reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Witam! Mieszkam w Irlandii 7lat,właśnie urodziłam przesliczna córeczkę :-) mój problem polega na tym,ze nie wiem jak zarejestrowac dziecko. Otóż jestem z moim partnerem,jest Irlandczykiem, i według jego "tradycji" każdy płaci pól na pól ,w porządku dopóki na świat nie przyszła mała i jak wiadomo moje zarobki sie bardzo ukrucily i po zapłacie rentu i rachunków niewiele zostaje z mojego maternity.Mieszkamy razem i kontrakt jest na nas oboje. Ja pracuje part time i po macierzyńskim chce wrócić do pracy, wcześniej pobieralam zasiłek jobseeker allowance,doplacali mi za 2 lub 3dni w tyg. Jako iż my mamy osobna kasę deklarowalam ze jestem singlem i ze on jest tylko moim wspolokatorem. Czy ktoras z Was moze mi odpowiedzieć na pytanie czy jeśli podam jego jako ojca w akcie urodzenia (dziecko bedzie nosilo moje nazwisko)mogę mieć jakieś problemy z socjalem. Nie chce sie ubiegać o żadne zasiłki dla samotnych matek,chodzi mi tylko o to by nadal otrzymywać ta dopłatę po powrocie do pracy.Dziekuje i pozdrawiam :)
 
reklama
Hmmm iza a co to za tradycja ze kazdy placi pol na pol .kochana jak teraz nie postawisz na swoim to jakos ciezko widze wasza przyszlosc razem.albo facet chce byc tata albo nie nie ma nic na pol,a co bedzie jak stracisz prace???jezeli dasz jego nazwisko dziecku to nie powinno nic sie zmienic z twoim socjalem
 
No widzisz Biola rozmawiałam z nim już na ten temat,niestety jakoś nie potrafię go zrozumieć w tej sprawie:( dlatego tez chciałam sienkogos poradzić bo wiem ze przede wszystkim muszę myśleć o małej i o sobie,bo jeśli on tak podchodzi do sprawy to nie wiem jak nasza przyszłość będzie wyglądać.Na razie dziecko zajmuje mi cały czas,a on jest super ojcem i gdyby nie te nieporozumienia w sprawach finansowych wszystko byłoby dobrze.Moze któraś z Was zna jakiegoś prawnika gdzie mogłabym sie poradzić?
 
100euro - to jest cena standardowa kiedy zgłaszasz się na wizytę do szpiala, a nie cena za nocleg szpitalny i wszysko pozostałe
a propo jeżeli dostaniesz rachunek napisz ile macie do zapłaty bo pewnie nie tylko mnie to ciekawi?
Czesc dziewczyny,dzisiaj dostałam rachunek za szpital,policzyli 3 doby i razem wyszło 225 euro:)
 
dziewczyny jestem mama 4 latka, ktory obecnie korzysta z darmowego roku pre school i cos mi pani w przedszkolu napomkneła, ze rzad rozmawia o drugim roku darmowym.... czy cos wiecie na ten temat?
Znalazłam tylko 2 informacje na necie....

Childcare sector wants extension of free pre-school scheme | Irish Examiner

Wracasz do pracy. Państwo dopłaci do zajęć pozalekcyjnych dziecka. - Irlandia24.com

ale to tak jakby 2 rozne informacje - jedna dot pre school - darmowy drugi rok, a druga dopłaty do opieki przedszkolnej i zajec po szkole...

jezeli cos wiecie to piszcie :) dziekuje
 
Cześć dziewczyny :)

jest tu może jakaś życzliwa kobietka, która nieco naprowadzi mnie w tych wszystkich sprawach socjalnych? Byłabym OGROMNIE wdzięczna. W ciągu kilku dni urodzę swoje pierwsze dziecko, w Irlandii jestem dopiero 3 miesiące i w ogóle nie orientuję się w tych wszystkich dodatkach, zasiłkach, Child Beneficie itp.. co prawda czytam duzo na stronach, ale wszędzie piszą co innego ;/

Jeśli znalazł by się ktoś kto może poświęcić mi dosłownie pare minut na rozmowę to bardzo proszę o kontakt na priv..

Pozdrawiam :)
 
Witam;-)
Czy ktos z was jest na RENTAL ACCOMMODATION SCHEME (RAS) Dzisiaj dostałam pismo z socjala, ze mam złożyć na to wniosek w ciągu 2 tygodni a za bardzo nie wiem o co w tym biega Dzieki za wszelkie informacje
 
reklama
Czy ktos z forumowiczów korzystał z CETS SCHEME (pomoc w sfinansowaniu kosztów opieki nad dzieckiem)

http://www.citizensi...ng_courses.html


Czy nalezy sie tylko uczestnikom kursow z fasu?

Czy decydujac sie na prace Ce scheme mozna rowniez liczyc na ta pomoc? Bo znalazłam tylko informacje, ze wtedy dofinansuja ale AFTER SCHOOL dla dzieci szkolnych 4-13 lat... a rodzice za opieke płąca tylko do 20e tygodniowo...

http://www.clcc.ie/C...crumb1_SkipLink


I jeszcze jedno czy decydujac sie na dalsza edukacje np program springboard ... tez mozna skorzystac z pomocy w sfinansowaniu opieki nad dzieckiem?

http://www.citizensi...yed_people.html

a 2 sprawa czy ktos moze polecic Gp do karty medycznej z okolic Dublin 9 Drumcondra :) z dobrym podejsciem do dzieciaczków :)

z gory dziekuje za wszelkie informacje :)
 
Do góry