reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Nie wiedziałam czy mogę na tym wątku takie pytania zadawać, ale proszę pomóżcie:
Przeprowadziłam sie, z FloGazu zamknełam jedno konto, otworzyłam na nowy adres, dostałam list aby podać dane i im odesłać, i notatkę że musze zapłacić depozyt sto euro (jeśli wybiore direct debit, bo tak to wiecej) ?? Nie rozumiem, dlaczego każa mi płacić depozyt jak zmieniam adres? I nie wiem czy to jest jakaś ich nowa opłata bo za żadne skarby nie mogę sobie przypomnieć czy płaciłam ten depozyt rok temu jak sie wprowadzałam na wcześniejsze mieszkanie. Jak mogę to sprawdzić czy taki depozyt już płaciłam? Proszę pomóżcie jak coś wiecie, bo ja nie to będe musiała do nich dzwonić i sie dopytać - a oni tacy nieuprzejmi :wściekła/y:
 
Goasik mozliwe ze musisz płacić tyle

ja mam np prad w airtricyty i płaciłam 200e za zmianę nawziwsa pod danym adresem mimo ze płacę z konta i tak musiałam ponieść ten koszt
a jak miałam z innej firmy to była do zapłaty 300e ale płacac z konta nie ponosiłam kosztów ...
także musisz się dowiedzieć czy będziesz też musiała płacić jeśli będzie opłata pobierana z konta
więc bardzo jest to możliwe:tak:
 
No własnie Vikamcia, piszą zebym zaplaciła 100 euro jesli wybiore opcje z konta - direct debit, bo jak nie to jest 250 euro. Przeważnie jest tak ze jak z kąta to wtedy nie trzeba depozytu.
 
przeważnie ... ale nie zawsze :/
ja właśnie mam tak z prądem :/ było że 200e się płaci .. to ja zybko że direct debit chcę a mimo to 200 zapłaciłam bo powiedzieli ze tu akurat to nic nie zmienia :/ i masz
a w Esb normalnie było 300 a przez konto ZERO...
 
Kochane powiedzcie mi jakie dokumenty należy dostarczyć do przedłużenia wniosku o mc?
Odcinki peyslipów wystarczą? Z ilu ostatnich miesięcy? - to jeśli chodzi o nasze dochody.
A co z udowodnieniem naszych wydatków? Znowu muszę brać list ze szkoły, rachunki z apteki (ale w sumie takowych teraz nie posiadam nawet...), itp?
 
Barmanko nam przysłali tylko deklarację do podpisu i kartkę z info, że jeśli nic się nie zmieniło to tylko odesłać, a jak coś się zmieniło to podać co itd, a że ja teraz pracuję to opisaliśmy co i jak i dwa moje payslipy daliśmy a od M już nic, teraz czekamy, czy coś jeszcze będą chcieli bo może już na dniach dostaną... a jak nic nie przyślą to pewnie zostanie nam czekać na decyzję
 
Asienka no właśnie my też dostaliśmy tylko taką deklarację i za bardzo nie wiem jak to ugryźć...
Czyli co - słownie muszę opisać że finansowo się zmieniło (zarówno u m jak i u mnie) i potem na dowód dostarczyć kilka ostatnich peyslipów?
Pamiętam że przy składaniu tego pierwszego wniosku o mc nic słownie sama nie opisywałam, tylko formularz się wypełniło plus załączniki.
 
reklama
Asienka no właśnie my też dostaliśmy tylko taką deklarację i za bardzo nie wiem jak to ugryźć...
Czyli co - słownie muszę opisać że finansowo się zmieniło (zarówno u m jak i u mnie) i potem na dowód dostarczyć kilka ostatnich peyslipów?
Pamiętam że przy składaniu tego pierwszego wniosku o mc nic słownie sama nie opisywałam, tylko formularz się wypełniło plus załączniki.

No tak, tylko że teraz jako takiego formularza nie ma, tylko ta dodatkowa kartka ze zmianami, więc zrobiłam, jak prosili a co z tego wyjdzie to nie wiem
 
Do góry