reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2013

reklama
dziewczyny, mam pytanie odnośnie temperatury (mam nadzieję, że się nie powtarzam). od którego dnia cyklu mierzycie temperaturę???
ja zaczęłam od 4 dc (wcześniej to by było dość niehigieniczne :no::no:) i najlepsze, że już dziś 5 dc ovy wykrył dzień płodny :confused::confused::confused:
 
Agniecha ty się nie przejmuj bo 6 dni po owu to nikt ciazy nie stwierdzi raczej bym oczekiwała że powie czy śluzówka do @ się przygotowuje - ja powinnam uprosic usg w 27dc zobaczymy co powie.... a ty w kótrym jesteś?

ja jestem w 21 dc, w 15 dc miałam owu. Ja nie byłam stwierdzić ciąży tylko zobaczyć czy wszystko jest ok, rejestrowałam się tam 2 m-ce temu i tak wypadła wizyta :( Powiedziałam jej że staramy się o dzidzię, ona sama powiedziala że nic tu nie widzi tylko te pęcherzyki, w sumie to się nie dziwię bo sprzęt miała chyba prehistoryczny :( O śluzówce nic nie mówiła, czyli nawet jak nic nie widziała to jest jaka ś szansa?

te pecherzyki to CHYBA pecherzyki graffa z nich uwalnia sie komorka jajowa . czasami sa za male i nie pekaja (potem same sie wchlaniaja) . mi tak ginekolog powiedzial ale byc moze to cos innego ; )

dziękuję :)
 
mozesz mierzyc pod pachą, w ustach badz wiadomo gdzie :) chodzi po prostu o to ze jak mierzysz w ustach to przez caly czas tylko w ustach :) bo w tych trzech miejscach sa rozne temeratury po prostu :)
 
Dziewczyny ja tylko na chwilkę, mnie tak męczy i czyści od wczoraj, że dzisiaj jak wyszłam z domu na chwilę to zaraz wróciłam. Jadę zaraz na pogotowie czekam jak szwageir podjedzie do Nadii, bo jest fatalnie ;/ Odezwę się później.
 
Pęcherzyk jajnikowy – pęcherzyk składający się z komórki jajowej (oocytu) oraz komórek go otaczających w korze jajnika. Pęcherzyki jajnikowe dojrzewają w każdym cyklu płciowym, w fazie przedowulacyjnej cyklu. Rozwój pęcherzyka jest pobudzony przez hormon folikulotropowy, uwalniany przez przysadkę mózgową. Pęknięcie pęcherzyka następuje na skutek działania hormonu luteinizującego. Pęknięcie pęcherzyka i uwolnienie komórki jajowej nazywa się owulacją. Z pękniętego pęcherzyka formuje się ciałko żółte. Pęcherzyk jajnikowy dojrzały nazywany jest także pęcherzykiem Graafa.


to wikipediowa formulka :)


Kinia ale czysci w sensie jelitowka albo zaladkowka ?
 
reklama
i jeszcze chciałam się Wam pożalić jaki kiepski dzisiaj dzień mam :(
Rano jak jechałam zawieźć Mateuszka do przedszkola to nie było pod przedszkolem miejsca do zaparkowania auta, zobaczyłam wreszcie jedno i stwierdziłam że dam tak radę stanąć, ale się myliłam, chcąc zrobić więcej miejsca dla pieszych zaparkowałam blisko innego auta i zahaczyłam auto obok, przerysowałam mu auto :( Ciężko to dokładnie opisać jak tego dokonałam. Myślałam że się zastrzelę, patrzę a z bramy wychodzi facet i idzie w moją stronę, no i do mnie, i mówi, przerysowała mnie pani? ja glowa w dół, mówię wiem i przepraszam, łzy w oczach miałam z nerwów, na szczęście nic strasznego mu się niestało, ja mam bardziej lusterko uszkodzone ale to nie ważne, pan powiedział że problemów mi nie będzie robił i zebym wjechała sobie teraz na jego miejsce bo on odjeżdża :)

cd. Do ginekologa pojechałam już tramwajem żeby nikogo nie zabić po drodze, po wizycie byłam jakaś taka zdenerwowana, idę patrzę że tramwaj jedzie, wskoczyłam do niego i zadzwoniłam do koleżanki, gadam i gadam i patrzę że nie wiem gdzie jestem, jechalam nie w tą strone co trzeba, wsiadłam na przystanku na którym wysiadłam... Brak słów nomalnie... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry