reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

anetajoanna ja bym wolala pobierac chorobowe na wlasna reke...przeciez oni wplacaja to na konto,a Twoj m jak ma zasilek to odbierac musi na poczcie...po co kombinowac?przeciez za chwiel dostaniesz macierzynski,ktory tez bedzie wplywal na konto.
Ja mysle ze nic nie musisz im odsylac ani dzwonic,oni poprostu wyslali list do Ciebie z taka informacja,ze gdyby mas pobieral zasilek-dodatek na Ciebie to wtedy musisz im to zglosic:)
 
reklama
Marta, ja pracuję na part-time, ale na chwilę obecną nie potrafię Ci pomóc, bo w ostatnim pejslipie miałam tylko jeden dzień pracujący, plus jeden bh. Ten tydzień też nie będzie pełny - znaczy się 2 dni pracy i jeden bh.
 
dzisiaj dodzwonilłam sie do departametu ilness benefit i tam w sumie nic nie dowiedziałam sie konkretnego... tyle, ze pewna Pani jest zdania, ze jezeli nałoża sie decyzje z mojego macierzynskiego i z ilness benefit to wtedy moga zastopowac rent.... tak tylko, ze ja przeciez nie bede w jednym czasie na ilness i maternity... a decyzje o ilness benefit mam juz przyznana, a z maternity dostałam list, ze sa w trakcie wyliczania ile dostane , a termin maternity mam od 23.01... nie bedzie takiej sytuacji, ze za jeden np tydzien dostane 2 płatnosci z maciezynskiego i chorobowe.... juz sama nie wiem o co chodzi .... pracuje tu człowiek nieprzerwalnie 8 lat,płaci składki, nigdy nie choruje i nagle jak juz dopadnie choroba to nie mozna isc na chorobowe.... bo od tego bedzie zalezało cos innego np moga obnizyc mezowi składke zasiłu , albo zablokowac rent normalnie parodia
 
reklama
anetajoanna ale to normalka u nich.Każdy mówi cos innego,sami nie wiedzą co.

My kilka dni temu poszliśmy do HC bo długo nie przychodził do nas list,że trzeba GP odnowic.I co? I wysłali list na stary adres,a ja zmieniałam we wrześniu.M zadzwonił do MC section i pyta jaki mają adres.Odpowiada facet,że ten nowy.A na pytanie gdzie wysłali papiery odpowiada,że na stary adres :wściekła/y:
I trzeba wszystko od nowa,bo fakt,pana zatkało ale to nie zmienia nic.
 
Do góry