reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

No fakt-ja chcę byc tą zdolną(;-)hłe hłe)tylko wytłumaczę,że jednak o odległość chodzi...Nawet mogę im pobrać pieczątki z różnych miejsc,że pytałam o pracę:tak:
...to kiedy powinnam zacząć się starać?juz po maternity?Właściwie to ja chętna byłabym wrócic do pracy,z tym,że po macierzyńskim chciałabym na zasadzie-1dzień w tyg(że niby nie ma miejsca dla mnie)przez 7tygodni,ale jeżeli szef mi na ręke nie pójdzie to na bezpłatny nie pójdę:no:Nie stać mnie na 7 tygodniowy bezpłatny(no-moze mojego J)
 
reklama
mnie tez nie za specjalnie stac,ale musze sobie przytrzymac etat,w razie gdybym musiala wrocic do pracy.A.chce zaczac z czyms na wlasna reke i glownie od tego czy sie powiedzie zalezy moja decyzja..
 
a ja mam do pogadania ze swoim szefem:confused2:chce wrócic ale na pół etatu:sorry:zbieram sie na odwage:zawstydzona/y:mam fajnego szefa ale róznie to bywa:sorry:
 
Lubiczanka - o JA/JB możesz starać się po skończeniu maternity
a w jaki sposob mozna sie o to starac??
bo ja slyszalam ze trzeba najpierw zostac zwolnionym, bo jesli samemu sie ktos zwolni to nie przysluguje zaden J .. ale jie wiem..
tez bede musiala wroc9ic do pracy ,.. a nie bedzie z kim malej zostawic..
no i zastanawiam sie co u zrobic..
szefowa od razu mi powiedziala ze przeciez mojego D siostra w pl nie pracuuje to ma przyleciec i bedzie pilnowac malej..
ale bez przesady.. ona moze miec inne plany a po 2 to powinien byc nasz wybor i jej zgoda a nie postanowienie szefowej:confused2:
 
reklama
No ja mam nadzieję, że rząd irlandzki weźmie się za te wszystkie dodatki - dopłaty.
Mam dosyć płacenia podatków na takie osoby, którym sie nie chce pracować na full time, a one nie dość, że pracują mniej, to dostają podobną wypłatę jak ja (no jak socjal dopłaci resztę). Nie powinni nic dopłacać. Chcesz part time - prosze bardzo - dostajesz tylko tyle ile wypracowałaś/eś. Żadnego dopłacania. Złodziejstwo!
Jeśli pracodawca nie jest w stanie zapewnić ci full time, a chcesz pracować - to rozumiem, że socjal w takich przypadkach dopłaca różnicę, ale jeśli jest praca, a samemu się nie chce/woli tylko na part time pracować - to trudno - pracujesz mniej - mniej dostajesz kaski!

:tak:
 
Do góry