reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Anineczko u nas na osiedlu są wszędzie porozwieszane plakaty z hasłami: "Don't register,don"t pay!!!":tak:
...No popatrzcie,jakiego mam wspaniałomyślnego landlorda,napisał nam jeszcze,że zapłacił to dla naszej wygody sam a teraz mamy mu oddac:szok::-D:-D:-D
 
reklama
Tichonek - nie daj sie. tak jak pisza dziewczyny. 100 e musi byc uiszczone przez wlasciciela domu,a nie wynajmujacych,chociaz szczerze Wam powiem,ze u mnie w kontrakcie byla mowa o platnosciach odnosnie domu (juz teraz nie pamietam czego dokladnie) i kazalismy wykreslic,bo wlasciciel byl do tego zobowiazany i super,bo jak teraz wszedl ten podatek to pewnie musielibysmy go zaplacic. Masz tu linka i naklej mu na twarz : ;-) http://www.threshold.ie/documents/Household%20charge.pdf
 
No trąbią o tym w radiu codziennie, że trzeba płacić bo kary będą. Mój landlord nic się nie odzywał więc mam nadzieje że wie iż musi zapłacić.
 
Tchinku to jest podatek od mieszkania własnościowego ( płaci właściciel mieszkania, domu, posiadłości ). Nie bardzo rozumiem dlaczego wy macie jemu oddać pieniądze, które to on musi zapłacić bo to jego domek a nie wasz.
Mam nadzieję że trochę pomogłam :-)
 
czesc dziewczny mam takie pytanie z paszportem irlandzkim dla dziecka ktore sie nie urodzilo tutaj jestesmy tutaj ponad 7 lat i chcialabym zlozyc dla niego o ten irlandzki nie jezdzic do dublina do ambasady czy jest taka mozliwosc i co jest potrzebne do zlozenia jesli ktoras z was miala podobna sytuacje prosze o rade i pomoc:-)dzieki i pozdrawiam
 
mam pytanko do tych z Was,które dostają zwrot podatku.Mianowicie dwa tyg temu otrzymalismy list zebyśmy zweryfikowali dane konta-wsio było oki...a pieniedzy jak nie było tak nie ma-ile to moze potrwac???
 
mam pytanko do tych z Was,które dostają zwrot podatku.Mianowicie dwa tyg temu otrzymalismy list zebyśmy zweryfikowali dane konta-wsio było oki...a pieniedzy jak nie było tak nie ma-ile to moze potrwac???
My czekaliśmy 3 tygodnie :)

Dziewczyny a ubiegałyście się o zwrot nadpłaty składek PRSI??

I moje drugie pytanie dotyczy kotraktu na dom. Przy wprowadzce dostaliśmy kontrakt ale nie było tam okresu wynajmu.
Chatę wynajmował nam jej agent i ona miała zweryfikować dane w kontrakcie i dosłać. Odesłała bez tego okresu. I teraz nie wiem czy umowę mieliśmy na 6mcy czy 12??
My chcieliśmy na 6,żeby sprawdzić mieszkanie. Mieszkamy już tutaj 8 miesięcy i nad nami wprowadzili się studenci imprezujący na okrągło. Stąd moje zainteresowanie kontraktem.
 
reklama
Fenix-skoro w umowie czarno na białym nie masz okresu"minimum",to jesli tylko macie takie chęci,to wyprowadzić się mozecie nawet na drugi dzień po wprowadzeniu się:tak:A fotki(na inny watek)sa w trakcie;)
 
Do góry