reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Jestem w szoku:szok::szok::szok:
Myslalam ze CHB nalezy sie kazdemu i ze nie ma znaczenia ze rodzice nie pracuja:no:.
A co w takim razie jak kobieta pracowala potem urodzila dziecko,miala macierzynski i CHB potem nie wrocila do pracy ?(jest samotnie wychowujaco dziecko) zabieraja jej to czy jak?
Bez sensu jak dla mnie:wściekła/y:

Mam zamiar w przyszlym tygodniu zarejstrowac sie w socjalu jako bezrobotna i poszukujaca pracy:-Dale to brzmi:-Dwczoraj odebralam P45.
Czy ktos moze mi napisac jak to wszystko wyglada?
Bo ja jeszcze nigdy sie nie rejstrowalam:no:
 
Pytałam znajomej Polki. Ona pracuje w Citizen Information. Z tym ChB to faktycznie należy się osobie zarejestrowanej, oni szukają w systemie i jeśli takiej osoby nie ma ni widza podstaw do przyznania. Nam doradziła, żebyśmy wniosek na męża wypełnili i dołączyli zaświadczenie, że w Fas zarejestrowana jestem. Poza tym mąż ma za mnie te składki PRSI opłacane i TAX credit ma married a nie single.
 
Hej laseczki, dostalyscie ECS?? bo mi nie przyslli jeszcze, az dziwne. ChB byl normalnie... Wlsnie probuje sie do nich dodzwonic, ale tylko melodyjki slychac, wolnego operatora niet...
no ja dostałam w sobote na konto, ogólnie to oni wysyłali papiery uzupełniające i może nie odesłałąs bo byłas na wakacjach?
 
No wlasnie... przed chwila sie dodzwonilam i sie okazalo ze w lipcu przyslali jakowys papier, na ktory nie odpisalam... wyjezdzalam 25 lipca, takze istnieje taka mozliwosc... Pytalam wspollokatora,a on przysiega na wszystko ze zadnego listu nie bylo.. i dooopa blada...:-:)-(
 
No wlasnie... przed chwila sie dodzwonilam i sie okazalo ze w lipcu przyslali jakowys papier, na ktory nie odpisalam... wyjezdzalam 25 lipca, takze istnieje taka mozliwosc... Pytalam wspollokatora,a on przysiega na wszystko ze zadnego listu nie bylo.. i dooopa blada...:-:)-(
pewnie wyrzucił przez pomyłke i nie chce sie przyznać:dry:
 
Ponawiam pytanie.
Mam zamiar w przyszlym tygodniu zarejstrowac sie w socjalu jako bezrobotna i poszukujaca pracy:-Dale to brzmi:-Dwczoraj odebralam P45.
Czy ktos moze mi napisac jak to wszystko wyglada?
Bo ja jeszcze nigdy sie nie rejstrowalam:no:


No a jak jest ktos zarjestrowany jako bezrobotny to tez zabieraja CHB?
Czy w takim wypadku trzeba wypelnic wszystko na m?
Pytam bo ja musze sie zarejstrowac i nie wiem jak to bedzie:rofl2:
 
Ponawiam pytanie.
Mam zamiar w przyszlym tygodniu zarejstrowac sie w socjalu jako bezrobotna i poszukujaca pracy:-Dale to brzmi:-Dwczoraj odebralam P45.
Czy ktos moze mi napisac jak to wszystko wyglada?
Bo ja jeszcze nigdy sie nie rejstrowalam:no:


No a jak jest ktos zarjestrowany jako bezrobotny to tez zabieraja CHB?
Czy w takim wypadku trzeba wypelnic wszystko na m?
Pytam bo ja musze sie zarejstrowac i nie wiem jak to bedzie:rofl2:
radze ci na m wypełnic a z tym rejestrowaniem to chciałabym pomóc ale niestety nie wiem bo nie miałam przyjemności:-)
a powiedz mi jak ty sie zwolniłas?? za porozumieniem stron czy poprostu odeszłaś sama??
 
reklama
Marta nie wiem jak to nazwac:-D
Poszlam do niego w tamten poniedzialek (3tyg nie moglam sie z nim skontaktowac,urlop,brak czasu itp.)powiedzialam ze nie wracam bo nie mam jak dojerzdzac do pracy-pytal sie czy w takim razie zmienilam adres,mowie ze nie:no:ze m wiecej pracuje(sciema) i ze nie bedzie mogl mnie przywozic;-).
W czwartek szef mi napisal sms ze mam sie zglosic do ksiegowej po wedges i etc.
Poszlam w sobote i dostalam kase za zalegly urlop z tamtego roku i za banki holideje;-)a myslalam ze mi nie zaplaci.
To chyba za porozumieniem sstron:-D

A jak ja mam to zmienic zeby na m byl CHB?
 
Do góry