reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

czesc:) dziewczyny powiedzcie mi jaka jest roznica miedzy zasiłkiem dla osob poszukujacych prace a zapomogą dla osob poszukujacych prace? ja sie juz w tym zamotałam nie wiem o co lotto?
Zasilek sobie wypracowujesz i jesli masz okreslona ilosc skladek to ze tak powiem nalezy ci sie jak psu j......hm.... Jesli okaze sie ze jednak masz tych skladek za malo to wtedy starasz sie o zapomoge. Przy drugiej opcji biora po uwage zarobki partnera, moga tez sprawdzic stan konta:eek:. ...Jest tez taka opcja ze po zakonczeniu zasilku mozesz przejsc na zapomoge jesli sie kwalifikujesz oczywiscie.
 
reklama
Czesc dziewczyny!!! Jestem tu nowa:) Mam na(dzieje, ze wzajemnie jakos sobie pomozemy.
Pewnie wysylalyscie formularz MB10 do social and family affairs, chodzi o maternity benefit, forme wysyla sie na 6 tyg.przed macierzunskim. Jka dlugo czekalyscie na odowiedz od nich i czy robili jakies problemy? Ja musiala isc na garde, zeby potwierdzixli mi kopie aktu malzenstwa.... Teraz czekam na odpowiedz i martwie sie, czy do 23 lipca ( wtedy zaczynam macierzynski) dadza rade wszystko zalatwic...
Pozdrawiam przyszle mamy!!!
 
Czesc dziewczyny!!! Jestem tu nowa:) Mam na(dzieje, ze wzajemnie jakos sobie pomozemy.
Pewnie wysylalyscie formularz MB10 do social and family affairs, chodzi o maternity benefit, forme wysyla sie na 6 tyg.przed macierzunskim. Jka dlugo czekalyscie na odowiedz od nich i czy robili jakies problemy? Ja musiala isc na garde, zeby potwierdzixli mi kopie aktu malzenstwa.... Teraz czekam na odpowiedz i martwie sie, czy do 23 lipca ( wtedy zaczynam macierzynski) dadza rade wszystko zalatwic...
Pozdrawiam przyszle mamy!!!
Hej myślę,że możesz spac spokojnie.A kiedy wysłałaś?
 
Weron- spokojnie zdazysz! Ja wyslalam na 4 tyg przed macierzynskim i juz dostalam pierwsza kaske takze luzzz...2 tyg czekalam na przyznanie i nastepny tydz na okreslenie kwoty:-)
 
Wyslalam 2 czerwca, wczoraj dostalam list od nich, ze musze doslac kopie aktu malzenstwa potwierdzonego przez garde, wiec wieczorkiem zaraz pobieglam po pieczatke i wyslalam wszystko, jak mi kazali:) Wiem, ze bede dostawac pieniadze od pracodawcy(pracuje w HSE) nie wiem tylko ile tgo razem z socjalem wyjdzie razem....Mam nadzieje, ze socjal sie pospieszy:)

misia83, dzieki, widzialam juz Twoj wpis na tamtym forum:) Dziekuje Ci bardzo. Bede cierpliwie czekac. Najzazniejsze, by dzidzius byl zdrowy, z atydzien na usg idziemy, mam malego stresa:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
misia83_83 mam do ciebie pytanko bo widzę że chyba masz taką sytuację jak ja... powiedz mi kochana ,...
bo ja jestem na zwolnieniu H&S i nie wiem czy mam odprowadzane składki i jak to jeszcze będzie z tym moim maternity??
wiem że teraz jest spoko przysyłają mi i wogóle... ale jak to będzie jak już będę chciała iść na maternity?
kiedy ja mam o to zgłosić?? bo ja nie wiem... i kiedy jak co to zgłosić o H&S że zgłaszam maternity..... ?
chyba zrozumiałaś co mam na myśli....;-)
 
reklama
K..M- skladki sa za Ciebie normalnie placone. Na Maternity przechodzisz na 2 tygodnie przed planowana data porodu. Tak jak teraz wysylasz co tydzien ten druczek do socjala w zwiazku z Twoim H&S tak ostatni bedziesz wysylala na tydzien przed tym jak przejdziesz na meternity. Twoj GP bedzie wiedzial...tzn powinien zapytac cie kiedy idziesz na urlop i wtedy wypisze ci ten koncowy druczek. Forme na meternity wysylasz na 6 tyg przed planowanym rozpoczeciem. Nie musisz informowac o tym socjala (oni sami wiedza, bo do nich juz dotrze twoja decyzja o zakonczeniu pobierania H&S). Mam nadzieje, ze kumasz o co mi chodzi:sorry: Jak nie to zadaj pytania dodatkowe:-) bo nie wiem jak dokladniej mam to opisac;-) W kazdym razie nie obawiaj sie, ze maternity ci sie nie nalezy bo jestes na H&S...skladki sa normalnie placone i Ci sie nalezy jak psu micha:-)
 
Do góry