reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Z tego co czytalam, "aby zyskać prawo do zasiłku dla bezrobotnych należy wykazać się znaczną utratą zatrudnienia przez okres sześciu kolejnych dni",a Ty przeciez nie pracujesz juz dluzej niz 6.(to o to chodzi z tymi 6cioma dniami z mego rozumienia).Jest tez wzmianka o utracie prawa do zasilku jesli przekroczysz termin na ubieganie sie o zasilek.Nigdzie jednak nie znalazlam jak dlugi jest ten termin.Ludzie pisza ze niby 3miesiace,ale z drugej strony w urzedzie zapytaja Cie pewnie czemu zwlekalas ze zlozeniem podania..wiec lepiej zrobic to jak najszybciej:tak:
Ja z innej beczki-czy ktoras z Was przedluzala sobie macierzynski i ma moze wzor takiego papierka? Bylabym wdzieczna:tak:

 
reklama
Hejka anieczka. Mam pytanie wlasnie doczytalam na stronach citizen information, ze pracodawca w Eire nie ma obowiazku placic wynagrodzenia na maciezynskim ?! Jak to bylo u Was? Tego matarnity benefit nie jest za wiele, wiec jestem z lekka przerazona... Ja jeszcze swojego pracodawcy nie poinformowalam ze jestem w ciazy (dopiero 11 tydzien), wiec nie mam jak sie w kadrach podpytac.
 
Chodzi Ci o pensje i dodatkowo zasiłek macierzyński?
Oczywiście,że nie ma obowiązku i zazwyczaj żaden pracodawca tego nie robi.Z zasady dostajesz tylko maternity benefit :tak:
 
Laski, czy zanim wypelnie forme o jobseeker benefit musze sie gdzies rejestrowac, ze jestem bezrobotna?? Czy to gdzies tam w kompach maja? Jestem zielona....nigdy jeszcze nie bylam tutaj bezrobotna i nie wiem jak mam sie zabrac za te formalnosci...:sorry::eek: No to zarzuccie info jak mam to po kolei zrobic...
 
misia - wystarczy, że wypełnisz formę JB. teraz jest tak, że idziesz sobie do okienka New Claim i mówisz pani/panu, że właśnie straciłaś pracę i co masz robić:sorry: oni dają ci 2 formy - JB i JA, do tego kartkę papieru z listą dokumentów, które musisz przynieść (min. p45, proof of address itp) i wyznaczają ci datę i godzinę na spotkanie. w domku wszystko sobie wypełniasz i zglaszasz się w wyznaczonym dniu. babka wprowadza wszystko do kompa, a potem czekasz "a few weeks" na decyzję... ja czekam już od 30 grudnia:-(
 
Dziewczynki - ja mam pytanie w kwestii "urlop na socjalu". czekam na decyzję w sprawie allowance (od 30 grudnia) i dalej cisza. muszę lecieć do PL na kilka dni i nie wiem, czy im to zgłaszać:sorry: bo jestem "oczekująca"... wiem, że jakbym już pobierała kasę co tydzień z poczty to muszę zgłosić, że wyjeżdżam i mam prawo do 14 dni w ciągu całego roku. ale jak wygląda sprawa, jeżeli czekam na decyzję? na dobrą sprawę, to chyba nic się nie stanie, jak wyjadę...?
 
aga_irlandia - tylko właśnie ja nie dostaję z health centre...:sorry: byłam u nich i złożyłam papiery o wszystko, co było możliwe i czekam już 3 tyg. ani z dużego socjala, ani z małego:no: dlatego zastanawiam się, czy im to zgłaszać?
 
reklama
Do góry