reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

tak własnie:tak:oni wyliczają średnią za wszystkie lata i wtedy 2 tygodnie za każdy rok:tak:tylko dowiedz sie czy jak zmieniają ci kontrakt a ty sie nie zgadzasz to czy ci sie należy bo ja (z niewiedzy:sorry:)zgodziłam sie po macierzynskim na part time i straciłam na tym:confused2:gdybym wiedziała to inaczej bym to rozegrała:sorry:

... ja juz jestem od ponad 2 lat na part time - zrezygnowałam z full time po urodzeniu pierwszego dziecka, a teraz to zmieniaja wszystkim kontrakty i chca zeby dobrowolnie odchodzic bo i tak musza redukcje zrobic... z tego co wiem to wszystkim chca płacic odprawe...
 
reklama
Kochane dziewczyny bardzo prosze o porade i usdzielenie informacji.
Moje dziecko obecnie przebywa w Pl u dziadkow, a pani pielegniarka z HO dzwoni i chce przyjsc zobaczyc moje dziecko. Robia jakies assesment czy cos. I co ja teraz mam jej powiedziec? Prawde? Nie pobieram zadnych socjalnych, jedynie co to Child benefit.
I czy jesli dziecko nie jest tutaj a ja pracuje na caly etat to czy moga zabrac zasilek rodzinny?
I jeszcze chcialam dodac ze jestem samotna matka, w Irlandii od 7 lat, dziecko urodzone tutaj, ma irlandzki paszport. Copol roku do mnie wysylaja list z ChB z zapytaniem o lekarza dziecka i ja go odsylam. Szukajac na internecie, sa rozne opinie wiec moze tutaj znajde jakies prawdziwe informacje.
Z gory dziekuje.
 
Ostatnia edycja:
Sinma a ile dziecko ma lat? Bo to jak lekarza wpisujesz to może oni sprawdzili że dziecka dawno tam nie było, lub że powinno już chodzić tu do przedszkola bądż szkoły. Child benefit to chyba Ci nie zabiorą skoro to jest na dziecko i ty je utrzymujesz. Ale skoro pobierasz rodzinne to powinno tutaj być chyba.. ??
 
Dziecko ma rok i miesiac, no wlasnie tez sie zastanawiam co z tym Chb skoro dziecko tymczasowo przebywa w Pl, ale ja tu pracuje full time a w Pl nie sa pobierane zadne zasilki. Z tego co czytalam to zdania sa podzielone dlatego chcialam sie upewnic.
 
dziewczyny poratujcie.
wypełniałam wczoraj wniosek na Medical card. wypełniłam online i tam na końcu pisało, że wydrukować i postępować zgodnie z instrukcją na druku. było napisane, że trzeba odesłać w ciągu dwóch tygodni (choć nasza GP mówiła, że najpierw oni nam przyślą papier...). już zgłupiałam. przy zarobkach podaliśmy męża zarobki. ja nie pracuje, ale dostaje na dziecko child benefit i to wpisałam, ale nie było żadnej rubryki do wpisania czegokolwiek z tym związanego (jakiś numer czy coś hehe). czy ta kasa się w to wlicza? czy w ogóle to miało być wpisane? bo nie wiem czy to można teraz zmienić... no i wpisaliśmy czynsz miesięczny i w zasadzie nie wiem czy tak miało być czy tygodniowy wpisany... bo najwyżej to przekreślę i poprawię hehe. wniosek już mi nawet dzisiaj GP podbiła bo skoro piszą, że odesłać to odeślemy.

i jeszcze jedno - wiecie może ile teraz czeka się za FIS?
 
reklama
Sorry, że tak pozno odpisuje. Jesli chodzi o MC to ja też składałam online i do dwóch tygodni nalezy odesłac ta aplikacje bo w przeciwnym razie zostanie anulowana i od nowa trzeba wypełniac. Należy wpisac ChB, ale czy jest brany pod uwage to tego nie wiem. Ja wpisałam czynsz tygodniowy, dlatego ze płace co tydzien i takie tez rachunki im wysłam.

Mam pytanie odnośnie bezpłatengo macierzynskiego (chodzi mi o te 16 tygodni), , czy mozna sie starac o jakies dofinansowania przez ten czas.
 
Ostatnia edycja:
Do góry