reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

marcysia dziekuje bardzo za odpowiedz!!
lekarz wypisal mi papiery do socjala ale oni odeslali mi pismo ze mi sie nie nalezy bo nie mam oplaconych wymaganych skladek , przyslali mi papier zeby pracodawca wypelnil ile skladek zaplacili mi przez 2010 r i okazalo si eze całe 6!!! i teraz jak to mozliwe ze za caly rok pracy mam oplacone 6skladek??skoro w 2008 r zaczelam prace w czerwcu i oplacono mi ponad 20 ! ? no wlasnei jest zobowiazany ale nikt z nas nie dostal p60 . payslipy mam nie wszytkie i wg nich nie z kazda wypłata miałam oplacane skladki prsi ,czy to mozliwe?? i dlaczego tak ? jesli któraś z Was się orientuje to bardzo bym prosiła o pomoc ,ponieważ jestem w ciązy i jesli nie bede miala oplaconych tych skladek nie nalezy mi si edarmowa opieka medyczna i aż sie boje rachunku po porodzie za cały program maternity
 
reklama
maja nie pomoge, bo sie nie znam i nie wiem czemu takie cos ma miesjce... ale tez sie nad tym zastanawialam, jak wyglada prowadzernie ciazy u kobiet, ktore nie pracuja, a tym samym nie maja poodkladanych skladek prsi?
 
anineczko tez mi przez mysl przeszlo, ze jej szefo cos kombinuje... P60 ma byc wydane przez pracodawce i nie ma to tamto! A z drugiej str jak podkabluje go w revenue to bedzie miala potem przechlapane :nerd:

acha, anineczko i nie bylo zadnych problemow z chodzeniem na bezplatna opieke med? Pewnie minus tego taki, ze macierzynskiego nie mialas... Pytam, bo cos czuje ze niedlugo bezrobotna bede :-/ a o dzieciaku czasem mysle nowym...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
qrcze mnie dziwi to ze przepracowalam 3,5 roku u jednego pracodawcy i nie mam oplaconych 52 skladek prsi?? gdzie za pierwsze pol roku oplacono ponad 20 !!! chyba sie wybiore do taxu i zapytam jak to wogole jest mozliwe ,bo czytalam ze pracodawca musi odprowadzac skladki prsi , idzie oszalec z nimi ! do socjala si enei moge dodzwonic od 2tyg probuje kilka razy dziennie codziennie wisze na telefonie po 20 min i nikt nie raczy podniesc sluchawki ,a jak bylam tam to kazali dzwonic i pytac o ten leave benefit pod ten wlasnie nr! i jak sie nie denerwowac??
Anineczko właśnie sie boje ze pozniej mi nie beda szli na reke teraz czekam az mi podpisza safety benefit o ile podpisza ! a jak nei to ide do revenu i zapytam o co wogole chodzi bo nei rozumiem!!!
a nie jest tak ze darmowa opieka nad kobieta w ciazy jest tylko wtedy jak ma sie oplacone te 52 skladki ?? czy 39 bo nie pamietam ile bylo wymagane, hmmm gdzies tu chyba na forum czytalam ze dziewczyna dostala rachunek po porodzie bo brakowalo jej kilku
qrcz enie mam zielonego pojecia jak to tu jest
 
Ostatnia edycja:
maja jedyne co to możesz miec problem z Maternity jak nie będziesz miała wystarczających składek z 2010roku.
no nie wiem,czy nie będzie miała przechlapane,no ale niech walczy bo widac,że coś jest nie teges...
 
qrcze dziewczyny ale dziwne to bo przeciez niby pracodawca ma obowiazek odprowadzania skladek prsi tak jest czy ja cos pokrecilm?? jak mi nie podpisze a na to wyglada tego safety benefit to ja tez bede miala ich w nosie tak jak oni mnie ! qrcze nic pojde do taxu i do CI i zapytam co ma zrobic :(
dziekuje dziewczyny za pomoc!!!!
 
Ale to jak to jest z tym porodem ja tez nie przepracowalam ty legalnie dnia i za porod nie musiam placic pamietam ze tylko zaznaczalam ze ja to europejka a nie np rumunka i tylr nie przypominam sobie zebym mojego r jakies papiery zanosila ze on tu pracuje
 
Kobieta w ciąży ma wszystkie wizyty związane z ciążą oraz pobyt w szpitalu,poród za darmo.Ja nigdy tu nie pracowałam,pierwszą ciążę do połowy prowadziłam w tutejszym szpitalu,drugą ciążę również,rodziłam tutaj,wsio za darmo.Trzeba tylko miec PPS-a,nic więcej:tak:
 
reklama
Tichonku dzieki bardzo za odpowiedz:) ale nadal bede walczyla o skladki prsi wlasnei si edowiedzialam ze pracodawca musi mi je oplacac , jesli nie oplaca to pozneij musi mi je wyrownac i wlasnei dlatego najprawdopodobniej nei dostalam p60 za 2lata , wiec nie zostaje mi nic innego jak isc do revenue i to zglosic bo sobie jaja jakies moja firma robi:(
 
Do góry