reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
U nas tez bylo to "migiem";-) Nawet teraz jak trzeba bylo nowe wyrabiac to w jeden dzien szanowny zaniósl wniosek a drugiego dnia przyszła juz decyzja.:tak: Równie szybko bylo z tymi kartami EU.Pare dni i przyszly pocztą.

Pozdrawiam
 
czesc dziewczyny:) a wiecie może jak "biednym" trzeba byc zeby dostać Medical Card?tzn chodzi mi o ten próg ile euro/tydz bo ja własnie o taka chce sie ubiegac a nie wiem czy mi sie nalezy tzn razem z mezem
 
my dostaliśmy MC przy dochodzie 550euro na 4 osoby:tak:

ewelcia moze idz zapytaj co z tą twoją kartą, bo powinnas juz dostac:confused:
 
czesc dziewczyny:) a wiecie może jak "biednym" trzeba byc zeby dostać Medical Card?tzn chodzi mi o ten próg ile euro/tydz bo ja własnie o taka chce sie ubiegac a nie wiem czy mi sie nalezy tzn razem z mezem
Już dokładnie nie pamietam,ale mój ma powyzej 600e tygodniowo i załapaliśmy się.Tylko tam liczy się ile np.płacisz za rent .My płacimy dużo i może dlatego :dry:
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Tą kartę EU załatwię jak się mała urodzi, już na nas wszystkich. Tylko teraz poślę męża do taxu , niech próbuje to załatwić. Medical card też spróbuję po porodzie. A znacie może jakiegoś dobrego GP ( fajnie byłoby polskiego, ale niekoniecznie) w Dublinie?
 
MartaF - zależy gdzie mieszkasz i kiedy składałaś wniosek, w Dublinie, od lutego i tego roku trwa to ok 10 tyg, u nas już dłużej, nawet Pani z HSE która przyznała nam pomoc interweniowała w tej sprawie bo mała ma problemy z oddychaniem i napisali pilne, ale trzeba czekać. Teraz tyle osób trafi pracę i jest tyle wniosków ze szok. Dużo szybciej dostaje sie odnowienie karty.
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Tą kartę EU załatwię jak się mała urodzi, już na nas wszystkich. Tylko teraz poślę męża do taxu , niech próbuje to załatwić. Medical card też spróbuję po porodzie. A znacie może jakiegoś dobrego GP ( fajnie byłoby polskiego, ale niekoniecznie) w Dublinie?
w Carlow jest Polska GP,ale to troche daleko od Dublina
 
reklama
Fajnie to brzmi idz sie zapytaj:-D:-D:-D
Ode mnie z wichury to trzeba samochodem jechac bo to ponad 30km m musi wolne wziasc zebym sie tam dostala:baffled:

to rzeczywiście cięzko by było, ale może możesz zadzwonic tam,:confused:
ja tez mieszkam na wiosce ale mam do miasta tylko 10km:tak: i samochód do dyspozycji i bardzoooo dużo wolnego czasu:-D
 
Do góry