reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Misia83_83 wiesz chyba wszystko:-)Pracowalas do konca, tzn.do 2 tyg.przed porodem, czy poszłaś sobie wczesniej na zwolnienie? Pozdrawiam
 
reklama
Weron- oj nie nie nie..wiez mi, ze ja prawie nic nie wiem:-D
Skonczylam pracowac juz w marcu, poniewaz bylam w szpitalu na usuwaniu wyrostka. Od tego czasu ciaza byla zagrozona takze przeszlam na H&S, ktore zakonczylam rowno z rozpoczeciem macierzynskiego:-)
 
Misia83_83 ja sie wybieram na macierzynski 2 tyg.przed porodem tzn.20 lipca, wiec jeszcze troche sie potocze. A w moich stronach pogoda raczej nie sprzyja ciazy, bo cieplo, czasem nawet upał... A mnie juz drugi tydzien gardlo boli, lekarz mowi, ze pluca i oskrzela ok wiec antybiotyku nie trzeba.Kuruje sie paracetamolem i płuczę gardło szałwią...może w konuc coś zadziała???
 
misia83_83 wszystko rozumiem i jestem normalnie szczęśliwa że tak jest
że te składki odprowadzają....:-)
tyle że ja żadnych druczków to nie dostaję....:eek: nie wiem o co kaman z nimi....
co to są za druczki...?
dostałam tylko list z H&S że od dnnia 05.06,.09 będę miała płacone H&S po 204e tygodniowo i to wszystko.....
to mam czekać na jakąś pocztę jeszcze??
 
Ka...M bo na H&S druczków sié nie dostaje ;-)
Misi się chyba pomyliło chorobowe z H&S.
Na formie do H&S powinnaś wpisac kiedy idziesz na macierzyński i oni przestaną Ci normalnie płacic kiedy przejdziesz na macierzyński.Tak mi się wydaje.Ja już nie dokoładnie pamiętam jak to było u mnie,ale płacili mi do dnia przejscia ma macierzyński :tak:
 
Tak tak! Przepraszam najmocniej! Faktycznie pomieszalam dwa swiadczenia:zawstydzona/y: Tak jak mowilam...gapa ze mnie;-) Ale jakby nie bylo skladki sa odprowadzane, a o to glownie sie martwilas takze luzz;-)
 
nom ... ale jak już mi powiedziałaś o jakichś druczkach to już miałam kolejne zmartwienie :-p;-) bo takowych nie mam... hehe
ok ... to póki co siedzę sobie spokojnie w domku i nie przejmuję się niczym ;-)
no chyba że zakupami dla dzidziusia... heh ty bardziej że nie wiemy jeszczez co będziemy mieć.....:-( i czy patrzeć na różowe czy niebieskie wózeczki;-)

jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc......:*
 
reklama
czesc dziewczyny:) ja tez wlasnie jestem w podobnej sytuacji ale kompletnie nie wiem co to jest to H&S?Termin porodu mam na 25 sierpnia ale szefowa bedzie mi kazała przejsc na miesiac przed porodem i w tym momecie zostaje bez zadnych dochodow i tak sie teraz zastanawiam może moglabym byc na chorobowy przez ten miesiac hmm jak myslicie? albo to H&S o co w tym chodzi dzieki z góry za odpowiedz
 
Do góry