reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Liczba na prawdę luzzu więcej. Nikt problemu nie bagatelizuje, ale podejście tak radykalne jak Twoje też nie jest dobre. Więcej spokoju mnie paniki. Każdy z nas liczy się z tym, że wirus pojawi się w rodzinie, ale panika czy nie wychodzenie z domu w niczym nie pomoże, serio !
Wszyscy którzy wracają, ale jeśli wychodzą z lotniska biorą taksówkę to taksówkarz na kwarantanne nie idzie. Nie ma ku temu podstaw
Więc jeśli nawet zawiózł ich do domu to nie postąpił do końca nieodpowiedzialnie, moja droga. Bo nie ma takiego przepisu który kieruje WSZYSTKICH na kwarantanne. Wszystkich którzy mieli kontakt z osobą potencjalnie zarażoną. No chyba, że ojciec ma w zwyczaju calowac się że wszystkimi to fakt niech idzie na kwarantanne ;)
Poza tym, wszyscy apelują o pozostanie w domach nie dlatego, że wirus jest niczym dżuma czy inna ebola tylko dlatego, że mamy zniszczona służbę zdrowia. Zniszczona i niedofinansowana przez nasz "cudowny" rząd. W tym tkwi problem. I jeśli zamienimy się w drugie Włochy to nie przez wirusa, a przez ludzi którzy zamiast otwierac nowe szpitale i inwestowac w maszyny ratujące życie wola wydawać na propagandę telewizyjna i wolą zamykac placówki medyczne.
Oczywiście, że tak. Zgadzam się totalnie .My teraz z dnia na dzień tego nie zmienimy. I cały czas powtarzam, że to nie chodzi o panikę, a o opóźnienie tego wszystkiego właśnie przez to o czym piszesz. Jedyne co naród może teraz zrobić dla siebie to unikać rozprzestrzeniania choroby. Mi nic nie będzie, ale sprzedam 30 innym.
Jeśli chodzi o całowanie, nie- to nie jest jedyne od czego ten sznurek leci.
Jeśli zmienimy się w drugie Włochy to właśnie przez zachowania ludzi, bo właśnie u nich tak się stało. A resztę pociagna już ubytki służby zdrowia.
 
reklama
@Maliina nic nie poradzę, że denerwują mnie ludzie którzy obrażają moich bliskich. Liczba pokazała mi wyraźnie co myśli, dlatego ja odpuszczam temat. Chce, niech siedzi dziewczyna w domu (bo do lasów już też zakazali wstępu), ale od mojej rodziny krok w bok.
Czytaj dokładnie co pisze. Chyba z lasem Ci coś umknęło. Nie tylko ja napisałam Ci co myślę.
 
Ta to ja mówiłam o lesie, liczba mówi, że w ogóle woli siedzieć w domu.
Dobra nie przegada Ci się, żaden sensowny argument nie trafia. Nikt nie każe Ci iść na imprezę czy latać na rodzinne zakupy do marketu, apelujemy o zdrowy rozsądek i spokój i tyle.
Zarazic można się też przez to, że nie umyjesz rąk PRZED sikaniem bo przeniknąć może przez śluzówki, przez przeczesanie włosów na ktorych masz wirusa. I czy myjesz je codziennie gdy wracasz np z zakupów ? No nie... Minimalizowac możemy, ale nie da się wykluczyć i tyle a żyć trzeba. Przynajmniej ja wolę żyć niż czekać w stresów na chorobę. Czirs !
 
Ta to ja mówiłam o lesie, liczba mówi, że w ogóle woli siedzieć w domu.
Dobra nie przegada Ci się, żaden sensowny argument nie trafia. Nikt nie każe Ci iść na imprezę czy latać na rodzinne zakupy do marketu, apelujemy o zdrowy rozsądek i spokój i tyle.
Zarazic można się też przez to, że nie umyjesz rąk PRZED sikaniem bo przeniknąć może przez śluzówki, przez przeczesanie włosów na ktorych masz wirusa. I czy myjesz je codziennie gdy wracasz np z zakupów ? No nie... Minimalizowac możemy, ale nie da się wykluczyć i tyle a żyć trzeba. Przynajmniej ja wolę żyć niż czekać w stresów na chorobę. Czirs !
Oczywiście, że wychodzic, ale nie stać pod blokiem z psiapsi i robić zakupy raz na tydzien. takie były moje słowa. Czirs !
 
Ja tam zrozumiałam o co chodzi @liczba i popieram. Za bardzo chcecie pójść ze skrajności w skrajność. A to wystarczy wszystko wypośrodkować. Nigdzie nie przeczytałam, że ktoś tu mówi o całkowitym siedzeniu w domu bez przewietrzenia się, o tym, że po przyjściu trzeba wszystko wygotować a siebie wyszorować we wrzątku najlepiej. Myślę, że w tej nieciekawej sytuacji lepiej się wspierać dobrym słowem, a nie kłócić bez sensu. Również czirs [emoji6]
 
Ale trzeba znaleźć równowagę, oczywiście. Nie chodzę do sklepów, zakupy robimy raz na czas, nie lazimy po osiedlu, nie spotykamy się z dziadkami, a zostało mi zarzucone to że moja córka spotyka się z koleżanką. Jedną i to taka która mieszka za płotem i też siedzi w domu. Od tego się zaczęło , nie krytykuje nikogo próbuje tylko uświadomić, że każdy ma wybór. Nie mamy całkowitego zakazu wychodzenia z domu ( kwestia czasu). Nie należy nikomu ubliżać czy zachował się odpowiedzialnie czy nie ( bo odebrał kogos z lotniska). Ten stan jest i będzie, a za 2 czy 3 lata koronawirusa będzie stał na równi z grypą i spowszednieje. Każdy z nas zdaje sobie konsekwencje ze swoich wyborów i to na prawdę nie czas na ocenianie czy wytykanie błędów innych. Świat zwolnił i to jest fajne, nie bądźmy dla siebie już potworami i szanujmy się wzajemnie.
 
Ostatnia edycja:
Ja strasznie nie lubię kiedy ludzie na siłę przekonują do swojej racji, kiedy nie rozumieją argumentów drugiej strony. Może i niepotrzebnie się uruchomilam więc jeśli kogoś uraziłam to przepraszam. Temat wałkujemy w pracy i z siostrą od tygodni i jeszcze trochę, a sama wynajmę szczepionkę ;) dużo wiem i jedyne czego jestem pewna to to, że obecna panika nakręcana przez media nie popłaca. Wywołuje niepotrzebny stres w człowieku, dlatego słuchajmy więcej swojej intuicji niż mediów
 
I dziewczyny kwarantanna obowiazuje nawet jeśli nie miales styczności z zarazonym. Teściowa przed chwila dojechała do domu po podróży z Niemiec i na granicy mierzyli jej temp oraz musiala wypełnić formularz z miejscem odbycia kwrantanny.
 
Mallina każdy który wraca z zagranicy, ale jeśli jesteś na miejscu cały czas to tylko w przypadku gdy masz bezpośredni kontakt z osobą której wynik wyszedł pozytywny
 
reklama
Do góry