane szczepy, a nie wszystkie odmiany.
Na osobę też szczepie, a zamiast mmr podaje priorix.
Mallina roawialam z lekarka na ten temat i mi tłumaczyła, że odra jest niebezpieczna dla starszych dzieci i dorosłych. Im dziecko młodsze tym lepiej by sobie z nią poradziła, ale lepiej by nie chorowało. Ukraińców nie ma co się stresować bardziej tych antyszczepionkowcow
 
reklama
Kamila czemu dziwna każdy robi jak uważa to decyzja każdego rodzica czy chce czy nie. Akurat rota według mnie są fajne bo one wywołują jelitowke i dzięki niej dzieci łagodniej przechodza
 
Sepsa to ogólne zarażenie organizmu od nieleczonej infekcji nie bierze się z choinki. Ten chłopak pewnie miał wcześniej coś co spowodowało, że jego organizm dostał sepsy, albo własne zaniedbanie albo lekarzy. Nie mniej jednak może i by szczepionka uratowala
 
Kamila czemu dziwna każdy robi jak uważa to decyzja każdego rodzica czy chce czy nie. Akurat rota według mnie są fajne bo one wywołują jelitowke i dzięki niej dzieci łagodniej przechodza
No bo ciągle czytam o tych szczepieniach i wychodzi na to że większość szczepi tylko ja jakoś w tyle jestem [emoji6]
No ale masz rację, to decyzja rodzica. Ja młodego nie szczepilam nigdy zadnymi dodatkowymi (ominely go nawet pneumo bo jeszcze nie były obowiązkowe) i tak samo chce młodą szczepić
 
Według starego kalendarza mmr (świnka, Odra, różyczka) druga dawka była w 10rz a teraz (przynajmniej dla rocznika mojego młodego i kilku innych) jest przeniesiona na 5-6lat.

Ja może jestem dziwna ale nie szczepię zadnymi dodatkowymi na rota czy meningo.

Ja musze właśnie młodszego na to zaszczepić - skończył 6 lat w lipcu... ale pojde jak M. bedzie miał pod koniec sierpni urlop. Sama z nim nie pojde i z tym brzuchem [emoji23][emoji23][emoji23] bo urodzę w przychodni.
 
Moja sąsiadka złapała odrę. Prawdopodobnie od Ukraińców bo z nimi pracowała w firmie. Na skutek powiklan Dostała niedowładu kończyn, ileś tam %nerwow miała przepalonych . Czytałam jej kartę wypisową że szpitala. Dzięki Bogu powoli wyszła z tego. Teraz się boję tej Odry jak diabła :(

Muszę zobaczyć kiedy Hubert ma następne szczepienie, po 6 urodzinach na pewno nie byliśmy [emoji848]
Nie mam pojęcia jakimi szczepionkami szczepić małą. Młody po tych z funduszu nie miał żadnego odczynu i wszystkie fajnie przeszedł. Teraz non stop słyszę o tych nopach, śmierci maluszkow, masakra.
Huberta szczepulam na pneumo i na ospę bo akurat u nas wszedł program darmowych szczepionek.


@martusia jak tam się czujesz? Odliczasz już dni?[emoji6]

Ja 26.08 mam ostatnią wizytę u mojego gina, w tym ostatnim tygodniu kładzie mnie do szpitala i pod koniec sierpnia robi cięcie [emoji15]
 
Moja sąsiadka złapała odrę. Prawdopodobnie od Ukraińców bo z nimi pracowała w firmie. Na skutek powiklan Dostała niedowładu kończyn, ileś tam %nerwow miała przepalonych . Czytałam jej kartę wypisową że szpitala. Dzięki Bogu powoli wyszła z tego. Teraz się boję tej Odry jak diabła :(

Muszę zobaczyć kiedy Hubert ma następne szczepienie, po 6 urodzinach na pewno nie byliśmy [emoji848]
Nie mam pojęcia jakimi szczepionkami szczepić małą. Młody po tych z funduszu nie miał żadnego odczynu i wszystkie fajnie przeszedł. Teraz non stop słyszę o tych nopach, śmierci maluszkow, masakra.
Huberta szczepulam na pneumo i na ospę bo akurat u nas wszedł program darmowych szczepionek.


@martusia jak tam się czujesz? Odliczasz już dni?[emoji6]

Ja 26.08 mam ostatnią wizytę u mojego gina, w tym ostatnim tygodniu kładzie mnie do szpitala i pod koniec sierpnia robi cięcie [emoji15]

Odliczam odliczam. Jutro kończymy 37tc [emoji178] w pt wizyta jeszcze i ktg i zobaczymy co dalej. Choc czuje, że niestety nie szykuje sie szybki finał :/ w pon jeszcze musze młodszego mojego odstawić do fryzjera bo z M. to on łysy wyjdzie [emoji23] wole tego dopilnować ;)
 
Odliczam odliczam. Jutro kończymy 37tc [emoji178] w pt wizyta jeszcze i ktg i zobaczymy co dalej. Choc czuje, że niestety nie szykuje sie szybki finał :/ w pon jeszcze musze młodszego mojego odstawić do fryzjera bo z M. to on łysy wyjdzie [emoji23] wole tego dopilnować ;)
Jeszcze macie czas na final :)
 
reklama
Moja sąsiadka złapała odrę. Prawdopodobnie od Ukraińców bo z nimi pracowała w firmie. Na skutek powiklan Dostała niedowładu kończyn, ileś tam %nerwow miała przepalonych . Czytałam jej kartę wypisową że szpitala. Dzięki Bogu powoli wyszła z tego. Teraz się boję tej Odry jak diabła :(

Muszę zobaczyć kiedy Hubert ma następne szczepienie, po 6 urodzinach na pewno nie byliśmy [emoji848]
Nie mam pojęcia jakimi szczepionkami szczepić małą. Młody po tych z funduszu nie miał żadnego odczynu i wszystkie fajnie przeszedł. Teraz non stop słyszę o tych nopach, śmierci maluszkow, masakra.
Huberta szczepulam na pneumo i na ospę bo akurat u nas wszedł program darmowych szczepionek.


@martusia jak tam się czujesz? Odliczasz już dni?[emoji6]

Ja 26.08 mam ostatnią wizytę u mojego gina, w tym ostatnim tygodniu kładzie mnie do szpitala i pod koniec sierpnia robi cięcie [emoji15]
Moj brat mial Odrę jakos pol roku temu.. :( i byl po 2 dawkach szczepienia. Krotko przed choroba dostal szczepienie bo lecial do Rumunii na misję wojskową. A tam w tej Rumunii mowil ze inny swiat.. Brud, smród no i tez ludziska nie szczepione... Chwila moment i go dopadlo. Te szczepienia pozwolily mu sprawnie to przetrwac.. 3 dni goraczki, boli mięśni jak orzy grypie, swiatlowstret i wysypka. Ale dosc szybko sie pozbieral.
 
Do góry