reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

czesc dziewczyny:) ja tez wlasnie jestem w podobnej sytuacji ale kompletnie nie wiem co to jest to H&S?Termin porodu mam na 25 sierpnia ale szefowa bedzie mi kazała przejsc na miesiac przed porodem i w tym momecie zostaje bez zadnych dochodow i tak sie teraz zastanawiam może moglabym byc na chorobowy przez ten miesiac hmm jak myslicie? albo to H&S o co w tym chodzi dzieki z góry za odpowiedz
Health and safety at work-Information from CitizensInformation.ie
 
reklama
Może to którąś z Was zainteresuje... Przyszło do mnie pismo HSE dotyczące Back to School Clothing and Footwear Scheme, bo przyznali nam w zeszłym roku, otóż: - dochód miesięczny nie może przekraczać: - na 1 dziecko -560 e, -na 2 dzieci - 586e, na 3 dzieci- 612e, na 4 -638e, przysługuje dzieciom urodzonym pomiędzy 1.10.1997 a 30.09.2007 ( 200e) :tak::tak: Zapomniałam dodać,że te kwoty to dla małżeństw, dla samotnych rodziców wynoszą odpowiednio: 407e, 433e, 459e, 485e miesięcznie
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny.
Sprawa na cito! Czy wiecie cos o prawniku prawa rodzinnego w Galway? Wiem, ze chyba jest tu jakas kobitka prawnik ale nie mam na nia namiarow i nie moge znalezc w niecie. Jak cos wiecie to prosze dajcie cynk. Dzieki:-)
 
Czesc dziewczyny, mam pytanie, może któraś z Was mi pomoże: kończy nam sie zasilek dla bezrobotnych, a my z mężem nadal nie mamy pracy. Dostajemy jobseeker na cała rodzine (1 dziecko). Czy po skonczeniu pobierania tego zasilku niejako automatycznie dostaniemy jakis inny dla osob bez pracy, czy trzeba sie od poczatku starac (w H&S czy znowu w pośredniaku)? To dla mnie ważne, bo w moim przypadku zalatwienie czegokolwiek w H&S jest niemozliwe, chyba, ze bysmy sie przeprowadzili na inną ulice i mieli inna urzędniczke. Z góry dzięki.
Poczytaj to.

Dodatkowe świadczenia socjalne -Information from CitizensInformation.ie

Aha a po zasiłku nie możecie sie starac o zapomogę dla bezrobotnych??
Ale to też w Social Welfare...
 
dziewczyny ja też znowu tyłek zawróce....wiec wyslalam do benefitu im papiery poleconym.....na pocztaku czerwca i tak sie zastanawiam kiedy oni zwracaja to rodzinne tak jak zawsze w pierwszy wtorek miesiaca??????nie dzwonilam tam jeszcze ale chyba jednak zadzwonie sie dowiedziec:-)
 
Witam!
Dziewczyny, czy znacie jakiegoś tłumacza w Dublinie ( przysięgłego). Potrzebuję przetłumaczyć akt urodzenia, a w ambasadzie strasznie dużo chcą.
 
hej Annya :)
Na polskidublin.com sie oglaszaja tlumacze -
Tłumaczenia ustne i pisemne (także dokumenty). TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY – tel. 087 940 15 08 [Dublin i okolice]


Szybkie, profesjonalne i niedrogie tłumaczenia przysięgłe (opieczętowane) dokumentów polskich na j. angielski.
Bardzo atrakcyjna oferta, grono zadowolonych klientów, szeroki zakres usług.
Tel. 085 7676671 lub e-mail: artur.ch@wp.pl , GG: 5885820
Jesli nie mieszkasz w Dublinie mozesz wyslac dokument zeskanowany emailem lub oryginal/kopie poczta pod wskazany adres.
Zaplata nastepuje w formie wplaty na konto lub po wyslaniu czeku po wczesniejszej rejestracji w rejestrze tlumaczen przysieglych.


Zadzwon i zobacz moze bedzie sie bardziej oplacalo niz w ambasadzie.
 
reklama
Do góry