reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Karta,jeśli jest ważna do 3.2013,tzn.że do końca marca,ale jak widzę jednak nie o to chodziło w przypadku Twojej:sorry2:Masakra,jakie jaja se robią:baffled:Ja 2 lata temu miałam taki sam przypadek,tzn.twierdzili,że wysłali mi papiery,ja nic nie dostałam i cancelowali całej mojej rodzinie karty:wściekła/y:Musiałam się starać od początku:dry:
Słuchaj,a sprawdzałyście z koleżanką status karty tutaj:https://www.sspcrs.ie/portal/checker/home.do?suite=medcard ?
Ja mam na karcie wybite,że do lipca tego roku i faktycznie po sprawdzeniu na tej stronie pokazuje mi,że ważna jest do 31 lipca 2013:tak:Wystraszyłaś mnie bo jak koleżanka miała do czerwca i niby już jej jakieś papiery wysłali to myślałam,że do mnie też może coś (niby) wysłali,a ja nie odpowiedziałam i może mam cancelowane:baffled:Na szczęście ważne są:tak:
 
reklama
czesc, a ja mam takie inne pytanko. jak jest tutaj z chorobowym? jesli ktoś pracuje u prywaciarza? kto płaci wtedy za zwolnienie lekarskie?? dzięki z góry za odp:-))
 
Pauluska - jak ja pracowalam w Hotelu - placil mi socjal za l4, nastomiast moj maz pracuje w fabryce i placi mu pracodawca. Nie wiem od czego to zalezy. Ale to chyba wewnetrzny regulamin firmy. Ja mialam nieplatne 3 pierwsze dni, natomiast moj maz ma nieplatny pierwszy dzien.

Wracajac do mojego tematu:szok:, sprawdzalam pisma jakie dostawalismy w zeszlym roku z MC. I znalazlam pisemko z 4.12.2012 ze wysylaja nam formularz i powinnismy wypelnic bo mamy karte wazna do 31.03.2013.....hmnn
 
Asieńko_r,ale to nie zmienia faktu,że nie powinna Mama Bliźniaków płacić za lekarza bo burdel mają,na stronie,którą podałam wyskakuje jej,że karta ważna do 28 lutego a na karcie i na tym piśmie,o którym wspomniała jest napisane,że do 31 marca:confused:
Ale rozumiem,Mamo Bliźniaków,że masz pismo,iż wysyłają formularz,ale nie wysłali,tak?
 
pauluska- ja mam platne przez pracodawce, ale to zalezy od firmy. Kiedys moglam nie miec zwolnienia do 2 dni, jak bylam chora, a teraz za kazdy dzien musze przyniesc albo mi nie zaplaca:-(
 
Asienko, Tichonku -wyslali nam pismo, wyslali rowniez formularz nowy na odnowienie karty. Formularz wypelnilam odeslalam ale niestety nie zalapalismy sie na kolejna karte, bo ja pobieram JB i przekroczylismy granice o pare euro. Ale to nie zmienia faktu, ze poprzednia karta (jak sami zaznaczyli w pismie) byla do konca marca. Nowa karta i nowy formularz nie ma tu nic do rzeczy. Tak mi sie wydaje. Swoja droga jutro biore ostatni JB i bede skladac o MC. O bosheee juz mam mdlosci. Nie wiecie czy lekarz pobiera jakas oplate za podpisanie i formularza MC????
 
reklama
Mamo Bliźniaków.Nie,lekarz nie powinien pobierać opłaty za wypisanie formu na MC...ale jak to bywa w Irlandii,każda przychodnia swoimi prawami się rządzi.
Dzwoniłaś tylko raz do MC section? Ja bym zapewne spróbowała ponownie (każdy inaczej gada) albo poprosiłabym o rozmowę z managerem i wyjaśniła sytuację.A jak to nie przyniesie skutku to bym się odwołała.

Bo widzisz...my na pół roku wyjechaliśmy do UK,zgłaszaliśmy do MC section i do GP,że wyjeżdżamy i że no wypadało by zlikwidować karty (nie wiedzieliśmy,że wyjedziemy tylko na pół roku,miało być dłużej) i zgodnie z sumieniem poinformowaliśmy ich o tym.
Wracamy a tutaj GP dalej ma nas w spisie,nie usuwał nas aaa i MC działają i są dalej ważne,do 02.2014 :cool2:
Ot i tak właśnie jest,albo są nad wyraz nadgorliwi,albo olewają system.W naszym przypadku na dobre nam to wyszło :-D
 
Do góry