reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

czesc
dzieki za odp.
argumenty twojej kolezanki jak najbardziej przekonujace, ale w moim przypadku niestety sie nie sprawdza, bo ja mieszkam i pracuje w Galway w godzinach od 8 do 16.30 :-(.

wydaje mi sie tez ze duzo zalezy od tego na kogo sie w socjalu trafi przy zalatwianiu JB.

pozdrawiam
 
reklama
Joanna Galway u mnie było tak że karmiłam małą co 3h tak mniej więcej..
no i moja szefowa zaczęła mi wydziwiać , że ja musze przejść na mleko sztuczne i wogóle(tyle że jej to już miałam od dawna dość) i powiedziałam jej że nie będę przechodzić na formułe i nie będe chodzić do pracy jesli mi nie da wolnego na karmienie wtedy kiedy mała jest głodna
bo owszem chciała mi dac przerwę ale w tych godzinach co jej odpowiadało nie patrząc na to że mała je całkiem w innych...:confused2:
i cały dzięń mi by nie pasował bo nawet nie zdążyłabym na 10 do pracy jakbym miała kolejne karmienie mieć w wyznaczonej przerwie..

a w socjalu napisałam po prostu że nie pracuję ponieważ szefowa nie dawała mi przerw na karmienie i tyle...
i dostałam po niecałym tygodniu:-)
 
ViKamciaG to jest dobry pomysł! u mnie w pracy raczej by mi nie robili problemow z przerwami ale kto to sprawdzi ze podałam taki powod odejscia z pracy?no chyba ze socjal kontaktuje sie z pracodawca zeby potwierdzic powod odejscia z pracy. a nie przyczepia sie ze dziecko ma 7 miesiecy a ja nadal karmie piersia?
ale tak naprawde to warto zaryzykowac i podac taki powod zwolnienia, przeciez nie mam nic do stracenia.

a powiedz mi jak to jest jak sie otrzymuje decyzje z socjala o przyznanym JB?co trzeba wtedy zrobic?trzeba sie stawic w jakims okreslonym terminie do socjala czy poprostu przelewaja pieniadze na konto i nie trzeba juz zadnych innych formalnosci dopelniac?

bede wdzieczna za info

pozdrawiam
 
ViKamciaG to jest dobry pomysł! u mnie w pracy raczej by mi nie robili problemow z przerwami ale kto to sprawdzi ze podałam taki powod odejscia z pracy?no chyba ze socjal kontaktuje sie z pracodawca zeby potwierdzic powod odejscia z pracy. a nie przyczepia sie ze dziecko ma 7 miesiecy a ja nadal karmie piersia?
ale tak naprawde to warto zaryzykowac i podac taki powod zwolnienia, przeciez nie mam nic do stracenia.

a powiedz mi jak to jest jak sie otrzymuje decyzje z socjala o przyznanym JB?co trzeba wtedy zrobic?trzeba sie stawic w jakims okreslonym terminie do socjala czy poprostu przelewaja pieniadze na konto i nie trzeba juz zadnych innych formalnosci dopelniac?

bede wdzieczna za info

pozdrawiam
to i ja cosik podpowiem . ja dostalam decyzje w tym samym dniu co zanioslam papiery list od szefowej i cos tam jeszcze a za tydzien dostalam juz pieniazki z tego co pamietam. pieniazki bedziesz odbierac na poczcie ( musisz podac adres poczty ktory tobie bedzie najlepiej odpowiadal. niestety nie przelewaja na konto ponadto musisz raz w miesiacy sie podpisywac w socjalu :) . to tyle co najwazmiejsze . ja dostalam decyzje na 9 miesiecy . teraz staram sie o JA i juz jestem po rozmowie . czekam na decyzje.
 
madziakowalik dzieki za odp.
czyli rozumiem ze jak pozytywnie rozpatrzą moj wniosek o JB to dostaje decyzje i ide na poczte we wskazanym przez socjal dzien i odbieram zasiłek, tak?pytam o to bo chciałabym pojechac na jakis czas do Polski zaraz po tym jak złoze podanie o JB.a jak dostałabym decyzje a akurat by mnie nie było w Irlandii to rozumiem ze zasiłek za dany tydzien by mi przepadł, a pozniej juz mogłabym odbierac pieniadze normalnie?

a czy ty tez sama sie zwolniłas z pracy?jezeli tak to mozesz mi napisac jaki podałas powod odejscia z pracy?

dzieki

ps. mam nadzieje ze bez problemow dostaniesz JA

pozdrawiam
 
Joanna jak ja sie zwalnialam z pracy to podalam w socjalu ten sam powod odejscia co pracodawcy.
Wiem ze socjal w mojej sprawie sie kontaktowal z moim bylym pracidawca.
Jesli chcesz leciec do Pl na jakis czas to zwolnij sie z pracy a nie skladaj papierow o JB.
Jesli zlozysz to musisz czekac na decyzje....czasami mowia od razu w socjalu kiedy masz podpis i w jaki dzien kazdego tyg,odbierasz kaske na poczcie a czasami czekasz na decyzje-w przyblizeniu 2-3tyg.
Wiem ze jest tak,ze jesli raz nie odbierzerz zasilku na poczcie to go cofaja do socjalu i maja prawo go calkowicie Ci zabrac.
Mozesz tez jechac do PL w trakcie trwania JB ale wtedy musisz zglosic w socjalu...za 2tyg "urlopu"placa ....ile jest bezplatnego to nie wiem...ja bylam w tamtym roku 4tyg .

Mam nadzieje ze troche pomoglam:)
 
ewelcia86 a czy mogłabys mi podac jaki to byl powód?jezeli nie mozesz to nie ma sprawy.
kurcze troche sie zmartwiłam ze moga mi zabrac zasiłek jak mi go przyznaja a akurat byłabym w Polsce.
czyli jest tak ze jak wyznaczą mi termin np na poniedziałek któregos tam miesiaca to te pieniadze sa na poczcie tylko do odbioru w ten poniedziałek czy mam np czas na odbiór np 2 dni .czy to jest poprostu sztywno ustalony termin i tyle?
zalezy mi na czasie i dlatego chciałam złozyc wniosek o JB jak najszybciej no ale zobaczymy jeszcze jak to rozegrac.
 
Ostatnia edycja:
ewelcia86 a czy mogłabys mi podac jaki to byl powód?jezeli nie mozesz to nie ma sprawy.
kurcze troche sie zmartwiłam ze moga mi zabrac zasiłek jak mi go przyznaja a akurat byłabym w Polsce.
czyli jest tak ze jak wyznaczą mi termin np na poniedziałek któregos tam miesiaca to te pieniadze sa na poczcie tylko do odbioru w ten poniedziałek czy mam np czas na odbiór np 2 dni .czy to jest poprostu sztywno ustalony termin i tyle?
zalezy mi na czasie i dlatego chciałam złozyc wniosek o JB jak najszybciej no ale zobaczymy jeszcze jak to rozegrac.
.
zasilek masz tylko jednego dnia na poczcie do odbioru
tekze najlepiej jak bedziesz na miejscu . faktycznie moga Ci go cofnac . poczekaj na decyzje i dopiero wtedy idz do socjiala i powiedz ze chcesz wyjechc do Polski . tak chyba bedzie najlepiej dla Ciebie . :)
 
JoannaGalway jesli chcesz leciec do pl to po zwolnieniu sie z pracy nie skladaj papierow o JB Jesli wszystko bedziesz miec ok to decyzja przyjdzie ci szybko (wysylaja poczta) i w liscie bedziesz miala odrazu wyznaczona date podpisu w socialu Jesli sie nie stawisz moga cio cofnac zasilek W decyzji bedzie tez podana data odbioru pieniazkow na poczcie Zazwyczaj to po 3 dniach od daty listu Jesli ich nie odpierzesz w danym dniu kasa jest wstrzymana i mozliwe ze JB ci zabiora

albo zloz wniosek poczekaj na decyzje i wez urlop w socialu
 
reklama
Madziakowalik..a skad mas ztakie info ze zasielk masz jednego dnia tylko na poczcie do odbioru???zaciekawilas mnie sa teoria:rolleyes2::oo:

Joann masz trzy dni na odebranie pieniedzy...czyli jak masz wyznaczony poniedzialek to mozesz jeszcze we wtorek i w srode odebrac...

zaraz wroce

EDIT:jestem!
Joann ja mialam 15km do pracy i dojerzdzalam autobusem albo M mnie wozil...
jak sie zwalnialam to powiedzialam ze nie mam jak dojezdzac bo nie mam prawka,M pracuje teraz w innych godzinach a autobusy jezdza jak chca...i decyzje dostalam po ...nie pamietam dokladnie ale chyba po nie calych 3tyg..i zaraz jakos na drugi dizne mialam kaske na poczcie do odbioru i jakos za tydzine podpis.
A moj M jak sie rejstrowal w SW to od razu mu powiedzieli ze za tydzien ma kaske do dbioru a za miesiac podpic....
 
Ostatnia edycja:
Do góry