reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - 2 połowa 2019

Ale mialas kiedykolwiek USG? Masz w porzadku jajniki? Polecial troche schematem.. nie kazda ma 14 dc owulacje nawet majac 28 dniowe cykle ;) a juz nie mowie o tych z dluzszymi. Idz moze do innego niech zrobi podstawowe badania i bedziesz wiedziala od czego zaczac? Cykle po 3 miesiace nie sa normalnym zjawiskiem..
Miałam USG 3 razy w ciągu ostatnich 5 miesięcy, jeden jajnik na początku po odstawieniu tabsow anty miał cechy policystyczne, ale teraz wygląda okej... Robiłam badania tarczycy, testosteron, prolaktynę, kortyzol, krzywą cukrową i insulinową i wszystko w normie... Zobaczymy jak będzie po odstawieniu tego duphastonu, bo dostałam go od razu w pierwszym cyklu po 7 latach brania tabsów. Przed tym jak zaczęłam je brać te moje cykle były zwariowane i trwały od 30 do właśnie 90 dni, mam nadzieję, że teraz nie będzie tak źle.
Do lekarzy już nie mam siły, chodziłam do trzech różnych prywatnie, dwóch kazało brać dupka mimo że nie wiadomo, czy i kiedy jest owu, a teraz trzeci z enel medu każe odstawić, obserwować się i stosować te paski owulacyjne. Na razie liczę się z tym, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy w ciążę nie znajdę, bo nie wiadomo, co jest grane 😞
 
reklama
Miałam USG 3 razy w ciągu ostatnich 5 miesięcy, jeden jajnik na początku po odstawieniu tabsow anty miał cechy policystyczne, ale teraz wygląda okej... Robiłam badania tarczycy, testosteron, prolaktynę, kortyzol, krzywą cukrową i insulinową i wszystko w normie... Zobaczymy jak będzie po odstawieniu tego duphastonu, bo dostałam go od razu w pierwszym cyklu po 7 latach brania tabsów. Przed tym jak zaczęłam je brać te moje cykle były zwariowane i trwały od 30 do właśnie 90 dni, mam nadzieję, że teraz nie będzie tak źle.
Do lekarzy już nie mam siły, chodziłam do trzech różnych prywatnie, dwóch kazało brać dupka mimo że nie wiadomo, czy i kiedy jest owu, a teraz trzeci z enel medu każe odstawić, obserwować się i stosować te paski owulacyjne. Na razie liczę się z tym, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy w ciążę nie znajdę, bo nie wiadomo, co jest grane 😞
Poobserwuj notuj objawy i powinno sie uregulowac ;)
 
Dziewczyny, a co powiecie o testach owulacyjnych? Stosujecie?
Po 5 nieudanych cyklach z duphastonem skonsultowalam się z innym lekarzem i mam go na razie odstawić. Zobaczymy, jak wygląda mój cykl bez żadnych wspomagaczy. Dzisiaj mam 11dc i założyłam zeszyt, w którym będę monitorować cykl za pomocą pasków owulacyjnych. Po południu wyszla blada kreska i w środku jakoś sucho, za to mam wrażenie, że plodny śluz miałam w 7/8 dc, ale nie wiem, czy to możliwe, że miałabym owulacji tak wcześnie 💁‍♀️
Wszystko jest mozliwe :) Ja osobiscie testom nie ufam w ogole...pokazywaly mi owulacje w cyklu bezowulacyjnym, a w cyklu z owulacja nie pokazywaly nic. W ostatnim cyklu odstawilam wszystko (testy owu, mierzenie temperatury, glowa troche zluzowala ) i zostalam tylko przy monitoringu u gina i sie udalo, jestem w ciazy :) a owulacje mialam dopiero jakos 18-19 dc przy cyklach 29-30 dniowych. Takze owulacja 7-8 dc tez jest mozliwa. Wiem, ze sa dziewczyny, ktorym testy owu bardzo pomogly, ale mnie tylko stresowaly i wprowadzaly negatywne emocje. Jak sama nie sprobujesz to sie nie przekonasz czy testy sa dla Ciebie :)
 
Wszystko jest mozliwe :) Ja osobiscie testom nie ufam w ogole...pokazywaly mi owulacje w cyklu bezowulacyjnym, a w cyklu z owulacja nie pokazywaly nic. W ostatnim cyklu odstawilam wszystko (testy owu, mierzenie temperatury, glowa troche zluzowala ) i zostalam tylko przy monitoringu u gina i sie udalo, jestem w ciazy :) a owulacje mialam dopiero jakos 18-19 dc przy cyklach 29-30 dniowych. Takze owulacja 7-8 dc tez jest mozliwa. Wiem, ze sa dziewczyny, ktorym testy owu bardzo pomogly, ale mnie tylko stresowaly i wprowadzaly negatywne emocje. Jak sama nie sprobujesz to sie nie przekonasz czy testy sa dla Ciebie :)
Super, że Ci się udało, gratulacje ❤️ Spróbuję z tymi testami ze 3 miesiące, potem znajdę ginekologa, który będzie mi robił monitoring. A mozesz powiedzieć, jak to dokładnie wygląda? Ile razy w miesiącu robi się usg? Czy do tego dochodzą jakieś badania krwi? Za każdym razem jak przychodzisz na usg płacisz tyle co za normalną wizytę?
 
Gratulacje 2 kreseczek! Najpiekniejszy prezent na święta☺☺
Aa ja mam pytanie do kobietek ktore braly CLO.. W tamtym cyklu bralam przez 5 dni ale niestety sie nie udalo. W tym cyklu tez mialam brac przez 5 dni ale zauwazylam ze 1 tabletke mi wcielo 😐 jak myslicie czy 4 tabletki wystarcza?
 
Super, że Ci się udało, gratulacje ❤️ Spróbuję z tymi testami ze 3 miesiące, potem znajdę ginekologa, który będzie mi robił monitoring. A mozesz powiedzieć, jak to dokładnie wygląda? Ile razy w miesiącu robi się usg? Czy do tego dochodzą jakieś badania krwi? Za każdym razem jak przychodzisz na usg płacisz tyle co za normalną wizytę?
To chyba zalezy od lekarza jak wyglada u niego monitoring. Ja zaplacilam jak za 1 wizyte a mialam 2 krotkie. Ocena wielkosci prcherzykow, endometrium. Wczesniej mialam zrobic z krwi TSH i prolaktyne ;) Sprobuj umowic sie w ciagu jednego cyklu na razie na 2 wizyty zeby zobaczyc jak z pecherzykami jesli tak bardzo Wam zalezy :) Np 15 i 20 dzien cyklu, ale najpierw poobserwuj sluz, moze mierz temperature zeby wyczuc kiedy moze zblizac sie owulacja.
 
Super, że Ci się udało, gratulacje ❤ Spróbuję z tymi testami ze 3 miesiące, potem znajdę ginekologa, który będzie mi robił monitoring. A mozesz powiedzieć, jak to dokładnie wygląda? Ile razy w miesiącu robi się usg? Czy do tego dochodzą jakieś badania krwi? Za każdym razem jak przychodzisz na usg płacisz tyle co za normalną wizytę?
Dziekuje 😊 monitoring u mnie wygladal tak, ze stawialam sie u gina 10-12 dc sprawdzal grubosc endometrium i pecherzykow. Kolejna wizyta byla ustalana na podstawie wykonanego badania, u mnie byl to 16dc i gdy wszystko wskazywalo, ze cykl moze byc bezowulacyjny dla pewnosci wizyta umowiona na 22dc, gdzie dowiedzialam sie ze pecherzyk pekl a my czekamy na rezultat. Czyli u mnie 3 razy w miesiacu. Nie placilam tyle co za normalna wizyte, tylko mniej :) zadnych badan krwi nie zlecal mi na razie (mielismy z badaniami ruszyc gdyby w tym cyklu sie nie udalo, ale na szczescie sie obejdzie 😊). Monitoring polega ogolnie na tym ze ginekolog Ci okresli kiedy owulacja moze wystapic-po wielkosci dominujacego pecherzyka i to on decyduje kiedy kolejna wizyta. Powodzenia w staraniach 😊
 
reklama
Do góry