reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Cześć dziewczyny,
z tego co wiem, to zgodnie z prawem musisz zgłosić wyjazd. Na macierzyńskim, np., przysługuje Ci 4 tygodnie "urlopu" z przerwą minimum tygodniową po dwóch tygodniach. Nie wiem jak jest w innych miastach Irlandii, ale u nas w Clonmel to sprawdzają. Wysyłają pracownika socjalnego i jak Cię nie ma w domu, to przechlapane. Mogą cały zasiłek zawiesić, a w ekstremalnych sytuacjach nawet nakazać zwrot. Więc lepiej idź do socjalu i zgłoś.
oooo ktoś nowy z naszych stron:-)
hahaha.gif
rotflwt.gif
laughing2.gif
laie_67.gif
takaemotka.gif
Marta jesteś the best!
upup.gif
:-D:sorry:
 
reklama
O jak się towarzystwo ożywiło. I dobrze, prawda w oczy kole hehehehe.
Nie ma co, większość z Was jest na socjalu, z tego co wyczytałam, a skoro tak sobie cenicie czas spędzony z dzieckiem/dziećmi, to przestańcie godzinami przesiadywać na forum i gadać o głupotach. Bo te Wasze rozmowy niczemu i nikomu nie służą. Dotąd myślałam, że forum służy wymianie informacji i wyrażaniu swoich opinii, ale jak widać to "Wasze" forum, to nic innego, jak towarzystwo wzajemnej adoracji.
Żegnam panie. :tak:
 
tak sobie śledzę tą dyskusję i nie mam słów... mój A aż się "zagotował", jak mu przeczytałam wywody kemayi... no cóż - ja też Ci dziewczyno nie życzę znaleźć się w podobnej sytuacji, ale nigdy nie wiadomo. Ja pracowałam 3,5 roku, mój A 5 lat i co? nie mamy prawa skorzystać z dodatków, które nam przysługują? a jeżeli nie podoba Ci się nasze forum, to po co się udzielasz? po co szukasz informacji? a czasami "towarzystwo wzajemnej adoracji" jest potrzebne... a jeżeli Ci to przeszkadza, to nie czytaj.
 
zapytaj kemayi czy ci pozwoli jechac na 3 tygodnie:eek::-D:sorry:
ogolnie jest tak ze mozesz jechac na 2 tygodnie:tak:zgłoś w socjalu ze wyjeżdzasz na 3 zeby nie było problemu;-)
MartaF-mam w nosie jakas dziwna dziewczyne.Ha ha,ale dobra rada!Az trudno uwierzyc w jej bezgraniczna uczciwosc....No nic,bardzo dziekuje za odp.Pozdrawiam :wściekła/y:
 
noo rozmowa niezla wyszla ...no no no Marta rozumiem troche Twoja sytuacje bo ja mam o niebo gorsza ... Ciezko nam w zyciu ... I jeszcze musze walczyc o cos co mi sie nalezy ... Ja ogolnie nie mam zamiaru Nadii z nikim zostawiac Nie ufam i tyle Zostawie dziecko jakiemus babsztylowii ktory bedzie sie usiechal i udawal ze jest rewelacyjna nianka a dziecko mi bedne nic nie powie a ta po moim wyjsciu oleje dziecko i zajmie sie soba Teraz nie mozna nikomu ufac ... Jakos bardzo pesymistycznie jestem nastawiona do zaostawiania Nadii w tak mlodym wieku .... A Kemaya zaraz zaczella atakowac ... Ja sadze ze jak sie cos nalezy to chyba nie jest wstyd z tego korzystac Gorzej jakby sie kradlo Ale jsytuacja sie moze kazdemu zmienic Kiedys to ona moze miec takie problemy jak maja inne rodziny prace stracii i nie znajdzie i bedzie sie szwendala po socjalach ...
 
O jak się towarzystwo ożywiło. I dobrze, prawda w oczy kole hehehehe.
Nie ma co, większość z Was jest na socjalu, z tego co wyczytałam, a skoro tak sobie cenicie czas spędzony z dzieckiem/dziećmi, to przestańcie godzinami przesiadywać na forum i gadać o głupotach. Bo te Wasze rozmowy niczemu i nikomu nie służą. Dotąd myślałam, że forum służy wymianie informacji i wyrażaniu swoich opinii, ale jak widać to "Wasze" forum, to nic innego, jak towarzystwo wzajemnej adoracji.
Żegnam panie. :tak:
"Żegnam panie" to najmądrzejsze słowa,które ostatnio napisałaś
23_130_2.gif

Pierdół napisałaś i nic więcej mądrego wymyślić nie umiesz
tease2.gif
figielek.gif
I ja Cię żegnam i przyznam,że bez żalu
yahoo.gif
 
kemaya- szkoda ze nie odpisałaś na moje pytanie:-D, a może nie potrafisz????????? Jak traktujesz tak to forum to po co tu piszesz i zaglądasz? Ja uzyskałam od dziewczyn kilka cennych informacji obyś znalazła takie forum, które będzie spełniało Twoje oczekiwania -choć pewnie będzie Ci trudno z Twoim podejściem:szok:- mam nadzieje, ze do naszego juz nie wrócisz :tak:A tak a propo nie jestem i nigdy nie bylam na socjalu.
P.S Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę- przemyśl to sobie:tak:
 
reklama
Do góry