reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Persons entitled to a full medical card are not excluded from the Universal Social Charge. The exemption that existed for people who hold a full medical card in relation to income levy is not a feature of Universal Social Charge.
Marta masz rację:sorry: Przepraszam za wprowadzenie w błąd:sorry: Faktycznie osoby z MC nie są wykluczone/wyłączone z tego USC:no:
 
Persons entitled to a full medical card are not excluded from the Universal Social Charge. The exemption that existed for people who hold a full medical card in relation to income levy is not a feature of Universal Social Charge.
Marta masz rację:sorry: Przepraszam za wprowadzenie w błąd:sorry: Faktycznie osoby z MC nie są wykluczone/wyłączone z tego USC:no:
nic sie nie stało
kolega przeczytał wszystko i niestety nie da sie tego obejsc i musimy płacic
 
czesc dziewczyny

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad pewną sprawą. jestem obecnie na urlopie macierzyńskim który koncze w kwietniu. nie planuje powrotu do pracy i zastanawiam sie jaki podac powód odejscia z pracy w socjalu jak bede sie starała o JB?Jak sama nazwa wskazuje JB jest dla osób poszukujacych pracy, a ja przez pewien czas pracy szukac nie bede, bo chce sie zająć wychowaniem synka.
czy to moze jest tak ze zasiłek mi sie bedzie nalezał niezaleznie od powodu odejscia z pracy tyle tylko ze bede musiała na niego dłuzej poczekac bo sama rezygnuje z pracy?Pracuje juz ponad 5 lat w tej samej firmie wiec mam opłacona wymagana liczbe składek. czy czas oczekiwania na zasiłek jezeli zwolniło sie z własnej woli to okres do 3 miesiecy czy czeka sie krócej?

Ponawiam prosbe czy ktos cos wie na ten temat?
 
reklama
Kolezanka po urodzeniu dziecka rowniez nie wrocila do pracy. Zwolnila sie sam.
Powod jaki podala w socjalu to any-social hours (pracowala w systemie split i godzinach wieczorno-nocnych) oraz odleglosc do pracy ( dojezdzala 30 km w jedna strone). Babeczka w socjalu uznala jej te argumenty i dostala JB bez zadnego okresu karencji.
 
Do góry