reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

DZIEWCZYNY MAM MAŁE PYTANKO CZY NALEŻY MI SIĘ JAKIŚ DODATEK DLA BEZROBOTNYCH SIEDZĘ W DOMU CHCIAŁA BYM PODJĄĆ PRACE ALE PRACY NIE MA A JESZCZE JEDNO MAM 4LETNIĄ CÓRKĘ CZY MOGĘ SIĘ ZAREJESTROWAĆ W URZĘDZIE PRACY I CZY BĘDZIE MI SIĘ COŚ NALEŻY :sorry:JA NIE PRACOWAŁAM W IRLANDI A Z TEGO CO SŁYSZAŁAM MUSZĘ MIEĆ P60 :-(A JA NIE MAM WIĘC SAMA JUŻ TEGO NIE :no:ROZUMIEM
 
reklama
DZIEWCZYNY MAM MAŁE PYTANKO CZY NALEŻY MI SIĘ JAKIŚ DODATEK DLA BEZROBOTNYCH SIEDZĘ W DOMU CHCIAŁA BYM PODJĄĆ PRACE ALE PRACY NIE MA A JESZCZE JEDNO MAM 4LETNIĄ CÓRKĘ CZY MOGĘ SIĘ ZAREJESTROWAĆ W URZĘDZIE PRACY I CZY BĘDZIE MI SIĘ COŚ NALEŻY :sorry:JA NIE PRACOWAŁAM W IRLANDI A Z TEGO CO SŁYSZAŁAM MUSZĘ MIEĆ P60 :-(A JA NIE MAM WIĘC SAMA JUŻ TEGO NIE :no:ROZUMIEM
No a jak ty chcesz dostac dodatek dla bezrobotnych jak nigdy nie pracowałaś?
Masz jakieś składki opłacone (już nie wspomnę,że trzeba miec 104 składek) ale czy dałaś coś od siebie dla Państwa,że państwo może dac coś dla Ciebie??
Same chęci się nie liczą :no:
 
hej dziewczyny znalazlam takie informacje na temat tego 41,5e co maja nam zabrac w styczniu i co w zamian dzieci mialy miec darmowe przedszkola po 2-3 godz dziennie i jestem wsiekla bo moj synalo sie nie zalapal bo ur sie 1 lipca:wściekła/y:
The EccE is open to all children aged between 3yr3months and 4yr 6months on 1 september each year.To avail of the free pre-school year in January 2010,children must have been born between 1 march 2005 and 30 June 2006.To avail of the year in September 2010 children must have been born between 1 march 2006 and 30 june 2007
a list of those accepted under the scheme will be available for parents from their local city and County Childcare Committee from octomber 2009

a tutaj podaje nr tel do tego City and County Childcare Committees dublin city 015424100
a jak chcecie z innych miejscowosci to dajcie znac:-)
Jezu biola ale mnie uszczęśliwiłaś,wygląda na to,że mój Radek się łapie od stycznia:tak:,właśnie myśleliśmy nad tym przedszkolem od stycznia dla niego a tu taka niespodzianka:-),Radek urodził się 19 czerwca 2006.Bardzo bym Cię prosiła,żebyś mi powiedziała czy ten nr także dotyczy mnie(mieszkam w Swords)?Gdzie będę mogła sprawdzić,które przedszkole będzie darmowe?W Dublinie czy może być jakiś oddział u mnie?Wiesz coś na ten temat?Please,please:sorry:
 
Agusik radzę już teraz dzwonic po przedszkolach i się pytac gdzie są wolne miejca.Bo dzwoniliśmy do Laoise Comminty Childcare i babka nam powiedziała,że sami musimy sobie znaleźc przedszkole i że czas najwyższy na szukanie miejsca.
Dziś dzwoniliśmy ale w 4 przedszkolach nie odbierano telefonu :eek:
 
Agusik radzę już teraz dzwonic po przedszkolach i się pytac gdzie są wolne miejca.Bo dzwoniliśmy do Laoise Comminty Childcare i babka nam powiedziała,że sami musimy sobie znaleźc przedszkole i że czas najwyższy na szukanie miejsca.
Dziś dzwoniliśmy ale w 4 przedszkolach nie odbierano telefonu :eek:
No,właśnie,tylko,że ja właśnie nie mam zielonego pojęcia,które to przedszkola się łapią jako te darmowe:no:
 
No,właśnie,tylko,że ja właśnie nie mam zielonego pojęcia,które to przedszkola się łapią jako te darmowe:no:
Poszukaj w google wszelkich stron internetowych przedszkoli obok was,na ich stronie powinno pisac,jeśli nie to zbieraj numery przedszkoli i dzwon i się dowiaduj.Albo rundkę do wszystkich przedszkoli uskutecznij.
Dzieci jest więcej niż miejsc.Tak więc trzeba się spieszyc. ;-)
 
dziewczyny a ja mam takie pytanie - czy któraś z was korzystała po macierzyńskim z tych (nie płatnych) dodatkowych 16 tyg, Additional maternity leave?
czytałam na citizen jak to wygląda w teorii... a jak to ma się do praktyki? czy szefowie chętnie się na to zgadzają? czy macie może jakiś wzór podania który mam napisać do bossa?
będę zobowiązana za jakiekolwiek informacje.
 
Dziewczeta mam pytanko - czy przy skladaniu wniosku - Back to school... trzeba zalaczyc zaswiadczenie ze szkoly tudziez przedszkola? Pytam bo ja np chce Stasia poslac od stycznia, czyli teraz w sumie nie chodzi:zawstydzona/y:, no ale w tym roku szkolnym bede ponosic wydatki zwiazane z pojsciem do tegoz przedszkola
 
Dziewczeta mam pytanko - czy przy skladaniu wniosku - Back to school... trzeba zalaczyc zaswiadczenie ze szkoly tudziez przedszkola? Pytam bo ja np chce Stasia poslac od stycznia, czyli teraz w sumie nie chodzi:zawstydzona/y:, no ale w tym roku szkolnym bede ponosic wydatki zwiazane z pojsciem do tegoz przedszkola
Z tego co wiem to nie.Mojego brata syn dostał ten dodatek a ma 2 lata i nie chodzi nigdzie.
A czy tego nie trzeba złożyc do września?

Barmanka
nie wiem niestety.
 
reklama
Ostatnia edycja:
Do góry