reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

AsiaSzym - mogłabys zdradzic na czym polegaja te testy z polskim lektorem? Chcialabym zapisac sie na prawko w Dublinie ale obawiam sie ze wzgledu na znajomosc jezyka :-( pozdrawiam
 
reklama
Idziesz normalnie na egzamin i w słuchawkach słyszysz tłumaczenie pytania i odpowiedzi.
Jeśli chodzi o egzamin po polsku, płaci się dużo więcej a egzamin wgląda tak samo firma ta pobiera opłatę za to, że zrobi jeden czy dwa wykłady.

Z tego o się orientuje nie ma aktualnie innej możliwości zdawania po Polsku.
 
Ja zakupiłam płytkę po polsku i teraz dokupuje płytkę i książkę po angielsku. Znam osoby które angielski znają słabo a zdały i to za pierwszym razem.

W tych kursach organizowanych przez tą polka firmę, masz chyba dwa wykłady, szybkie i ni konkretnego, wiem bo znajoma była, zapłaciła 160 euro musiała dodatkowo dokupić płytkę i zapłacić za egzamin !!!!

Ja nigdy nawet o czymś takim nie myślałam ucząc się na pewno zapamiętasz prawidłową odpowiedz, nawet jeśli się nie do końca zrozumie pytanie wiec głowa do góry źle nie będzie:)

Ja zapisałam się na koniec lipca:)
 
1. karta ubezpieczenia EHIC jest ważna na kilka lat.Dokładnie nie wiem na ile ale ja mam ważną do 2011 a wyrabiałam kilka lat temu.
http://www.ehic.ie/
Możesz wypełnic wniosek online ale ja poszłam do mojego Health Service Executive (HSE) i tam pobrałam wniosek,wypełniłam,załączyłam dokumenty potrzebne (P60) i w 2 tygodnie karta była moja.
Jeden wniosek a na tym wniosku wszystkie osoby wpisane.Czyli mama,tata,dziecko.Jeśli dobrze pamiętam to potwierdzenie PPS (czyli te kartki z PPS co dostałaś decyzję o przyznaniu PPS-a lub jakieś inne np.z tax office gdzie jest Twój PPS i P60 męża lub obojga,jeśli masz swój z roku 2008.
Tutaj pisze wsio:
You will need to provide your name, address, date of birth, Personal Public Service (PPS) Number. You may be asked to show evidence of your PPS Number, such as a P60 or a Social Services Card. You may also need to show proof that you are ordinarily resident in Ireland. More details are provided on the application form or available from your local Health Office.

Provide adres znaczy udowodnic ,że tam mieszkasz.Czyli jakiś rachunek na Ciebie lub męża.
A HSE to nie Socjal Welfare.To taka przychodnia rejonowa.Powiedz gdzie mieszkasz a wyszukam adres w necie.
Tam prosisz o form European Health Insurance Card ;-) Lub aplikujesz ze strony
http://www.ehic.ie/ choc ja tego tak nie robiłam.
Pisałam już raz na tej stronie tak więc się tylko zacytuję ;-)
 
Czesc Dziewczyny.
Czy moglybyscie mi powiedziec czym jest ta karta EU....?

Ewelcia a co do tego testu z Polski to dowiedz sie bo czesto sa one wiele lat wazne wiec moze tylko kwestia egzaminu...TYLKO he he....ja zdawalam 5 razy:happy2:
z tego co sie orietuje to kurs jest wazny 5lat,czyli mi juz przepadl:baffled:

A ja myślałam,że te prawko za 99e to egzamin+książka z testami :dry:
Muszę dziś męża pogonic by mnie zapisał :tak:
w carlow w polskim sklepie byly ostatnio testy po polsku za 66e czy nawet 60e.
A podejscie do egzaminow na testy zapisywal moj kolega i placilo sie 35.60e(male sprostowanie bo wczesniej napisalam 37e,pomylilam sie)
A tu on opisuje cala procedure:
http://www.moje-carlow.pl/forum/viewthread.php?forum_id=12&thread_id=43
 
Nic ewelcia nie zobaczę bo trzeba się zarejestrowac na forum ;-)
A czy któraś mama miała już egzamin na full-a?
Jak to wygląda?

Ja ,ze tak powiem jesteś świeża bo 40 godzin w nowym roku wyjeździłam w Pl,ale jednak tak jeździc i zdawac to spora kasa.:baffled:
 
reklama
Do góry