reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

jako zielona w tych sprawach tez zapytam:blink::sorry2:
My mamy FIS do lipca.Zastanawialam sie tez nad rejestracja wlasnie w lipcu i zlozeniem o JB. Myslicie ze nie byloby problemu,ze robie to dopiero po roku od zwolnienia z pracy?
I jak to jest?Trzeba sie umawiac na spotkanie zeby sie zarejestrowac?(chyba anineczka juz mi o tym pisala kiedys ale nie pamietam:zawstydzona/y::sorry2::no:)
To sa pieniadze raz na miesiac czy raz na tydzien?
dzieki za odp.
 
reklama
Madbebe ze mna bylo tak ze poszlam do SW do recepcji,dalam P45 Pan mnie zarejstrowal,wyznaczyl termin spotkania na za dwa dni.
Kaska jest co tydzien i podpis w WS co 4tyg;-).
Co do drugiej czesci pytania -to ja nie odpowiem bo sie nie znam...ja skladalam zaraz jak sie zwolnilam
 
madbebe na fis-ie sie nie znam wiec niestety nie pomoge

A co do wniosku o JB to jesli nie sklada sie odrazu po utracie pracy to trzeba uzasadnic zwloke.......... ale jesli masz odpowiednia ilosc skladek to uwazam ze nie powinnas miec problemu Ale o powod tak puznego wniosku o JB zapewne cie spytaja
 
Madbebe co do Fis to Ci przyslą na miesiac przed papiery o odnowienie.
A JB to najlepiej od razu po stracie pracy, ale możesz powiedziec że Ci dziecko chorowało i że szukalas pracy (podaj jakies nazwy ściemnionych firm gdzie sie staralas) ale ciężko było ją znaleść wiec postanowiłas złozyc o JB.
 
hmmm-nie wiem czy to dobry powod,ale u mnie prawda jest taka ze nawet nie mialam jak zlozyc o JB,bo jak sie ma FIS to JB nie przysluguje,chyba ze sie myle:sorry2:..
O FIS skladalam jak bylam na dodatkowym macierzynskim,wiec jeszcze zatrudniona i naliczyli nam od czasu jak mi sie macierzynski skonczyl...

dzieki dziewczyny za wskazowki!
 
Madebe, to jak bylas na dodatkowym bezplatnym maciezynskim to przyznali ci FIS?
A jesli moge spytac to dlugo czekalas czy raczej od razu, no i czy trzeba podczas pobierania FISu zglaszac wyjazd poza IRl.
Orientacyjnie jakie warunki treba spelnic na FIS, tzn chodzi mi o to czy twoj maz pracowal podczas skladania?
Bede wdzieczna za odpowiedz.
 
Madebe, to jak bylas na dodatkowym bezplatnym maciezynskim to przyznali ci FIS?
A jesli moge spytac to dlugo czekalas czy raczej od razu, no i czy trzeba podczas pobierania FISu zglaszac wyjazd poza IRl.
Orientacyjnie jakie warunki treba spelnic na FIS, tzn chodzi mi o to czy twoj maz pracowal podczas skladania?
Bede wdzieczna za odpowiedz.

Czeka się trzy miesiące, jedno musi pracować przynajmniej 19 godzin tygodniowo, nie trzeba zgłaszać, ale już zmianę adresu, zmianę sytuacji materialnej i takie tam powinno się;-), FIS składa osoba , która pracuje
 
Rozumiem. technicznie osoba na dodatkowym urlopie maciezynskim jest pracownikiem, chodzi mi o to, czy jesli moj maz nie pracuje i ja jestem na tym dodatkowym maciezynskim to czy istnieje mozliwosc, ze dostaniemy FIS. Nie chce wracac do pracy po platnym, chce zostac z moja corcia i sie nia zajmowac, to jedyny taki czas jaki mamy razem, te chwile juz sie nie powtorza.
 
reklama
Do góry