reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
dokladnie tak jak pisze Aga u nas w rodzinie byla taka sytuacja i co musieli zwracac pieniadze

no ja tez musialm zwracac,bo choc mialam decyzje przyznana to nie poinformowalam ze maz za granica pracuje i podobno nam sie nie nalezalo choc z tego co pamietam to ustala sie prawo do zasilku z zarobkow z poprzedniego roku wiec teoretycznie sie nalezalo no ale ja nie mialam ani czasu ani kasy na latanie do Polski wiec im to poprostu zwrocilam ale droga oficjalna i polska skontaktowala sie z benefitami tutaj i irlandzki urzad zapytal czy wyrazam zgode na zaplate:laugh2: ale pobierali w ratach nie w calosci:rofl2:przynajmniej w razie co mam podkladke i sie moja kochana ojczyzna nie upomni za iles lat znowu bo ja tam im nie wierze:baffled:
 
Witam Czy ktoś z was korzystał z programu BACK TO WORK ENTERPRISE ALLOWANCE Czy ktoś wie jak to się ma do Rent Supplement Znalazłam w internecie informacje, ze socjal nadal ma się płacone przez 2 lata ale nie ma żadnej wzmianki o zachowaniu Rent Supplement
 
Witam Czy ktoś z was korzystał z programu BACK TO WORK ENTERPRISE ALLOWANCE Czy ktoś wie jak to się ma do Rent Supplement Znalazłam w internecie informacje, ze socjal nadal ma się płacone przez 2 lata ale nie ma żadnej wzmianki o zachowaniu Rent Supplement

Z tego co sie orientuje to nie dostaje sie rentu.
 
mozna utrzymac ale trzeba w healt centre zglosic wczesniej ze sie bedzie skladac o back to work....teoretycznie oczywiscie bo jak jest w praktyce to nie wiem ....ale tak pani na spotkaniu mowila wlasnie
 
Oki dzięki No właśnie boje się jak to wygląda w rzeczywistosci:-(Nie chce zostać w sytuacji, ze nagle zbierają mi wszystko i zostaje bez niczego bo wiadomo, ze własna firma nie przyniesie od razu wielkich pieniędzy Dlatego miałam nadzieje, ze znajdzie się ktoś, kto z tego korzystał i wie jak to wygląda w rzeczywistości
 
mamus-ka noramalnie placa rent suplement;-)

no przez dwa lata placi socjal na back to work,ale przez pierwszy rok 100%,a w drugim 70%albo 75%....


aaa no i nie trzeba wczesniej zglaszac im ze sie przechodzi na back to work...tylko pozniej jak przysla ci do domu jakies dokumenty w celu sprawdzenia twojej sytuacji to kserujesz ksiazke przychodow i rozchodow:)i zanosisz im...oczywiscie ksiazke tez do wgladu:)
 
reklama
mamus-ka, ewelcia-moim znajomym nie przyznali rentu jak przeszli na Back to work, wiec pewnie wszystkich rozpatruja osobno :eek: Najlepiej dowiedziec sie w socjalu lub w citizenie
 
Do góry