reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Wtajcie dziewczyny! Czy któraś z was orientuje się jak to jest z wypłatą kasy za JB na wakacjach? Mój mąż jest na JB i pobieramy też Rent Suplement -kasa za obydwa świadczenia do odbioru co tydzień na poczcie. Chcielibyśmy polecieć na 3-4 tyg do PL, czy za ten okres mąż miałby wypłacaną kase za JB- bo w sumie przez ten okres nie przebywa w IRL i nie szuka pracy? Jeżeli tak to mamy to zgłosić do socjala i oni wypłacą nam kase po powrocie czy jak? :confused:
 
reklama
Wtajcie dziewczyny! Czy któraś z was orientuje się jak to jest z wypłatą kasy za JB na wakacjach? Mój mąż jest na JB i pobieramy też Rent Suplement -kasa za obydwa świadczenia do odbioru co tydzień na poczcie. Chcielibyśmy polecieć na 3-4 tyg do PL, czy za ten okres mąż miałby wypłacaną kase za JB- bo w sumie przez ten okres nie przebywa w IRL i nie szuka pracy? Jeżeli tak to mamy to zgłosić do socjala i oni wypłacą nam kase po powrocie czy jak? :confused:
Z tego co się orientuję,a mój brat pobiera takie zasiłki,wystarczy napisac podanie,że jedzie się na urlop do Polski :tak:
Ale zanim napisał to podanie to na poczcie odbierał mu sąsiad te zasiłki,ale jak mnienam nie legalnie ;-)
Zadzwoń i się zapytaj,w końcu przecież można wyjechac na urlop w trakcie pobierania zasilku :nerd:
 
Dzięki Anineczka za odp. Jeszcze zadzwonie i dopytam się dokładnie ale szkoda byłoby nie wykorzystać okazji i nie zrobic sobie kilku tyg wakacji w Polsce. Chociaż jak narazie to pogode mamy lepszą w Irl niż w Pl:-)
 
O ile się nie mylę, to o taki urlop w socjalu trzeba coś wypełnić, ale dają tylko na 2 tyg. Znajomy coś takiego załatwiał, ale już szczegółów nie pamiętam:tak:
 
tak tak urlop daja 2 tyg na caly rok.ale tak jak pisza dziewczyny mozecie sprobowac ze ktos odbierze wam kaske .chociaz wprowadzaja powoli ze odbiera sie osobiscie z dowodem na poczcie
 
Wtajcie dziewczyny! Czy któraś z was orientuje się jak to jest z wypłatą kasy za JB na wakacjach? Mój mąż jest na JB i pobieramy też Rent Suplement -kasa za obydwa świadczenia do odbioru co tydzień na poczcie. Chcielibyśmy polecieć na 3-4 tyg do PL, czy za ten okres mąż miałby wypłacaną kase za JB- bo w sumie przez ten okres nie przebywa w IRL i nie szuka pracy? Jeżeli tak to mamy to zgłosić do socjala i oni wypłacą nam kase po powrocie czy jak? :confused:

dokładnie tak jak piszą dziewczyny - w ciągu roku przysługuje tylko 2 tygodnie urlopu płatnego. oczywiście można jechać na dłużej, ale to będzie urlop niepłatny, czyli dostaniecie kaskę tylko za 2 tygodnie. przede wszystkim musicie iść do socjala i wypełnić prostą formę o urlop - gdzie jedziecie i na jak długo. musisz podać prawdziwe daty, bo zawsze jak wracasz z urlopu to musisz w ciągu 2 dni zgłosić się do socjala i podpisać jakiś papierek, że już jesteś - inaczej mogą wstrzymać ci płatność. formę o urlop możesz wziąć z informacji i wrzucić do skrzynki (oszczędzasz czas na czekaniu w kolejce), ale jeżeli chcesz jechać na dłużej niż 2 tyg to może lepiej idźcie do okienka ;-)

a teraz moje pytanie do wszystkich dziewczyn - jak wygląda sprawa chorobowego w ciąży? mój kontrakt kończy się za tydzień i nie chcą mi przedłużyć (recesja ponoć :sorry2:) a że i tak już mam problemy z kręgosłupem, to chcę isć od poniedziałku na zwolnienie. słyszałam, że mogę ciągnąć tak do porodu i socjal będzie mi płacić, mimio że mój kontrakt się skończył. czy to prawda? :confused:
 
tak tak urlop daja 2 tyg na caly rok.ale tak jak pisza dziewczyny mozecie sprobowac ze ktos odbierze wam kaske .chociaz wprowadzaja powoli ze odbiera sie osobiscie z dowodem na poczcie

Mąż już od początku pobiera kase na poczcie, więc wyręczenie się kimś odpada. A powiedzcie mi czy jakbyśmy polecieli na dłużej to kase dostaniemy tylko za 2 tyg, a po powrocie traci mąż prawo do pobierania zasiłku czy poprostu zapłacą nam za te 2 tyg i potem wstrzymają wypłate i wznowią po powrocie??

Dzięki Andzulina! Dopiero teraz zobaczyłam twoją odp Chyba pisałyśmy w tym samym czasie:-D
a co do twojego pytania to wydaje mi się że masz racje, tylko chyba byłoby lepiej zanieść zwolnienie lekarskie jeszcze przed dniem zakończenia kontraktu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
nie ma problemu - miałam podobną sytuację, ale dla pewności może jednak idźcie do tego okienka, bo może znów zmienili jakieś przepisy :(
 
a teraz moje pytanie do wszystkich dziewczyn - jak wygląda sprawa chorobowego w ciąży? mój kontrakt kończy się za tydzień i nie chcą mi przedłużyć (recesja ponoć :sorry2:) a że i tak już mam problemy z kręgosłupem, to chcę isć od poniedziałku na zwolnienie. słyszałam, że mogę ciągnąć tak do porodu i socjal będzie mi płacić, mimio że mój kontrakt się skończył. czy to prawda? :confused:[/QUOTE]



ja bylam na zwolnieniu lekarskim przez 4miesiace albo nawet ponad bo tez mialam problemy z kregoslupem.... pojdz do gp przed koncem kontraktu to na bank Ci wyplaca.... musisz miec odpowiednia ilosc skladek .... sprawdz sobie ja poszlam na zwolnienie w 2008 pod koniec grudnia i przyslali mi ze mam za malo skladek a pracowalam juz 2.5roku a na poczatku stycznia przyslali mi drugie pisemko na ktorym juz sie lapalam tak wiec nie zaplacili mi za 2 tygodnie chorobowego bo braklo mi 2 skladki nie wiem o co chodzilo ale tak mi poprzysylali.... nie wiem jak jest teraz ale warto sobie na citizenie sprawdzic czy na bank sie ma odpowiednia ilosc skladek :):tak:
 
reklama
Do góry