reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
sprostowanie, urodziła się 24lipca2006, a nie 2009 roku

hej dziewczyny znalazlam takie informacje na temat tego 41,5e co maja nam zabrac w styczniu i co w zamian dzieci mialy miec darmowe przedszkola po 2-3 godz dziennie i jestem wsiekla bo moj synalo sie nie zalapal bo ur sie 1 lipca:wściekła/y:
The EccE is open to all children aged between 3yr3months and 4yr 6months on 1 september each year.To avail of the free pre-school year in January 2010,children must have been born between 1 march 2005 and 30 June 2006.To avail of the year in September 2010 children must have been born between 1 march 2006 and 30 june 2007
a list of those accepted under the scheme will be available for parents from their local city and County Childcare Committee from octomber 2009

Biola, jeśli synek nie "załapie się" na wrzesień, to przecież może zacząć miesiąc, albo dwa później. Moja córcia zacznie od stycznia 2010, a jak już pisałam urodziła się 24.07 oczywiście 2006 roku;-)i juz jest umieszczona na liście w przedszkolu, muszę tylko dostarczyć jej pps'a.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
sprostowanie, urodziła się 24lipca2006, a nie 2009 roku

hej dziewczyny znalazlam takie informacje na temat tego 41,5e co maja nam zabrac w styczniu i co w zamian dzieci mialy miec darmowe przedszkola po 2-3 godz dziennie i jestem wsiekla bo moj synalo sie nie zalapal bo ur sie 1 lipca:wściekła/y:
The EccE is open to all children aged between 3yr3months and 4yr 6months on 1 september each year.To avail of the free pre-school year in January 2010,children must have been born between 1 march 2005 and 30 June 2006.To avail of the year in September 2010 children must have been born between 1 march 2006 and 30 june 2007
a list of those accepted under the scheme will be available for parents from their local city and County Childcare Committee from octomber 2009

Biola, jeśli synek nie "załapie się" na wrzesień, to przecież może zacząć miesiąc, albo dwa później. Moja córcia zacznie od stycznia 2010, a jak już pisałam urodziła się 24.07 oczywiście 2006 roku;-)i juz jest umieszczona na liście w przedszkolu, muszę tylko dostarczyć jej pps'a.
moj justin urodzil sie w lutym 25/02/2007 czy moge tez go zapisac?
 
Julia tu jest nr do tego City and County Childcare Committees w Golway 091752039
i tam ci dadza liste przedszkoli do ktorych mozesz poslac synka jezeli twoj brzdac ur sie w lutym 2007 to powinnien zalapac sie do przedszkola na przyszly rok czyli wrzesien 2010

Moj synek zaczal chodzic do przedszkola od wrzesna ale to nie ma znaczenia czy zacznie miesiac czy dwa pozniej a zaznacze ze chodzi do panstwowego,on si ezalapie ale na wrzesien 2010 a wtedy to on idzie juz do szkoly bo bedzie mial skaczone 4 latka



Hej ziewczyny czy moze wiecie co sie dzieje z CHB przyszlo mi ze mam wypisac dane pracodawcy i ze place podatki:wściekła/y:ale ja przeciez nie pracuje i mam czas 28 dni a jak im tego nie odesle wstrzymaja mi CHB:wściekła/y:poszaleli.zaznacze ze moj maz pracuje tu juz 4 lata czy to nic nie znaczy czy teraz zrobili tak zeby to dostawac to matka musi pracowac-chore:crazy:.
 
Ostatnia edycja:
biola chwila chwila ale jest napisane na tym formularzu "...please provide detalis of either you or your spouse/partner's...." znaczy,ze co? ze albo Ty albo Twój partner.Tez to dostałam i mnie w pierwszej chwili zatkało.Ale przejrzałam raz jeszcze.
 
biola chwila chwila ale jest napisane na tym formularzu "...please provide detalis of either you or your spouse/partner's...." znaczy,ze co? ze albo Ty albo Twój partner.Tez to dostałam i mnie w pierwszej chwili zatkało.Ale przejrzałam raz jeszcze.

:sorry2:ok moj błąd tak tak jest napisane:-pale wiecie z natury jestem panikara i juz widzialam wszystko w czarnych barwach a zwlaszcza po tym jak wyczytalam na forum ze jednej mamusce nie przyznali CHB(hmmm nie pamietam teraz ktora to pisala)
 
reklama
Hej ziewczyny czy moze wiecie co sie dzieje z CHB przyszlo mi ze mam wypisac dane pracodawcy i ze place podatki:wściekła/y:ale ja przeciez nie pracuje i mam czas 28 dni a jak im tego nie odesle wstrzymaja mi CHB:wściekła/y:poszaleli.zaznacze ze moj maz pracuje tu juz 4 lata czy to nic nie znaczy czy teraz zrobili tak zeby to dostawac to matka musi pracowac-chore:crazy:.

Już o tym wspominałam, że teraz sprawdzają czy ma się opłacane składki i jest się ubezpieczonym. Robią problemy jak się nie pracuje:wściekła/y::no:
 
Do góry