reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Dziewczyny,która z Was wie cokolwiek na temat opłaty za mieszkanie,obowiązującej od marca tego roku,wprowadzonej przez rząd ?
Dostałam dziś list od naszego landlorda,który w wolnym tłumaczeniu brzmi mniej więcej tak:
"Jak jesteś zapewne świadom, rząd zdecydował wprowadzic opłatę domową- 100E,od marca 2012 roku. To cena za lokal mieszkalny, który my przekazaliśmy Tobie,jako naszemu lokatorowi.
Będę wdzięczny jeśli wyślesz czek na pokrycie tej opłaty,ja już zapłaciłem go w Twoim imieniu.Mam w załączeniu kopię wpłaty dla Ciebie.
Doceniam natychmiastowe działanie w tej sprawie i dajmi znać, jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji
."
...I nie wiem co z tym fantem zrobic:sorry:
 
Tichonek my tez jeszcze nic nie dostalismy!!! rany co oni wymysla jeszcze?? to na rok ??oplata stala czy od osoby??


dopytałam emka bo on obcykany w sprawach lokali i pisze że to lanlord powinien opłacić tą opłatę !!!
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczynki,też popytałam znajomych pod szkołą i powiedzieli mi to samo.To jest oplata dla właścicieli 100E za rok,a nasz debil chce od nas pieniądze!:szok:Najlepsze,że ja mam do jutra umowę,on nawet nie wie czy zostajemy a chce z nas 100E zedrzec,no zabiję gnoja!!!:wściekła/y::wściekła/y:Boszszee...jak ja bym chciała się stąd wynieśc!:-(
Muszę poszukac w necie jakiejś podkładki po angielsku,że to on ma tę opłatę zrobic a nie my i mu pokazac...Tylko czy znajdę?:confused2:
Edit:...Ok,mam,pisze jak byk,że nie najemca ma zapłacic a właściciel,ja mu k***a dam 100E
:angry:Zobaczy to jak świnia niebo!:wściekła/y:Nie dośc,że nic nie robi w chacie,nie maluje od 3 lat,nie pozwala gwózdka wbic to jeszcze chciał z nas wała zrobic:crazy:Boszsz...jak bym dobrze po angielsku mówiła to już bym na telefonie wisiała i wyzwała go tak,że by mu w piąty poszło!!!:wściekła/y:

[h=4]Household charge
[/h]A household charge of €100 is being introduced in 2012. This charge will fund local services, in line with the requirement in the EU/IMF Programme of Financial Support for Ireland. The charge is an interim measure pending design and implementation of a full property tax in 2014.
Homeowners (not tenants) will be liable for the household charge. The charge does not apply to social housing or housing provided by a charity. There will be a waiver for those on Mortgage Interest Supplement and for those residing in certain categories of unfinished housing estates. Provision will also be made to allow payment of the charge in instalments.
 
Ostatnia edycja:
no cóż...myśli,że złapał jeleni :laugh2: no i jaki on świętojebliwy,zapłaci za was ha ha ha.

no my dzisiaj dostaliśmy taki final remainder,że trza zapłacic..tfu to znaczy landlord dostał. :-D

ale widziałam plakaty,żeby ludzie bojkotowali tą opłatę,niby trzeba zapłacic do 31 marca a tylko 17% zarejestrowało się na tej strone gdzie trzeba płacic. :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry