reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Dzindusia - ja mam JA we wtorki - 2 tyg temu dostałam podwójnie, tydzień temu normalnie, a w tym tyg nic, bo poczty dzisiaj otworzyli. czyli na mój rozum, to 2 tyg temu dostałam za ten tydzień i następny JA będzie we przyszły wtorek (4 stycznia). ale Ewelcia - jakbyś jutro jednak dostała, to daj nam cynk...
 
Andzulina ja bylam dzis na poczcie sprawdzic bo kolega z zoan wpadl i mowil ze on dzis wzial,ale on bieze na duzej poczcie a ja na malej!
pojechalam z nim i mala poczta zamknieta.
Pozniej dopiero dogadalismy sie ze od tydzien temu nie mial a dzis mial,a ja tydzien temu bralam

wiec nie ma w tym tygodniu dla tych ktorzy brali tydzioen temu
 
dziewczyny mam takie pytanie otoz moja kolezanka pracowała tu 5 miesiecy w polsce ma przepracowane 0kolo 10 lat ma tu ze soba wszytskie swiadecta pracy itd.....bylam tutaj z mezem ale niestety rozeszli sie jej dzieci chodza tu do szkoły od 5 lat,drugioe jest male dlatego wlasnie pracowala tak krotko bo byla w ciazy i pytanie moje jest takie czy ona moe sie starac o jakas pomoc?jedno dziecko ma paszport irlandzki i obywatelstwo Irish jesli w czyms to pomoze .....dzieki z gory za odpowiedziii
 
czesc dziewczyny

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad pewną sprawą. jestem obecnie na urlopie macierzyńskim który koncze w kwietniu. nie planuje powrotu do pracy i zastanawiam sie jaki podac powód odejscia z pracy w socjalu jak bede sie starała o JB?Jak sama nazwa wskazuje JB jest dla osób poszukujacych pracy, a ja przez pewien czas pracy szukac nie bede, bo chce sie zająć wychowaniem synka.
czy to moze jest tak ze zasiłek mi sie bedzie nalezał niezaleznie od powodu odejscia z pracy tyle tylko ze bede musiała na niego dłuzej poczekac bo sama rezygnuje z pracy?Pracuje juz ponad 5 lat w tej samej firmie wiec mam opłacona wymagana liczbe składek. czy czas oczekiwania na zasiłek jezeli zwolniło sie z własnej woli to okres do 3 miesiecy czy czeka sie krócej?
 
Tak mi się skojarzyło też z tymi cięciami płac, bo przecież od tego roku weszło jeszcze to:

Universal Social Charge (USC)

The Health Levy and the Income Levy will be abolished and replaced by a new Universal Social Charge from 1 January 2011, at the following rates and thresholds:

0% below €4,004
2% €0 to €10,036
4% €10,037 to €16,016
7% above €16,016

People aged 70 or over will pay the Universal Social Charge at a maximum rate of 4%, irrespective of income.
Social welfare payments (payments from the Department of Social Protection) and similar payments are exempt from the USC.
Medical card holders who are currently exempt from the income levy may have to pay the USC.


Teraz tym bardziej warto mieć MC, bo jest się zwolnionym z tych niemałych np. 7%:tak:
 
reklama
Do góry