reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

madbebe dobrze to ujełas:tak:tym bardziej ze tego fisu nie mam za wiele:no:jak była dwójka starszaków to zachrzaniałam w robocie bez słowa skargi a mam ciężką prace i myśle o tym zebym dała jeszcze rade zając sie dziecmi:tak:a poza tym kemaya u nas jest mało pracy i myśle ze szef sie ucieszy z takiego rozwiązania,bo jeśli chcialabym cały etat to straciłabym całkiem prace,nikt za mnie teraz nie pracuje,była kolezanka tylko przed świętami,bo wiadomo talerze,szklanki itd potrzebne ale nie w ciągu roku:no:
 
reklama
kemaya- a ja mam pytanie, Czy jeśli miałabyś taka możliwość jak MartaF to przyznaj tak szczerze czy nie wykorzystałabyś jej? Dziewczyna ma troje dzieci i Ty uważasz ze Ona KOMBINUJE?:szok::szok::szok: Ja jestem również zbulwersowana Twoim podejściem do sprawy biorac pod uwage ze masz dziecko w podobnym wieku jak my. Na pewno jest mnóstwo znajomych w Twoim otoczeniu którzy kombinują bardziej niż MartaF( choc ja tego tak bym nie nazwala) i pewnie przymykasz na to oko, wiec wybacz moja droga:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i czep sie kogoś innego.Podniosłaś ciśnienie nie tylko mnie:sad:
 
Drogie panie,zmiana tematu.Czy jadac do Polski na 3 tyg.i bedac na JB oraz dodatku do mieszkania,powinnam im to zglosic?Z JB przychodza czeki,wiec niby bez problemu ale dodatek odbieramy z poczty,wiec troche lipa.Jak radzicie i myslicie?Pozdrawiam
 
Drogie panie,zmiana tematu.Czy jadac do Polski na 3 tyg.i bedac na JB oraz dodatku do mieszkania,powinnam im to zglosic?Z JB przychodza czeki,wiec niby bez problemu ale dodatek odbieramy z poczty,wiec troche lipa.Jak radzicie i myslicie?Pozdrawiam
zapytaj kemayi czy ci pozwoli jechac na 3 tygodnie:eek::-D:sorry:
ogolnie jest tak ze mozesz jechac na 2 tygodnie:tak:zgłoś w socjalu ze wyjeżdzasz na 3 zeby nie było problemu;-)
 
Cześć dziewczyny,
z tego co wiem, to zgodnie z prawem musisz zgłosić wyjazd. Na macierzyńskim, np., przysługuje Ci 4 tygodnie "urlopu" z przerwą minimum tygodniową po dwóch tygodniach. Nie wiem jak jest w innych miastach Irlandii, ale u nas w Clonmel to sprawdzają. Wysyłają pracownika socjalnego i jak Cię nie ma w domu, to przechlapane. Mogą cały zasiłek zawiesić, a w ekstremalnych sytuacjach nawet nakazać zwrot. Więc lepiej idź do socjalu i zgłoś.
 
reklama
zapytaj kemayi czy ci pozwoli jechac na 3 tygodnie:eek::-D:sorry:
hahaha.gif
rotflwt.gif
laughing2.gif
laie_67.gif
takaemotka.gif
Marta jesteś the best!
upup.gif
 
Do góry