reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

tak to własnie tu jest z załatwianiem czegokolwiek - z adresem miałam tez jaja, ale w banku zmieniłam, ale rachunki za karte przychodziły na stary, a potem kazali mi płacic kare za zwłoke w płatnosciach ... ile człowiek zepsuje sobie nerwów... własnie najbardziej sie boje, ze jak juz cos pomieszaja w mojej sprawie to zeby to odkrecic to sie człowiek nerwicy nabawi... tym bardziej, ze za niecały miesiac rodze i nie w głowie mi bedzie jeszcze urzeranie sie z urzednikami kiedy pojawi sie dzidzia... :no:
 
reklama
hej dziewczyny w listopadzie skonczylo mi sie maternity ale niemoglam wrocic do pracy wiec sie zwolnilam zarejestrowalam sie w socjalu pani :wściekła/y: mila .... kazala mi isc i poszukac pracy dala kartke do podpisow ze szukam
dzis dostalam odpowiedz po 7 tygodniach czekania ze nieprzyznano mi zasilku bo nieszukalam szczeze pracy i niejestem w stanie jej podjac na caly etat............
jestem zalamana mozecie mi doradzic co dalej.............. prosze
od razu prostuje ze po urlopie zaoferowano mi 6 godzin tygodniowo na zasadzie my zadzwonimy zebys przyszla i zastapila kogos na lancz a co ja mam zrobic z dzieciakami w tym czasie na ura szukac niani ktore przedszkole je wezmie na takich zasadach
prosze pomozcie
 
Lubiczanko o tym samym pomyślałam:):) hihi

Nam dzisiaj przyszło z Mc, żeby wypełnić nową deklarację, bo 31 marca nam się kończy karta. I moje pytanie. Czy wystarczy im ta deklaracja sama, czy znowu trzeba book rent, payslip itd
 
Asieńko_r jeśli aplikujesz o przedłużenie MC to wypełniasz tylko formę,którą Ci przysłali i odsyłasz:tak:.No chyba,że jest tam napisane,że masz coś dołączyc?Ale nie sądzę,a jak będą coś jeszcze od Ciebie chcieli to Cię znajdą,nie martw się:-D
 
Asieńko_r jeśli aplikujesz o przedłużenie MC to wypełniasz tylko formę,którą Ci przysłali i odsyłasz:tak:.No chyba,że jest tam napisane,że masz coś dołączyc?Ale nie sądzę,a jak będą coś jeszcze od Ciebie chcieli to Cię znajdą,nie martw się:-D

Tak o przedłużenie i nic nie ma, że czegoś chcą. dzięki
 
MartaKaszuba - a mam pytanie, doniosłaś im tą kartke z tymi podpisami że szukasz ? No i ile pracowałaś w tej firmie? a powiedziałaś im że zaoferowali ci tylko te kilka godzin nieregularnych i że to jest niedozrealizowania w twoim przypadku i że chcesz pracy na fulla? Dopytuje sie bo ja tez miałam taki plan zeby po macierzynskim starac sie o zasiłek. A co teraz po takiej decyzji można zrobić to nie mam pojęcia ...
 
MartaKaszuba pierwsze co to powinnas napisac odwołanie bo masz na to, jesli dobrze pamietam 21 dni roboczych. Po twoim poscie widze, ze ta formułka o nieszukaniu pracy i twojej niemozliwosci podjecia pracy na full time jest ich formułka standardowa. Nie poddawaj sie. Przeciez normalne, ze nie masz szans na utrzymanie sie z 6 h pracy (i to jeszcze niepewnych)z dziecmi. Nawet na dojazd do niani czy przedszkola nie zarobisz. Teraz tak sie wycwanili bo duzo ludzi na zasiłkach. Skoro masz składki wypracowane to ci łaski nie robia jesli starasz sie o JB. A i wazna sprawa - duzo zalezy od tego jak umotywowałas swoje zwolnienie sie z pracy.
 
reklama
Do góry