reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

U mnie stoi drugi samochod ale ja nie mam prawka:baffled:
Chcialam isc tutaj na prawko ale m powiedzial ze zrobie sobie kiedys tam w Polsce:baffled:.
Do takiego malego miasteczka mam 2km do wiekszego 10km ale to juz inne County.
A do tamtego okolo 30km i D**a zbita:wściekła/y:
 
reklama
sie nie zastanawiaj tylko idź na prawko bo tu taniej i łatwiej a mozesz jeździc na nim i w Polsce:tak: ja na szczęscie mam juz od 10 lat:happy::happy::happy2::happy2:
 
Ja juz postanowilam, ze koniecznie musze zrobic prawko jak sie Alex urodzi. I uwazam, ze najlepiej je tutaj zrobic. I taniej i chyba latwiej tez:-) Choc im starsza sie robie tym bardziej sie boje....:szok: I te ronda....jak ja a nie wjade...:szok: Ja stara panikara jestem!
 
misia nauczysz sie:tak:.ja tez sie bałam na początku, byłam przerażona.:szok: i to prawda,ze tutaj taniej i łatwiej, szkoda tylko ze najpierw trzeba jeździc na tym prowizorycznym z tą L:baffled: a u nas kosztuje teraz 99 euro po polsku:-p
 
Misia mi tutaj jeździ się tysiąc razy lepiej, wierz mi, irlandcy kierowcy sa bardzo wyrozumiali, nikt na Ciebie nie trąbi, nawet jak się pomylisz i chcesz zmienić pas to bez problemu-w Polsce już dawno by Cię zjedli, a z rondami też jest prościej bo przecież wszystko idzie tak jak wskazówki zegara więc tak jak powinno być-bezpieczniej. Co to dla Ciebie, zobaczysz jak będziesz śmigała. No i jeszcze w żadnym kraju nie widziałam tylu staruszków za kierownicą a to tez świadczy o swobodnej, bezstresowej jeździe. Trzymam w kciuki. Ja w tym tygodniu siostrę będę uczyła bo jako jedyna z domu tyle lat się wzbraniała a teraz juz chce:) Co nas nie pokona to nas wzmocni no nie?
 
Moj R wlasnie robil tu prawo jazdy w sumie to niedawno bo jakies 2 miesiace temu i tak sie rozpedzil ze ma juz jakies 4 kategorie hiii.
 
trzeba jeździc na tym prowizorycznym z tą L:baffled: a u nas kosztuje teraz 99 euro po polsku:-p
rozumiem ze testy kosztuja 99e.
Tu w Carlow chyba 7 maja czy 10 juz nie pamietam byly testy i kosztowaly 37e i wlasnie chcialam isc ale..........
Ja robilam prawko w Pl 5lat temu i nie zdalam 3razy potem jakos kasy nie bylo na dokonczenie a pozniej spakowalam sie i przylecialam tutaj.
Teraz juz wszystko przepadlo.
 
Czesc Dziewczyny.
Czy moglybyscie mi powiedziec czym jest ta karta EU....?

Ewelcia a co do tego testu z Polski to dowiedz sie bo czesto sa one wiele lat wazne wiec moze tylko kwestia egzaminu...TYLKO he he....ja zdawalam 5 razy:happy2:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja zapisywałam się na testy ok 2 tyg temu i płaciłam z Polskim lektorem w Dublinie 35 euro.

Czy te testy za 99 euro nie są organizowane przez jakąś polska firmę? W Dublinie nabrali w ten sposób dużo osób.
 
Do góry