reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

czesc:) powiedzcie mi jak to sie sprawdza ile ma sie składek PRSI bo nie wiem, tez chciala bym przejsc na chorobowe tylko nie wiem od czego tu zacząć..:)
 
reklama
Wtajcie dziewczyny! Czy któraś z was orientuje się jak to jest z wypłatą kasy za JB na wakacjach? Mój mąż jest na JB i pobieramy też Rent Suplement -kasa za obydwa świadczenia do odbioru co tydzień na poczcie. Chcielibyśmy polecieć na 3-4 tyg do PL, czy za ten okres mąż miałby wypłacaną kase za JB- bo w sumie przez ten okres nie przebywa w IRL i nie szuka pracy? Jeżeli tak to mamy to zgłosić do socjala i oni wypłacą nam kase po powrocie czy jak? :confused:

Ja jeszcze dodam ze ja tez bralam jakis czas JB i jak pojechalam juz na te wakacje powypelnieniu wniosku, to pieniazki wstrzymali naokres urlopu a dostalam je dopiero jak wrocilam :-)aaa i chyba mialam jakies szczescie czy co bo ja mialam urlop 3 tygodnie i dostalam za 3, wiec juz sama nie wiem o co chodzi :baffled:
A po przyjezdzie mialam kontrole , przyszedl pan i wypytywal jak dlugo bylam, gdzie i kiedy i gdzie szukalam pracy oczywiscie przed urlopem.Kazal przeslac na maila przynajmniej 3 miejsca gdzie zlozylam cv.Mialyscie podobna sytuacje???
 
Ja jeszcze dodam ze ja tez bralam jakis czas JB i jak pojechalam juz na te wakacje powypelnieniu wniosku, to pieniazki wstrzymali naokres urlopu a dostalam je dopiero jak wrocilam :-)aaa i chyba mialam jakies szczescie czy co bo ja mialam urlop 3 tygodnie i dostalam za 3, wiec juz sama nie wiem o co chodzi :baffled:
A po przyjezdzie mialam kontrole , przyszedl pan i wypytywal jak dlugo bylam, gdzie i kiedy i gdzie szukalam pracy oczywiscie przed urlopem.Kazal przeslac na maila przynajmniej 3 miejsca gdzie zlozylam cv.Mialyscie podobna sytuacje???
ja w domu nie miałam kontroli, ale dostałam wezwanie z socjalu, że mam się stawić na interview u jakiejś babki z socjala, czy szukam pracy. więc szybko zaangażowałam znajomych, którzy podpisali mi potwierdzenie, że złożyłam cv ale niestety nie ma miejsc;-) sama sobie napisałam i dałam tylko do podpisu:tak: wystarczyło. no i dodatkowo powiedziałam, że zostawiałam cv wszędzie ale nie każdy dawał mi potwierdzenie;-)
 
ja w domu nie miałam kontroli, ale dostałam wezwanie z socjalu, że mam się stawić na interview u jakiejś babki z socjala, czy szukam pracy. więc szybko zaangażowałam znajomych, którzy podpisali mi potwierdzenie, że złożyłam cv ale niestety nie ma miejsc;-) sama sobie napisałam i dałam tylko do podpisu:tak: wystarczyło. no i dodatkowo powiedziałam, że zostawiałam cv wszędzie ale nie każdy dawał mi potwierdzenie;-)

A ja dostalam tez wezwanie ale do FAS na interview.Ale ta tylko musialalam pokzc cv, i opowiedziec co chcialabym robic i takie tam bzdety.A w domu mialam identyczn sytuacje jk ty, czyli musialam pokazc ze szukam pracy. a ze facet mnie zaskoczyl, powiedzilam ze wszystko mam w laptopie a laptop u meza w samochodzie wiec powiedzil zeby maila przeslac ;-)
Tak mnie zastanawia, ja zlozylam teraz wnisek o allowance i tam tez taka kontrole ci robia?ciekawe...
 
Dziewczyny mam takie pytanie... wiem ze ten temat byl juz poruszany na forum:sorry2: ale moj urwis tak mi daje w kosc ze kopletnie nie mam czasu zeby tutaj troche pogrzebac, wiec moze ktoras z was moglaby mi pomoc???
Chodzi mi o to jak dlugo czeka sie na FIS? w sumie slyszalam ze trzy miesiace ale czy oni wczesniej moze daja jakas odpowiedz czy przyznali czy nie. Jak to w ogole wyglada?
 
To ja mam podonie z JA, czekam juz prawie5 miesiecy:angry:.
Zgroza jakas. Jakos specjalnie nie licze, ze dadza bo taka sama sytuacje miala kolezanka stad, z forum ale mogliby juz dac ta odpowiedz!!!!
Bylam tam niedawno a oni ni z tego ni z owego chca ksero moich id, jakby ich nie mieli:wściekła/y:,niby takie udawanie ze cos sie dzieje, ze kompletuja dokumenty, czy co?
 
Czesc dziewczyny , moze wy mi pomozecie mam naprawde sporo problemow na glowie i potrzebuje pomocy .

Jestem w irlandii 11 miesiecy i z tego tylko 3 miesiace pracowalam . Zaszlam tu w ciaze z chlopakiem (on jest tu 3lata ). teraz dostaje social i tak na czarno troszke pracuje.
lekarze nie moga sprecyzowac ktory mam tydzien ciazy bo nie pamietam ostatniej miesiaczki. wychodzi teraz 7-9 tydzien . z usg wyszedl wiek ciazy 10 tydzien . ja i tak z tego nic nie rozumie.
Powiedzcie mi czy nalezy mi sie cos dla dzieciaczka tutaj czy nie. Moze powinnam zatrudnic sie u kogos chociaz na 2 miesiace (chodzi mi tu o skladki PRSI)?

Prosze pomozcie
 
reklama
Czesc dziewczyny , moze wy mi pomozecie mam naprawde sporo problemow na glowie i potrzebuje pomocy .

Jestem w irlandii 11 miesiecy i z tego tylko 3 miesiace pracowalam . Zaszlam tu w ciaze z chlopakiem (on jest tu 3lata ). teraz dostaje social i tak na czarno troszke pracuje.
lekarze nie moga sprecyzowac ktory mam tydzien ciazy bo nie pamietam ostatniej miesiaczki. wychodzi teraz 7-9 tydzien . z usg wyszedl wiek ciazy 10 tydzien . ja i tak z tego nic nie rozumie.
Powiedzcie mi czy nalezy mi sie cos dla dzieciaczka tutaj czy nie. Moze powinnam zatrudnic sie u kogos chociaz na 2 miesiace (chodzi mi tu o skladki PRSI)?

Prosze pomozcie
2 miesiace to stanowczo za mało. :dry:
Przeczytaj to:
Zasiłek macierzyński -Information from CitizensInformation.ie
 
Do góry