reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Nie,pardon,faktycznie zmieniałam nazwisko:tak:Teraz mnie oświeciło,że miałam wyrobiony na panieńskie nazwisko,wyjechałam do Polski,wróciłam już jako mężatka i z synem:tak:Pojechaliśmy więc do tego biura,gdzie PPS się wyrabia po to żeby Radziowi PPS wyrobić i przy okazji ja taką karteczkę wypełniałam,że zmieniłam nazwisko:tak:Potem pocztą przyszedł PPS Radka pocztą i info,że dokonano korekty w mojej sprawie:tak:Sorki za wprowadzenie w błąd:sorry:
 
Ja sobie nie przypominam,że zmieniałam nazwisko :eek::no:
A wszędzie mam zmienione.W social welfare też mam zmienione,no wszędzie i nigdy nie dostałam takiego listu alex :no: A ślub brałam 8 lat temu :nerd:
Chyba w SW wyrabia się pps-y,co nie?Hmmm ja już nie pamiętam,ale mój PPS był wyrabiany w Dublinie,teraz to nawet nie potrafiłabym nawet trafić do tego urzędu :rofl2:
 
PPS mam na panieńskie nazwisko, ślub brałam w 2009 i do tej pory nie miałam żadnego problemu, że na pps-ie jest inne nazwisko. zmieniłam nazwisko tylko w revenue i w banku. Tak sobie pomyślałam, że przecież praktycznie na każdym formularzu jest okienko żeby wpisać nazwisko panieńskie więc nie powinno być problemu.
 
Alex ja wyrobiłam PPS na panieńskie nazwisko i po ślubie pojechałam tylko do tego urzędu z kopią aktu ślubu i tłumaczeniem, aby ich poinformować, że zmieniłam stan cywilny.
Nazwiska jako tako nie zmienili ( nadal mam panieńskie), ponieważ tutaj nie jest to takie ważne. Irlandczycy nie przywiązują do tego wielkiego znaczenia. 6 miesięcy przed ślubem używałam już nazwiska męża , z własnej wygody ( miałam Ł w nazwisku) i nie miałam z tych żadnych problemów.
Moja znajoma Irlandka ( 15 lat po ślubie)
- PPS, prawko , Revenue i w pracy używa panieńskiego
- w baknu , ubezpieczeniu samochodu i u lekarza używa nazwiska męża
I nie ma z tego tytułu żadnych problemów, więc chyba tak można :-)
 
reklama
ja w revenue zn=mienialam nazwisko..ale co z tego jak w tym roku najpierw mi przyslali list na obecne nazwisko a za dwa tyg na panienskie....najwazniejsze ze mam juz sprostowane.
A najlepiej z banku,dostalam list i bylo na gorze napisane moje imie i nazwisko panienskie a pod spodem obecne:-D nie mogli sie zdecydowac;-)
Mam nowa karte bankomatowa,na karcie widnieje nazwisko panienskie,ale jak place karta i daja mi w sklepie wydruk do podpisania to widnieje tam nazwisko obecne:sorry2:
KasiuGot niech sie Ci Iryski nasze ogarna z tymi nazwiskami.Dzis przyszel Pan zaplacic za zamowione ciasto.Mowi ze zona wczoraj zamawiala(dodam ze Pan grubo po 50) podaje nazwisko.Przeszukalam 5 zeszytow i nie znalazlam.Dzwoni Pan do zony,a ta z teksetem ze ona zamowila na Panienskie:no:.
To samo jest jak odbieraja ciasta.Ja lece na dol po schodach,szukam jak bury osiol,a potem sie okazuje ze Pani na panienskie zamowila,albo na nazwisko po mezu a podaje panienskie.
Masakra jak dla mnie!!!!!!
 
Do góry