reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

kurcze nie wiem jak zmienic CHB bo nigdy nie zmieniałam:baffled:

a co do zwolnień to pytalam bo jak sama sie zwalniasz to nie dostaniesz zasiłku dla bezrobotnych:baffled:
 
reklama
ja nie mam pojecia jak jest z tym benefitem bo ja nie pracuje juz:tak:moj jest na zasilku ktory pobiera tez na nas i dzieciaki w chodza do szkoly moj syn juz 5 rok takze narazie mam a wlasnie sama jestem ciekawa jak z ta rejestracja jako bezrobotna;-)
 
Marta dostaje sie!!!
Bylam u prawnczki i ona mi mowila ze sie dostaje i ze podobno nie czeka sie tak jak w PL 3m czy iles tam.

Zapomnialam napisac ze macirzynskie skonczylo mi sie 15sierpnia a zwolniona z pracy zostalam 10 wrzesnia!!!
Takze szef poszedl mi na reke jesli tak to mozna nazwac :))
 
Marta dostaje sie!!!
Bylam u prawnczki i ona mi mowila ze sie dostaje i ze podobno nie czeka sie tak jak w PL 3m czy iles tam.

Zapomnialam napisac ze macirzynskie skonczylo mi sie 15sierpnia a zwolniona z pracy zostalam 10 wrzesnia!!!
Takze szef poszedl mi na reke jesli tak to mozna nazwac :))
:wściekła/y::wściekła/y:dla mnie baba powiedziała zebym nawet nie przychodziła po zasiłek jak sie sama zwolnie:wściekła/y::wściekła/y:
 
Musze isc teraz do socjalu z tym P45 i wziasc papiery co sa do wypelnienia i mam jechac z tym do tej prawniczki ona ma mi pomoc bo ja sie na tym nie znam wogole:no::no::no:.
Bylam u niej dwa razy i przy okazji wyszly inne sprawy ale jeszcze nie wiemy do konca jak jest czekamy na papiery.
Mam nadzieje ze wyjdzie ze jest ok:rofl2:

A tak wogole to pracodawcy nie chetnie chca zwalniac bo odprawa nam sie jakas by nalezala prawda?
 
hej dziewczyny znalazlam takie informacje na temat tego 41,5e co maja nam zabrac w styczniu i co w zamian dzieci mialy miec darmowe przedszkola po 2-3 godz dziennie i jestem wsiekla bo moj synalo sie nie zalapal bo ur sie 1 lipca:wściekła/y:
The EccE is open to all children aged between 3yr3months and 4yr 6months on 1 september each year.To avail of the free pre-school year in January 2010,children must have been born between 1 march 2005 and 30 June 2006.To avail of the year in September 2010 children must have been born between 1 march 2006 and 30 june 2007
a list of those accepted under the scheme will be available for parents from their local city and County Childcare Committee from octomber 2009

a tutaj podaje nr tel do tego City and County Childcare Committees dublin city 015424100
a jak chcecie z innych miejscowosci to dajcie znac:-)
 
reklama
Moja córka urodziła się 24lipca2009r. W przedszkolu pytałam, czy się załapie na darmowe godziny. Powiedziały, że tak. Ale czytając to co piszesz, to raczej nie! A od września tez idzie do szkoły - już zastała zapisana.
 
Do góry