reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

biola no niby masz rację,ale u mnie też tylko mąż pracuje, a jednak ChB jest na mnie i na mnie przychodzą listy.
iza myślę, że jeśli dogadasz się ze swoim facetem będzie ok, bo jakby nie było biola ma rację, listy które będą przychodzić będą wystawione na Ciebie, więc Ty powinnaś je podpisać ;)
Kurcze ciężka sprawa.
beti gratulacje :-) czasem jednak opłaca się czekać :-)
 
reklama
Fenix no tak u mnie jest tak samo ze tylko r pracuje a na mnie jest chb,ale my jestesmy tutaj bo jakbysmy chcialy wrocic do pl to nikt ci nie przyzna chb mimo ze maz pracuje tutaj a ty chcesz wyjechac do innegoo kraju.jedyna mozliwosc to moze taka ze jak facet bylby ok to przesylal by szybko listy z chb do pl zeby je podpisac,i podpisane z powrotem do irl.w sumie to niewiem sama jak to jest moze ktos bedzie wiedzial cos na ten temat wiecej
 
Fenix doczytalam mojego posta i rzeczywiscie z niego moze wynikac ze tylko os pracujaca moze sie starac o chb,ale oczywiscie mialam co innego na mysli chodzilo mi ze jezeli iza wyjerzdza to nie moze im powiedziec ze wraca do pl i pieniadze niech jej dalej przesylaja na konto,tylko prawdopodobnie beddzie musiala przekierowac na meza.ale jak dobrze pamietam gdzies kiedys pisaly dziewczyny o tym ze w pl zostaly same z dziecmi i co maja zrobic zeby tatusiowie nie pobierali chb.moze i jest jakies prawo odnosnie takich sytuacji a my jeszcze nic o tym nie wiemy;)iza jak sie dowiesz cos wiecej to pisz .a fforum bo to bedzie b pomocne na przyszlosc dla innych mam.
Mam nadzieje ze mnie zrozumialyscie dzis umieram na maxa kazda czesc ciala mnie boli a glowa paruje;)
 
Iza ja mysle ze moglabys poprostu przekierowac Chb na ojca dziecka,a potem zeby on wysylal ci je do Pl....bo jesli beda przesylac listy na niego to on podpisze odesle i bedzie ok.
Pamietam jak m znajomy przyjechal tutaj 6 lat temu a jego zona byla w Pl z dwojka dzieci...(kwiecien)w lipcu urodzilo mu sie trzecie...staral sie tutaj o chb i dostal po ilus tam miesiacach oczekiwania.
Najpierw mial placone po 100% na kazde dziecko,a po jakims czasie zmienilo sie prawo i dostawal po 50% na kazde dziecko,wlasnie dlatego ze dzieci byly z matka w PL...\
A z toba jest inn asytuacja,bo jak dobrze zrozumialam maluch urodzil sie tutaj,masz ty i dziecko PPs
 
Ewelcia a to dziwne moj znajomy mimo ze dziecko nigdy nie bylo tutaj zawsze bral i bierze 100% chb.chore jest to prawo no juz nie raz sie spotkalam ze kazdemu co innego mowia
 
biola bo jeśli ktoś pobiera w innym kraju zasiłek na dziecko, to tutaj będą mu wypłacać różnicę. Może to o to chodziło? ;)
iza najbezpieczniej chyba będzie zrobić tak jak biola pisze. Przekierować ChB na ojca dziecka i dogadać się,żeby wam kaske przesyłał do Polski.
Daj znać jak dowiesz się czegoś więcej, bo na pewni niejednej z nas się to przyda.
 
no ale jesli maz pracuje tutaj to w polsce nie dostanie sie zasilku na dziecko bo zarobki przekraczaja norme:tak:
a jesli bierze sie w polsce a maz za granica to sie ojczyzna upomni w koncu o zwrot;-)
 
Ja mam pytanie z innej beczki :-)moze i bylo o tym pisane ale nie mam teraz czasu na szukanie ...a mianowicie czy rozliczala sie ktoras z Was ze skladek PRSI?
Dziekuje za odpowiedz :-)
 
reklama
Do góry