reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

dziewczyny- nie pamietam juz ktore - chyba asienka,wiesienka.. (mam na mysli te ktore skladaly o FIS jakos niedawno)macie juz jakas decyzje?Mnie zarejestrowali chyba pod koniec grudnia i nadal czekam.Qrcze kaski potrzebuje na gwalt;-):-)
 
reklama
dziewczyny- nie pamietam juz ktore - chyba asienka,wiesienka.. (mam na mysli te ktore skladaly o FIS jakos niedawno)macie juz jakas decyzje?Mnie zarejestrowali chyba pod koniec grudnia i nadal czekam.Qrcze kaski potrzebuje na gwalt;-):-)

Ja mam:-), czekaliśmy dwa miesiące, więc powinna Ci niedługo przyjść, wyrównują od daty zarejestrowania:-)
 
Mam pytanie. Czy w fasie musze sie zarejestrowac osobiscie czy tez mozna to zrobic jakos online? Rozumiem, ze jest to konieczne aby moc wypelnic forme o JB?
misia - ja nie byłam zarejestrowana w FASie , kiedy składałam papiery o JB. w rubryce wpisałam, że nie jestem. i po 3 m-cach przysłali mi wezwanie z FASu, że mam przyjść i się zarejestrować. wyznaczyli mi dzień i godzinę. wypełniasz tam formę i idziesz na rozmowę z pracownikiem. zadają pytania, czy chcesz iść na kurs itp i proponują ewentualnie. mi powiedzieli, że mam za wysokie kwalifikacje:szok: i nie mają dla mnie kursu... mimo że chciałam iść:eek: oni sami potem informują socjal, że jesteś już u nich na liście:tak:
 
Mam pytanie. Czy w fasie musze sie zarejestrowac osobiscie czy tez mozna to zrobic jakos online? Rozumiem, ze jest to konieczne aby moc wypelnic forme o JB?

.
Chcialam napisac ale widze ze Andzulina mnie ubiegla.
JA dodam tylko ze najpierw zarejestrowalam sie w Fasie a pozniej zanioslam papiery do socjala.
Samemu trzeba tam isc wziasc papiery umowic sie na interviu i pozniej na rozmowie dajesz im ta wypelniona forme

A ja mam takie pytanie:
czy ktoras z Was starala sie o przedluzenie socjala....wiem ze mozna ale chyba to bedzie JA a nie JB?
 
Mam pytanko do Mam,które wyrabiały polski paszport dzieciaczkowi.Jak to wygląda-tzn jak długo się czeka-bo rozumiem,że troszkę musi w związku z tym,że mały nie ma nr.pesel?
co do becikowego-wyczytałam,że dziecko nie musi być zameldowane w pl,a mozna sie starać o becikowe do 12tu miesiecy po urodzeniu.Fakt,że potrzebne jest zaświadczenie od lekarza,że się chodziło na wizyty-ale równie dobrze to moze być gp(nie z PL)
 
Mam pytanko do Mam,które wyrabiały polski paszport dzieciaczkowi.Jak to wygląda-tzn jak długo się czeka-bo rozumiem,że troszkę musi w związku z tym,że mały nie ma nr.pesel?
co do becikowego-wyczytałam,że dziecko nie musi być zameldowane w pl,a mozna sie starać o becikowe do 12tu miesiecy po urodzeniu.Fakt,że potrzebne jest zaświadczenie od lekarza,że się chodziło na wizyty-ale równie dobrze to moze być gp(nie z PL)

Czeka się dwa tygodnie na wyrobienie paszportu i możesz poprosić o nadanie numeru Pesel i będziesz miała w paszporcie wpisany
 
Mam pytanko do Mam,które wyrabiały polski paszport dzieciaczkowi.Jak to wygląda-tzn jak długo się czeka-bo rozumiem,że troszkę musi w związku z tym,że mały nie ma nr.pesel?
co do becikowego-wyczytałam,że dziecko nie musi być zameldowane w pl,a mozna sie starać o becikowe do 12tu miesiecy po urodzeniu.Fakt,że potrzebne jest zaświadczenie od lekarza,że się chodziło na wizyty-ale równie dobrze to moze być gp(nie z PL)
To mnie teraz ucieszyłaś :-):tak::tak::tak:
 
dużo-niedużo-piechotą nie chodzi:sorry::tak::-)prawda?
Asieńko-dzięki za odpowiedz..A nie wieisz czy istnieje szansa załatwienia sprawy w ciągu jednego dnia-mało realne,ale z tego co wiem czasami w niektórych przypadkach do zrobienia
 
Ostatnia edycja:
reklama
lubiczanko starasz sie o te becikowe z PL?jak to bedziesz robic?rozumiem ze trzebaby do GP po zaswiadczenia ze sie na wizyty chodzilo?
 
Do góry