reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Jagoda ja akurat nie miałam problemów z pracą, zanim zaszłam w ciąże pracowałam 2 lata, pracowałam do 5 miesiąca ciąży a potem przeszłam na urlop specjalny bo miałam pracę fizyczną i dłużej nie mogłam pracować a potem 2 tygodnie przed porodem przeszłam na maternity. a po maternity zwolniłam się bo nie dalabym rady tam pracować.

zawsze możesz jeszcze się w socialu dopytać dokładnie

A co do dzieciaczków to faktycznie, (z kąd jesteś)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jagoda ja akurat nie miałam problemów z pracą, zanim zaszłam w ciąże pracowałam 2 lata, pracowałam do 5 miesiąca ciąży a potem przeszłam na urlop specjalny bo miałam pracę fizyczną i dłużej nie mogłam pracować a potem 2 tygodnie przed porodem przeszłam na maternity. a po maternity zwolniłam się bo nie dalabym rady tam pracować.

zawsze możesz jeszcze się w socialu dopytać dokładnie

A co do dzieciaczków to faktycznie, (z kąd jesteś)


dzieki;-) a jestesm z wicklow;-) pozdrawiam;-)
 
Witam Was,mam male pytanie do osob ktore zmienaly adres w Child benefit-czy wystarczy wypelnic tylko forme o zmianie danych czy nalezy jeszcze dolaczyc jakis rachunek potwierdzajacy adres?
 
Hej Dziewczyny!
Mam pytanie i przepraszam jezeli poruszam temat ktory juz byl :-)
Planuje powrot do Polski, mam mala coreczke i pobieram Child Benefit. Tatus zostaje w Ie... i tu moje pytanie, czy nie orientujecie sie czy jest mozliwosc pobierania irlandzkiego zasilku rodzinnego gdy ja i dziecko przebywam w Polszy a tatus dziecka w Ie??
Bede wdzieczna za wszelkie info.... wiadomo w Polszy kazdy grosz sie przyda...
 
Witam Was,mam male pytanie do osob ktore zmienaly adres w Child benefit-czy wystarczy wypelnic tylko forme o zmianie danych czy nalezy jeszcze dolaczyc jakis rachunek potwierdzajacy adres?

Ja wypełniłam tylko rubrykę w formularzu o zmianie okoliczności i to wystarczyło ;)
Myślę,że gdyby chcieli potwierdzenie to byłoby to wyszczególnione w formularzu ;)

Hej Dziewczyny!
Mam pytanie i przepraszam jezeli poruszam temat ktory juz byl :-)
Planuje powrot do Polski, mam mala coreczke i pobieram Child Benefit. Tatus zostaje w Ie... i tu moje pytanie, czy nie orientujecie sie czy jest mozliwosc pobierania irlandzkiego zasilku rodzinnego gdy ja i dziecko przebywam w Polszy a tatus dziecka w Ie??
Bede wdzieczna za wszelkie info.... wiadomo w Polszy kazdy grosz sie przyda...

"Zasiłek na dziecko a regulacje UE

Obywatele UE/krajów EOG oraz obywatele Szwajcarii, którzy pracują w Irlandii, nie muszą spełniać kryterium stałego zamieszkania, aby otrzymać zasiłek na dziecko.
Obywatele UE/EOG lub Szwajcarii pracujący w kraju, w którym obowiązują przepisy UE, zazwyczaj otrzymują w tym kraju zasiłek na dziecko, nawet jeżeli ich rodzina mieszka w innym kraju. Jednak jeżeli ich dzieci mieszkają w innym kraju UE/EOG, powinni mimo wszystko ubiegać się w tym kraju o wszelkie przysługujące im zasiłki rodzinne.
Jeśli zasiłek rodzinny, który dana osoba otrzymuje w kraju, w którym zamieszkują dzieci, jest mniejszy niż zasiłek na dziecko wypłacany w Irlandii, wtedy takiej osobie wypłacony zostanie zasiłek na dziecko w wysokości różnicy między tymi świadczeniami. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących wpływu przepisów UE na zasiłek na dziecko, należy skontaktować się z Działem Zasiłków na Dzieci (zob. "Gdzie składać podanie" poniżej).
Kraje objęte regulacjami unijnymi: Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania (bez Wysp Normandzkich) i Włochy. "
http://www.citizensinformation.ie/pl/social_welfare/social_welfare_payments/social_welfare_payments_to_families_and_children/child_benefit.html
 
Wlasnie juz to przestudiowalam, ale sprawa jest o tyle skomplikowana ze ChB jest na mnie i to ja wracam do Polski, a ojciec dziecka zostaje, slubu nie mamy i juz raczej miec nie bedziemy, wracam do Polski poniewaz sie rozstajemy... i nie wiem czy da sie i czy jes taka potrzeba aby ten ChB przepisac na Niego, tak abym mogla to swiadczenie otrzymywac w Polsce.
Moze ktos ma doswiadczenie w tej sprawie?
 
Iza z tego co mi wiadomo to ojciec dziecka moze starac sie o ten zasilek dlatego ze pracuje tutaj,a nie ty:(moj znajomy np jest po rozwodzie i pobiera na dziecko chb bedace w pl z matka,na sprawie o alimenty sedzia powiedziala ze te pieniadze sa dziecka i musi je oddawac matce ale co z tego jak np almienty ma 1000zl a pobiera 140e chb to tylko z wlasnej kieszeni doklada roznice:(jezeli facet twoj bylby ok to oddawal by ci te pieniadze a jezeli nie to skladaj o wyzsze alimenty.jak sama wiesz co jakis czas przychodza listy do podpisu z chb i jak nie wyslesz to wstrzymuja kase,a jezeli jest na ciebie to ty musisz podpisac.moze dasz rade sie dogadac z facetem
 
reklama
W październiku złożyliśmy o FIS i przyznali nam. Jupiiiiiii :-) troszkę nie zgadza nam się w obliczeniach ale co tam 40 euro to zawsze coś.. ;-)
 
Do góry